Jam su manim gera, bet ketina vesti kitą...

Prieš penkis mėnesius per draugų vakarėlį susipažinau su vienu vaikinu. Tuo metu buvau neseniai išsiskyrusi, o jis taip pat vienas, nors žinojau, kad turi merginą su kuria kartu gyvena jau keturis metus. Bendravome, šokome ir gerai leidome laiką. Tarp mūsų įsiplieskė stipri trauka. Tuo metu negalvojau apie jį, kaip apie gyvenimo vyrą. Tiesiog pajaučiau trauką patraukliam vyrui, kuris taip pat atsakė į mano simpatiją.

Tą patį vakarą pasimylėjome. Galvojau, viskas tuo baigsis – vienos nakties nuotykis ir tiek. Tačiau pradėjome slapta susitikinėti. Ėjau ir vis dar einu dėl jo iš proto. Atrodo, niekada nieko nesu taip mylėjusi. Esu tikra, kad mūsų jausmai yra abipusiai. Nors jis apie jausmus nekalba, bet jaučiu jo aistrą man ir norą būti su manimi.

Problema ta, kad jis negali nutraukti santykių su savo sugyventine. Jie turi bendrą verslą ir gyvena bendrai pirktuose namuose. Kalbėjom apie tai, sakiau, kad gali ir toliau su ja dirbti, bet gi nebūtina gyventi ir kurti šeimą su žmogumi, kurio jau nebemyli. Lyg ir pritarė tokiems mano žodžiams ir tikėjau, kad vieną dieną jis ryšis tokiam žingsniui dėl mūsų meilės, bet staiga lyg iš giedro dangaus mane pasiekė žinia, kad šią vasarą jis veda! Kaip taip gali būti? Kai jo paklausiau, pasakė, kad nenori ardyti to, ką tiek metų su ja statė. Kad turi bendro turto ir bendrą verslą. O juk pažinties pradžioje man tvirtino, kad jam labai reikia mano artumo, kad to, ką turi su manimi, jam labai trūksta namuose. Tai kodėl tada jis veda kitą?

Labai jį myliu ir nenoriu prarasti. Mąstau net apie pokalbį su ta mergina, nes man atrodo, kad jis tiesiog nesiryžta visko nutraukti. Kad bijo įskaudinti savo sugyventinę, galbūt net vedybomis nori išplauti savo kaltę prieš ją. Bet negi vyras gali norėti gyventi su nemylima moterimi? Niekaip šito nesuvokiu. Prašau patarkit kaip man geriausia pasielgti. Bijau, kad daugiau niekada nesutiksiu tokio vyro, kurį mylėsiu taip, kaip jį.

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Suprantu tavo situaciją ir tą vidinę tragediją, kurią išgyveni. Jausti trauką žmogui, kuris turi įsipareigojimų ir ketina vesti kitą - nelengvas išbandymas. Pabandysiu paaiškinti, kodėl vyras veda moterį, kurios „nemyli“.

Vyrams moters meilė reikalinga, kaip žmogui stuburas. Vyrai myli moterį už jos meilę jam. Kaip vaikas myli mamą, kuriam kitos mamos nereikia, taip vyrui kitos moters meilės nereikia tol, kol jis jaučiasi mylimas esamos moters. Malonus bendravimas ir seksas su kita – tai nėra tie dalykai, dėl kurių vyrai keičia moteris. Apart išskirtinių, pavienių atvejų, vyrai moterį palieka tik tada, kai nesijaučia mylimi arba kai juos užvaldo protą temdanti aistra, kurią jie sutapatina su meile. Tačiau kalbant apie pastarąjį atvejį, įprastai protui prablaivėjus ir aistroms išsisklaidžius, jie keliais grįžta pas tą, su kuria siejo ilgametė meilė vienas kitam.

Tavo svarstymai, kodėl jis nesiskiria su ja, jeigu su tavimi jam taip gera, tėra tavo noras pateisinti jį. Ieškai tam racionalių priežasčių, nes tapatini savo jausmus su jo jausmais ir esi tikra, kad jis tau jaučia tą patį. Todėl tau ir keista, kodėl jis vis dar su ja, o ne su tavimi. Tačiau vyrai, kitaip nei moterys, puikiai moka atskirti meilę ir seksą. Tikiu, kad jam gera su tavimi, nes duoti tai, ko jam reikia – savo kūną ir aistros malonumus. Jei jūsų santykiuose to nebūtu, nemanau, kad jie tęstųsi ilgiau nei keli pabendravimai prie kavos puodelio.

Jeigu jo santykiai su jo sugyventine nebūtų pakankamai geri, jis tikrai jos nevestų. Juolab ir taip ilgai gyveno nesusituokęs. Gyvenime yra pilna pavyzdžių, kai vyro nesulaiko nei santuoka, nei bendras turtas, nei 5 vaikai ar kitokie įsipareigojimai ir jie tekini pabėga pas kitas, jei esamuose santykiuose jiems trūksta moters meilės. Ir atvirkščiai – jokia gražesnė, seksualesnė ir puikesnė moteris nenuvilios vyro iš tų santykių, kuriuose jis jaučiasi mylimas, laimingas ir patenkintas.

Jei jis turi bendrą turtą, verslą ir ketina ją vesti - tie santykiai tikrai yra tvirti ir tu nieko nepadarysi, kad rezultatas būtų tavo naudai. Net jeigu įsikiši tarp jų ir viską papasakosi jo moteriai - nieko nelaimėsi. Galbūt (galbūt!) jie dėl to išsiskirs. Bet tavęs jis už tai nekęs vienareikšmiškai. Be to, tu taip pat turi prisiimti atsakomybę už tai, kad įsivėlei į santykius su žmogumi, kuris jau turėjo įsipareigojimų ir to neslėpė.

Dažniausiai įsipareigoję vyrai savo meilužes tikina, kad santykiuose su žmona ar sugyventine jiems kažko trūksta, todėl jiems JOS (meilužės) reikia. Tai savotiškas pasiteisinimas patiems prieš save. Tuo tarpu meilužę tie žodžiai savotiškai veikia. Ji jaučiasi reikalinga, tokio vyro gelbėtoja ir panašiai. Bet realiai, jei jiems kažko ir trūksta, tai dažniausiai tik aistros - adrenalino, kuris labai greitai išsisklaido, kai santykiuose atsiranda buitis ir rutina. Jie puikiai tą suvokia. Be to, daro viską, kad tas pasimėgavimas „uždraustu vaisiu“ neatsilieptų ilgalaikiams, meile grįstiems santykiams. Jei jis tau būtų pasakęs, kad tu jį domini tik dėl to, kad patenkini jo kūniškus poreikius, tų poreikių tenkinimo „kraniukas“ imtų ir užsisuktų, tiesa? Greičiausiai, po tokių žodžių ir visa meilė jam išsyk išgaruotų.

Patariu nustoti puoselėti iliuzijas apie judviejų laimingą gyvenimą kartu. Žiūrėti į jį kaip į laikiną gyvenimo pakeleivį, kuris tau leido patirti aistrą, žavesį, intymius pojūčius. Labiausia tave ir skaudina tavo lūkesčiai jo adresu. Dar prisideda „uždrausto vaisiaus sindromas“. Nes žmogus visada labiau nori ir geidžia to, ko sau neleidžia ar kas yra uždrausta. Taipogi tavo baimė – įsitikinimas, kad kito tokio tu nesutiksi ir jau taip nebemylėsi, taip pat prisideda prie tavo tragedijos ir vidinės sumaišties.

Esu tikra, kad tu tikrai sutiksi kitą! Dar geresnį, nei šis. Tokį, kuriam busi gyvenimo meilė, o ne tik „saldaus torto gabaliukas“. Tą, kuris tau bus gyvenimo bendrakeleivis, o ne meilės trupinius barstantis ir svetimose pievose besiganantis patinėlis. Bet tai atsitiks tik tada, kai tu praversi vartus į naujas pažintis t.y. įsileisi mintį, kad tai ne JIS ir kad tavo gyvenime bus kitas – dar geresnis!

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis