Vyrai ir jų buvusios: kodėl jiems taip norisi priminti tau apie ex merginas

Su draugu bendraujam 10 mėnesių. Per tą laiką buvo visko, bet labai stipriai jį myliu. Jis atrodo tobulas vaikinas. Į mane žiūri rimtai (kalba, kad mane mato savo ateity), dažnai gaunu gėlių ar saldumynų. Vežasi į įvairias gražias vietas. Rodo begalinį rūpestį (ar šiltai apsirengus, pavalgius). Kartais atrodo, kad geresnio tikrai nerasiu. Myliu jį, o jis mane.

Jis man yra pirmas vaikinas, anksčiau nesu turėjusi jokių santykių, tačiau aš jam ne pirma, ne penkta ir ne aštunta... Su manimi jis išdraugavo ilgiausiai, bet labai daug pasakoja apie savo buvusias, neslepia net smulkiausių detalių ką su jomis veikė... Bėda tame, kad aš esu labai pavydi. Mane tai erzina. Būna, prisimenu kokias detales iš jo pasakojimų ir užpykstu „iš oro“. Esu ne kartą jam tai sakius, bet jis atsakė nenorintis, kad apie jo buvusias išgirsčiau iš kitų. Nenori nieko nuo manęs slėpt ir sako man tik tiesą. Kaip man susitaikyti su tomis mintimis? Kaip nustoti pavyduliauti dėl to, kas buvo prieš mane, nebemąstyti ir neįsivaizduoti visų tų pasakojimų?

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Džiugu, kad sutikai tobulą vaikiną ir jus sieja abipusiai jausmai. Esu tikra, kad abipusiškai jums pavyks išspręsti šią mažą santykių problemėlę. Pavyduliavimas yra viena iš dažniausiai pasitaikančių santykių problemų, bet tavo atvejis yra kitoks. Tavo pavyduliavimą sukelia vaizduotė, o ne esamam laike esantys treti asmenys.

Visi žmonės aiškiai protu suvokia, kad pavydėti praeities santykiams yra nelogiška ir kvaila. Ypatingai tuo atveju, kai tie praeities žmonės nesipainioja dabartyje ir netrukdo mėgautis tobulais santykiais. Tačiau žmogaus vaizduotė visus pasakojamus arba įsivaizduojamus vaizdus piešia čia ir dabar. Tie vaizduotėje matomi dalykai žmogų veikia taip, lyg viskas realiai būtų čia ir dabar. Būtent todėl tave visa tai dirgina ir erzina.

Jei pavyduliavimo emocija tave kankintų nuo realių gyvenimo įvykių, tu galėtum rinktis: arba visą tai toleruoti ir tvarkytis su savo pavydo jausmu (priklausomai nuo to, kokios situacijos kelia tą pavydo jausmą), arba palikti žmogų, kuris verčia tave jaustis blogai. Bet kai pavyduliavimo emocija yra dirginama nuo vaizduotėje matomų vaizdų, kuriuos savo atvirais pasakojimais „piešia“ tavo vaikinas, tai geriausias būdas išspręsti šią problemą – paprašyti jo apie tai nepasakoti.

Kodėl vaikinai (dažnai ir merginos) pasakoja apie buvusius santykius? Tikrai ne dėl to, kad jis bijo, jog tu iš kitų sužinosi, kaip jis su savo ketvirtąją panele išdykavo palapinėj per iškylą su baidarėmis. Realiai tokių dalykų nepasakoja nei draugai, nei draugų draugės. Jei kažką ir pasakoja iš praeities, tai dažniausiai tie dalykai nekelia pavydo, o atvirkščiai – pasimėgavimą, kad esi geriausia. Tuo tarpu vaikinai tas pikantiškas istorijas pasakoja norėdami pasipuikuoti ir „parodyti“ dabartinei panelei, koks jis nuostabus ir nepakartojamas. Beje, po tokiais pasakojimais slypi noras pasakyti: „štai kokį nuostabų ir fainą vaikiną TU turi“. Ir tai yra tiesa. Kad ir koks jis fantastiškas buvo su kitom, DABAR jis yra su TAVIMI. Vadinasi visos kitos nebuvo tokios šaunios, kokia esi TU. Šito turėtum niekada nepamiršti!

Suprask, tavo nuostabus ir tobulas vaikinas tuos dalykus pasakoja ne dėl to, kad tu pavyduliautum ir pasijaustum blogai. Ne dėl to, kad jis toms buvusioms kažką dar jaučią. Ir ne dėl to, kad jam gera prisiminti, kaip jis gerai leido laiką su jomis. O tik dėl to, kad nori pasididžiuoti prieš TAVE – savo mylimąją. Vaikinai mėgsta tai daryti. Vieni pasakoja istorijas apie tai „koks aš protingas“, kiti apie tai „koks aš turtingas“, treti apie tai „koks aš žavingas“ ir t.t. Net faunos pasaulyje patinėliai patelėms demonstruoja viską, ką turi geriausio, kad tik toji išsirinktų jį, o ne kitą.

Jei tavo prašymas nepasakoti tau apie savo praeitį jo nesustabdys, tuomet siūlyčiau pastatyti jį į savo vietą. Kaip? Paklausk jo ar jam patiktų girdėti, kaip sykį... vieną šiltą vasaros naktį... tu ir tavo pirmoji meilė – išraiškingai rudų akių.. sultingų, aviečių spalvos lūpų vaikinas, su kuriuo jus tą naktį... Ir kuo smulkiau žodžiais „nupiešk“ jam erotiškai romantišką išgalvotą istoriją, kurioje tu patiri nuostabias emocijas kito vaikino glėbyje. Visas tas pasakojimas atspindės jo vaizduotėje ir jam tikrai nepatiks tai girdėti. Ir taip kiekvieną kartą, kai tik jis pradės tau pasakoti savo istoriją, tu jam papasakoji savo fantaziją. Tuomet abu jausitės vienodai su savo vaizduotėje nupieštais vaizdais.

Beje, turiu dar vieną patarimą. Jei tu nenori tapti jo ex devintoji, pasistenk protarpiais „pamaitinti“ jo ego paglostančiais komplimentais. Tokie vyrai labiausiai myli tas merginas, su kuriomis jie jaučiasi nuostabūs, stiprūs, galingi, protingi ir nepakartojami. Jei šalia tavęs jis toks ir jausis – kitų jam daugiau nebereiks. Sėkmės!

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis