Draugauju su besiskiriančiu vyru. Ar aš tikrai reikalinga tik paguodai?

Esu skaičiusi daug jūsų patarimų apie santykius ir jų puoselėjimą, todėl ryžausi į jus kreiptis. Jaučiu, kad paskutiniu metu esu psichologiškai sugniuždyta. Nebejaučiu dvasinės ramybės.

Susipažinau su vyriškiu ir jau bendravimo metu sužinojau, kad šiuo metu jis skiriasi. Jie turi mažą vaiką, bendrą turtą, dėl to tarp jo ir žmonos vyksta kovos. Esmė tame, kad žmona jį paliko.

Bendrauju su tuo žmogumi jau 4 mėnesius, bet kankina baimės, kad esu tik jo paguodos objektas. Draugė sako, kad besiskiriantys vyrai ieškosi sau tik trumpalaikio palaikymo. Tik tiek. O kai baigsis skyrybos, būsiu jam nereikalinga. Jaučiu, kad prisirišau prie to žmogaus, užjaučiu jį, pergyvenu dėl jo. Jis glaudžiasi prie manęs, bet nuolat kartoja: „Neprisirišk ir neįsimylėk. Mėgaukis šia akimirka.“

Ne vieną kartą pati bandžiau nutraukti santykius, bet negaliu. Ir nenoriu. Giliai širdyje ir jis manęs nepaleidžia. Aš nuolat kartoju, kad būti tokiuose santykiuose man yra per sunku, o jis sako, kad reikia mėgautis gyvenimu ir mūsų bendravimu. Tokie jo pasisakymai man vis primena, kad tai yra laikina. Noriu save apsaugoti nuo kančių, noriu bėgti, bet kažkas stabdo. Prašau, patarkite, kaip man elgtis. Ar būti toliau su tuo žmogumi? Ar bėgti kol dar nevėlu? Nebežinau ką daryti...

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Nors draugė yra tas asmuo, kuris linki tau laimės, tačiau kartais draugių patarimai pridaro daugiau žalos nei naudos. Na, o mylimojo patarimas mėgautis dabartimi nėra toks ir blogas. Apie viską iš eilės.

Nėra vienodų tendencijų, pagal kurias galima būtų teigti, kad besiskiriantys vyrai moteryse ieško tik paguodos ir nieko daugiau. Nors gyvenime neretai pasitaiko atvejų, kuomet į naują pažintį žiūrima tik kaip į galimybę numalšinti kraujuojantį skausmą dėl šviežiai nutrūkusių santykių. Nesakau, kad tai blogai ir kad dėl to prasidėjusi pažintis negalėtų išaugti į tvirtus, ilgalaikius santykius. Atvirkščiai – žmogaus psichika, kuri įpratusi prie gyvenimo poroje, lengviau prisiriša prie kito partnerio, nei žmogaus, kuris metų metus vienišavo.

Vyrai, kurie po skaudžių skyrybų į moterys nežiūri rimtai, nes nenori veltis į naujus santykius, tų santykių ir nekuria. Jie keičia moteris vieną po kitos, neatvirauja su jomis, nesiguodžia ir nesiūlo ketvirtą mėnesį iš eilės mėgautis gyvenimu dviese. Tai, kad jūs šiame sunkiame jo gyvenimo periode esate jo atrama – jums tik į naudą. Kaip žinia, žmonės pripranta prie savo „atramų“ ir nenori jų paleisti. O ir jūs pati jaučiate, kad šis vyras nenori jūsų prarasti.

Kodėl jis prašo neprisirišti ir neįsimylėti? Niekam nėra malonus skyrybų procesas. Ypatingai tada, kai esi paliktoji pusė. Labai dažnai tokioje situacijoje atsidūrę žmonės kenčia nuo smuktelėjusios savivertės ir pasitikėjimo savimi. Dar jautriau į tai reaguoja vyrai. Dažnas sau prisiekinėja, kad daugiau niekada neves. Jie jaučiasi labai nusivylę. Tuo metu, jie nuoširdžiai patys netiki, kad galėtų kokią nors moterį padaryti laimingą. Juk jo buvusi moteris – jo vaiko mama, išsižadėjo jo ir išspyrė iš savo gyvenimo. Net jei dėl santuokos griūties buvo kaltas jis, jo būdas, charakteris, ar kažkokie elgesio motyvai, jis vis tiek jaučiasi blogai: nereikalingas, nesuprastas, nepriimtas, nemylimas. Normalu, kad tokioje būsenoje esantis vyras negali kitai moteriai žadėti laimingo gyvenimo kartu vien dėl to, kad netiki savimi.

Gyvenimas niekada neduoda garantijų, kad užsimezgusi pažintis tęsis amžinai. Net santuoka nesuteikia tokių garantijų. Kartais žmonės skiriasi ir praėjus vos mėnesiui nuo vestuvių. Jūs šiuo metu turite šiltus, artimus santykius su laisvu vyru. Jis nemaitina jūsų pažadais apie gražią ateitį. Jis tiesiog mėgaujasi santykiais su jumis čia ir dabar. Tuo tarpu jūs vietoj to, kad džiaugtumėtės malonia draugija, nuodijat savo mintis, kad visa tai laikina, kad esat jam tik atrama, kuria jis pasinaudos ir paliks. Jūsų problema ne tai, kad jis skyrybų procese ir nežada jums „aukso pilių“. Jūsų problema yra jūsų pesimizmas ir išankstinis neigiamas nusistatymas dėl šių santykių ateities.

Kartais žmonės (dažniau moterys) gyvena ne realybėj, o savo susikurtose iliuzijose. Pateiksiu du pavyzdžius. Vieną vyras muša, žemina, periodiškai išdavinėja, bet moteris TIKI, kad vieną dieną tai baigsis ir myli ne tikrovėje esantį žmogų, o susikurtą personažą to vyro pavidale. Kita turi puikius santykius su vyru, viskas gražu ir gerai, bet jai reikia bėgti nuo tokio vyro, nes reikia apsaugot save nuo galimos širdgėlos. Viena optimistė, kita pesimistė. Abi nemato tikros realybės, nes gyvena susikurtoje iliuzijoje. Ir abi save žaloja. Viena dėl to, kad neišsižada toksiškų santykių. Kita dėl to, kad negali mėgautis gražiais santykiais.

Štai kodėl jūsų mylimojo pasiūlymas mėgautis dabartimi yra dėmesio vertas pasiūlymas. Jūs turite vienas kitą. Jums reikia jo, jam reikia jūsų. Abudu laisvi. Abiems gera būti vienam su kitu. Jūs abu nežinot, kas laukia jūsų ateityje, kaip ir visi likę šios planetos žmonės.

Tikrasis gyvenimas yra dabartis. O dabar jūs turite mylimą žmogų, kuris moka mėgautis gyvenimu net sunkiu gyvenimo periodu. Tad nustokite gyventi iliuzijom, kad tuoj viskas baigsis ir išmokite būti laiminga čia ir dabar. Jūsų santykių perspektyvos yra lygiai tokios pačios kaip ir kitų porų, kurie tarpusavyje bendrauja tik keturis mėnesius. Realiai šiame laikotarpyje reta pora jau planuoja vestuves ir vaikus. O jūsų santykių krizė galimai gali ištikti ne dėl to, kad vyras ką tik išsiskyrė, o dėl jūsų destruktyvių minčių ir iš to išplaukiančios būsenos. Pamąstykit apie tai. Sėkmės!

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis