Nuodinga meilė. Kaip myli tuščios moterys

Kiekvieną kartą matydama laimingą porą, bent akimirkai pagalvoju, kokia gi galėtų būti tų dviejų žmonių istorija. Man visada norisi tikėti, kad jie saugo savo išskirtinę istoriją. Galbūt sukaupęs visą drąsą, jis ją užkalbino laukiančią ilgiausioje eilėje prie beužsidarančios kasos. O galbūt ji akimirkai tolumoje išgirdo šaukiant savo vardą, bet atsisukusi pamatė tik dvi ją stebinčias sužavėtas akis. Dar galėjo būti, kad jie pirma tapo tiesiog gerais draugais ir vieną dieną atėjo netikėtas didelis jausmas. Galbūt. Tokios istorijos yra gražios, nuoširdžios ir naivios – jomis paslapčia žavisi netgi visiškai ciniškas pasaulis.

Visgi netikiu, kad ta didžioji meilė laimingajai porai gimė tada, kai ji apgirtusi šlaistėsi prie baro ir kabinėjosi prie kiekvieno gėrimą užsakinėjančio vyro. Taip pat netikiu, kad tie jausmai gimė iškart pasimylėjus su antru susitikti pasiūliusiu variantu iš pažinčių svetainės. Ir čia aš šiek tiek neteisi: susitikti jam pasiūlė ji pati, nes yra moteris, kuri gali viską. Ji yra moteris, kuri nuo paauglystės buvo įtikinėjama ateiti ir pasiimti savo svajonių gyvenimą. Ir ji pasiima, nes nesijaučia verta meilės už tai, kokia yra. Ji susikuria geidžiamą įvaizdį ir apsimeta nieko nebijanti, niekada neabejojanti savo sprendimais. Ji visada kontroliuoja, visada laimi, bet taip pralaimi save. Ilgam laikui.

Taigi tu sakai, kad nori besąlygiškai mylinčio vyro. Galbūt kaip tik šią akimirką draugėms skundiesi, kad tikrų ir nebeliko. Galbūt tave vėl metė – praeitą šeštadienį nakvoti parsivedęs herojus nebepaskambino. O galbūt neseniai tapai mama ir namo jis grįžti nebeskuba. Savęs vis dažniau paklausi, kodėl? Įsiklausyk, ką dabar tau be pykčio pasakysiu: tiesiog tu nesi moteris pakankamai. Vadinasi, vyras nemato prasmės būti tau pakankamu vyru. Vyras gimė apie tave svajoti, tavęs siekti ir tave globoti, bet viskas, ką moki geriausiai – kartis jam ant kaklo. Ir tu didžiuojiesi, kad gali turėti kiekvieną, kurio įsigeidi. Apie tai ir pasikalbėkim.

Tu gauni labai daug vyrų dėmesio, nes žinai, ką, kaip ir kada pasiūlyti. Vyrai tau perka dovanas, vežasi į brangius restoranus, įspūdingus kurortus. Kartais jie sau to netgi negali leisti, bet nori padaryti įspūdį tau. Tiksliau, sau, nes siekia pasijausti vyrais. Ir pasijaučia, bet labai laikinai. Dažniau jie jaučiasi išnaudojami ir abejingi. Kartais juos nuo savęs ima pykinti ir tas jausmas su metais tik stiprėja. Bendraudami su tokiomis, kaip tu, vyrai ilgainiui užklimpsta purve. Jie ima nebepastebėti ir nebegerbti moterų – jos nusidažo vienoda spalva. Tokie vyrai pradeda jaustis nešvarūs ir visko persisotinę, jų niekas nebejaudina. Jie tampa... tušti. Nėra nieko blogesnio už vidinę tuštumą. Juos gali išgelbėti tik nuoširdžiai mylinti moteris.

Aš suprantu, kodėl taip dažnai keli asmenukes iš sporto klubo, o savaitgalius leidi baruose, kodėl mėgsti pozuoti įkišusi pirštą į burną ir žaviesi tik prabangiu gyvenimu. Aš suprantu, kodėl per įmonės vakarėlį pirtyje įžūliai sėdiesi ant kelių savo vedusiam vadovui ir kodėl pradedi romaną su ką tik susižadėjusiu draugės broliu. Moteris yra gimusi kurti grožį, gyvybę ir šilumą, žinoma, jei visa tai savyje turi. Tu esi moteris, kuri irgi kuria. Tuštumą. Tu tuštuma užpildai visą savo gyvenimą ir dovanoji ją prie tavęs priartėjusiems vyrams. Tu ardai šeimas ir skiri poras. Dėl tavęs verkia vaikai ir plastines operacijas darosi vyresnės žmonos. Ar tiki, kad mes visi susiję? Tu irgi mano dalis: tai už ką savęs taip nemyli?

Tu nesi laiminga. Tu dedi per daug pastangų norėdama atrodyti laiminga. Tu esi kūnas. Tave prisimena dalimis. Tau vyras niekada nepapasakoja, dėl ko negali užmigti naktį. Tave jis iškeičia į kitą tokią pačią moterį. Nėra nieko tuštesnio už tuščią moterį. O tu juk irgi ieškai meilės. Ir aš tave suprantu, aš tavęs gailiu, aš tave apkabinu. Man dėl tavęs gėda prieš vyrus kaip moteriai, kaip mamai, tetai, močiutei, kaip atstumtai merginai, seseriai, paliktai žmonai ir dukrai. Prisimink, kad visada gali pradėti iš naujo. Vieną dieną pati viską suprasi ir tuomet tapsi tikra. Būdama tikra, sutiksi tikrą žmogų. Ir tuomet prasidės jūsų istorija. Aš linkiu, kad ji būtų graži, nuoširdi ir naivi, nes tokia yra meilė – jausmas, kuriuo paslapčia žavisi netgi visiški cinikai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis