Kaip elgtis sužinojus, kad vyras jaučia potraukį kitai moteriai

Su vyru kartu esame jau 3 metus, turime mažametį vaiką. Mes visiškos priešingybės, bet mylim vienas kitą. Pastaruoju metu santykiuose buvo įtampa. Nusprendėme pagyventi atskirai, pailsėti, susivokti. Aš įtariau, kad gali būt trečias žmogus ir tai pasitvirtino. Susėdome, aiškinomės. Prisiekinėjo, kad viskas, kad nieko tarp jų nebuvo, tik flirtas. Tačiau jie susitikdavo, bendraudavo telefonu. Visokių minčių kyla. Jis sako mane mylintis, norintis išsaugoti šeimą. Santuoka šventas dalykas, taip, bet ją reikia gerbti.

Sunkiai atleidau, bet visgi atleidau, perlipdama per save. Sutarėme, kad visi ryšiai bus nutraukti. Tačiau, netikėtai vėl radau tos moters žinutes, kurios slepiamos ir trinamos. Jis palaiko su ja ryšį ir tai nėra tik jos iniciatyva. Nebežinau ką daryti, ar verta saugoti šeimą? Meilė yra, vaikas yra, bet.. Jaučiuosi sutrypta, kai viskas kartojasi. Aš tuo žmogumi negalėsiu pasitikėt, juolab, kad man atrodo, jog jis tai moteriai kažką jaučia, jei elgiasi taip. Prašau patarkite.

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Savo darbo praktikoje ne kartą susidūriau su meilės trikampio dalyviais. Esu dirbusi su visomis trimis barikadų pusėmis ir skirtingomis lytimis. Nors gyvenimo situacijos ir aplinkybės būna skirtingos, bet visos trys pusės, nepriklausomai nuo to, kokios jie lyties, jaučiasi daugmaž vienodai. Sunku būna visiems trims, bet mano požiūriu sunkiausia būna ne tam, kuris yra išduotas, o tam, kuris atsiduria tarp dviejų ugnių: noro likti šeimoje ir aistros kitam žmogui.

Žmonės, kurie nepasižymi empatiją ir nėra turėję tokios patirties, negali įsivaizduoti kaip sunku yra tam, kuris būna per vidurį. Daugeliui jis atrodo, kaip didžiausias niekšas – tas, kuris išdavė, kuris skaudina ir kuris apskritai nėra vertas būti laimingas. O tie, kurie yra tai patyrę, žino koks yra pragaras būti tarp dviejų pasirinkimų, dviejų meilių ir dviejų žmonių, kurie taip pat patiria skausmą dėl tavo padėties. Pasirinkę vieną iš dviejų, jie iškart pasmerkia save gedėti to, kurio teko atsisakyti vardan kito. Žmogaus jausmai nėra elektros lizdas, kur vienu spragtelėjimu gali išjungti elektros srautą. Deja, taip negalim pasielgti su savo jausmais ir potraukiais.

Didžiausia klaida, kurią tokioje situacijoje daro žmonos – visais įmanomais būdais bando sulaikyti vyrą prie savęs. Uždraudžia kontaktuoti su kita ir uoliai kontroliuoja kiekvieną vyro žingsnį. Net jei vyras pažada nutraukti visus ryšius su ta moterimi ir likti šeimoje, visi tie draudimai ir „trumpas pavadėlis“ veikia atvirkščiai – jie dar labiau ima trokšti to, kas uždrausta. Suveikia uždrausto vaisiaus sindromas ir vyras pradeda dar labiau geisti kitos moters. Dėl tokio aplinkybių poveikio dažnas vyras elementarų seksualinį potraukį kitai moteriai interpretuoja kaip kone didžiausią gyvenimo meilę.

Kitas niuansas: žmonos, norėdamos išlaikyti mylimąjį, kaip įmanydamos stengiasi iš naujo pažadinti vyro meilę sau. Jos būna paveiktos baimės prarasti vyrą ir to pasekoje padaro dar vieną fatališką klaidą – pradeda jam meilikauti. O tai, kaip nebūtų keista, suveikia atstumiančiai.

Moteris net nepajaučia, kaip praranda orumą meilikaudama tam, kuris ją išdavė. Tokia moteris vyrui atrodo nusižeminusi, be savigarbos, nuo jo priklausoma moteris, kuri sukelia tik gailestį ir nieko daugiau.

Yra ir kitas kraštutiniams: matydamos, kad vyras jaučiasi kaltas dėl šeimos krizės, moterys pasijaučia aukomis. Jos stipriai įsijaučia į nepelnytai nukentėjusiosios rolę, kelią dramas dėl menkiausios smulkmenos, dažnai verkia ir jaučiasi be galo nelaimingos. Visą tai vargina abu sutuoktinius. Moteris niekaip negali užglostyti savo pažeisto ego. Nesugeba nei palikti praeities ir kurti gyvenimą iš naujo, nei palikti vyrą, kuris įskaudino. Savo ruožtu vyras, matydamas žmonos agoniją, suvokia, kad šios moters laimingos jau nebesugebės padaryti, tad prarandą prasmę būti kartu.

Koks būtų protingiausias sprendimas tokioje situacijoje? Pastūmėti vyrą į kitos moters glėbį. Be sarkazmo ir ironijos. Be savigailos ir agonijos. Be dramų ir grasinimų. Tiesiog paleisti, palinkėti laimės ir pareikalauti pagarbos, paprašant išsikraustyti iš bendrų namų.

Kodėl toks sprendimas būtų protingiausias? Pastūmėjusi vyrą pas kitą, moteris sukuria vyro trauką sau. Vyro akyse ji tampa nepriklausoma, savarankiška, savo vertę žinanti moteris, kuri nesitaiksto su nepagarba sau, nesitenkina meilės trupiniais ir nesisavina vyro, kaip žūtbūtinio išgyvenimo objekto. Tokią moterį prarasti nesinori nei vienam vyrui. Ypatingai tada, kai ji pati pradeda stumti vyrą nuo savęs. Tokiu atveju suveikia atvirkštinės psichologijos principas ir praradimo jausmas. O tai psichologiškai labai stipriai žmogų veikia.

Jei žmona sugeba taip pasielgti, naujoji vyro pasija išsyk praranda uždrausto vaisiaus pavidalą ir tuo pačiu didžiąją dalį vyro geismo savo adresu. Lieka tik aistra, kuri labai greitai išsisklaido, kai santykiai legalizuojami. Vėliau, kai aistra naujai simpatijai išsisklaido, vyro sąmoningumas prablaivėja. Tuomet vyrai supranta, kad tai nebuvo viso gyvenimo meilė, o tik sąmonę aptemdžiusi aistra ir nieko daugiau. Kas vyksta vėliau? Jie bando sugrįžti ten, kur gyvena tikroji jo gyvenimo meilė.

Tad to aš jums ir palinkėsiu: išlikt oriai, nepriklausomai, pasitikinčiai savimi ir moteriškai. Nesidraskyti nei su vyru, nei juolab su kita moterimi. Bet kokios moterų kovos dėl vyro žemina moters orumą. O moteris be savigarbos ir orumo vyrams sukelia tik gailestį, bet ne meilę. Jei šioje situacijoje jūs sugebėsite išlikti tokia, kokią jis kažkada pamilo ir sugebėsite jį paleisti, aš neabejoju, kad išsisklaidžius pseudomeilei kitai moteriai, jis supras, kas yra jo tikroji meilė. Dėl kitų aplinkybių detalių – kreipkitės asmeniškai. Sėkmės!

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis