Santykių ekspertė: kaip suprasti, kad vyrui esi reikalinga ne tik dėl sekso

(1)

Gal jūs galite man padėti suprasti, ką aš darau ne taip, kad nuo manęs visi vaikinai pabėga. Esu padori 25 metų mergina. Negirtuokliauju, nerūkau, nepaleistuvautu. Esu pakankamai išvaizdi, išsilavinusi. Vaikinų dėmesio man kaip ir netrūksta, tik retai kada sutinku tokį, kuris patraukia mane, su kuriuo būti gera.

Paskutinė istorija tokia: susipažinom per bendrus draugus. Labai sutapo mūsų biolaukai, nes nuo pirmos pažinties dienos jautėmės puikiai būdami kartu. Ar juokavome, ar rimtai kalbėjome, visada jautėsi tarpusavio supratimas. Nors susitikdavome 2–3 kartus per savaitę, nebūdavo nė dienos, kad nesusirašytumėme. Kiekviena diena prasidėdavo ir baigdavosi žinutėmis su juo. Eidavom į kiną. Leisdavom laiką su jo draugais. Važinėjom dviračiais prie ežero. Viskas buvo tikrai puiku iki tol, kol pabuvau pas jį svečiuose.

Iš pradžių viskas buvo gerai. Kartu gaminome sušius, gėrėme vyną. Po to jis norėjo su manimi pasimylėti. Aš jį atstūmiau. Nebuvau tam pasiruošusi. Juolab nežinau kokie jo ketinimai. Jis man kaip ir nesiūlė draugauti ir būti pora. Jau kartą turėjau blogos patirties, kai po pasimylėjimo vaikinas dingo, tad nenorėčiau vėl to patirti. Nors nejaukumą po atstūmimo pavyko prasklaidyti juokais, tačiau po to įvykio viskas subyrėjo.

Jis nustojo man rašyti. Kai parašydavau pati, vangiai atrašinėdavo. Kai pasiūliau susitikti, pasakė, kad negali. Antrą kartą vėl rado priežastį, kodėl negali susitikti. Toks jausmas, kad negavęs ko norėjo, daugiau nemato prasmės bendrauti. Ar tai reiškia, kad jis su manim buvo tik dėl sekso? Kaip suprasti kada vaikinas nori tik to, o kada rimtai žiūri į merginą? Panašios istorijos man jau buvo nutikusios ir aš niekaip nesuprantu, kodėl atsisakius skuboto sekso vaikinai dingsta? Ką reikia daryti, kad santykiai įsisiūbuotų ir viskas vien seksu neužsibaigtų?

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ

Inga Aukštakojienė

Tobulasjausmas.lt autorėDėl šio abipusio nesusipratimo išyra nemažai perspektyvių porų. Šis nesusipratimas turi daug prieštaringų interpretacijų, priklausomai nuo to, kuri pusė vertina. Pateiksiu keletą pavyzdžių.

Merginos: „Jei aš atsisakysiu eiti pas jį į svečius, jis gali pagalvoti, kad jis man nepatinka“.

Vaikinai: „Jei ji sutiko ateiti pas mane į svečius, reiškia ji tikrai manęs nori ir mes pagaliau pasimylėsime.“.

Merginos: „Jei aš su juo taip greitai pasimylėsiu, jis pagalvos, kad aš nerimta, pasileidusi merga“.

Vaikinai: „Jei ji su manim nesimylėjo, vadinasi ji manęs nenori“.

Merginos: „Jis man labai patinka ir labai mane traukia, bet aš bijau, kad gavęs ko nori, jis mane paliks“.

Vaikinai: „Jei ji su manim tik bendrauja, bet mylėtis nenori, vadinasi aš jai įdomus tik kaip draugas“ arba: „Jei ji su manim tik bendrauja ir bučiuojasi, bet mylėtis nenori, vadinasi mano kūnas jai nepatrauklus.“

Štai tokių ir panašių, prieštaringų minčių sukuria ši situacija, po kurios santykiai subyra dar neprasidėję. Kodėl taip įvyksta?

Visų pirma dėl to, kad moterų ir vyrų logika šiuo aspektu yra labai skirtinga dėl lyčių skirtumų. Net faunos pasaulyje dauginimosi skirtumai yra labai ryškūs. Moterims seksualinė sueitis yra kur kas daugiau, nei vien tik malonumas. Jos atsiduoda vyrams, kurie sueities akimirką imponuoja jas kaip vyrai, o ne tik kaip vienkartinio pasinaudojimo patinėliai. Net jei tai vienos nakties nuotykis, moteris į lovą eina tik su tuo vyru, kuris tą vakarą pagal savo išvaizdos ir elgesio parametrus buvo TAS vyras, su kuriuo ji norėtų ne tik permiegoti vienkartiniam malonumui.

Žinoma, jei po aistringos nakties vyras nepareiškia noro tęsti pažinties, moterys moka save psichologiškai nuraminti. Jos save įtikina, kad tokiam lengvabūdiškam poelgiui įtaką padarė tik alkoholis, kad blaiva ji nebūtų norėjusi su tuo šmikiu susidėti, kad ji norėjo tik sekso ir daugiau nieko, kad seksas su juo buvo š.. ir ačiū dievui jis dingo... Bei tai yra pasiteisinimai prieš save, kurie nuramina pažeistą moters orumą, jog ji nebuvo ta moteris, su kuria vyras norėtų daugiau nei tik sekso.

Situacija būna visai kitokia, kai mergina atsiduoda vaikinui su dideliais lūkesčiais į pilnaverčius santykius, o jis ima ir dingsta iš jos akiračio. Merginos pasijaučia pažemintos, įskaudintos, nusivylusios ir bijo tai patirti iš naujo. Todėl saugodamos save jos neskuba pradėti seksualinių santykių su nauja simpatija. Joms reikia garantijų, kad viskas ties tuo nesibaigs. Štai kodėl ir tau taip svarbu išgirsti tuos įsipareigojimo žodžius, nes jautiesi neužtikrinta ir bijai, kad panaši patirtis nepasikartotų.

Iš vaikinų pusės ta pati situacija atrodo visai kitaip. Būdami neblaivūs jie gali lytiškai suartėti net su ta moterimi, kuri niekaip nepatrauktų jų dėmesio būnant blaivioje būsenoje. Nors mes ir žinom, kad vyrams moters išvaizda yra kriterijus numeris vienas, tačiau alkoholiu nuslopintas vyrų sąmoningumas iššaukia instinktų dominavimą ir jie nemastydami susiporuoja su moterimi vien dėl prigimtinio poreikio lytiškai išsikrauti. Dėl to paties lytinio poreikio išsikrauti vaikinai ir vyrai dažnai ieško neįpareigojančių santykių, kuomet nėra pasiruošę visapusiškai pilnaverčiams santykiams.

Kaip atskirti, kada vaikinui esi įdomi tik kaip sekso partnerė, o kada jis tavimi visapusiškai susidomėjęs? Vyrai, kuriuos domina tik seksas ir nieko daugiau, visą savo dėmesį sukoncentravę ties pagrindiniu tikslu – kuo greičiau moterį įsivilioti į lovą. Jie tikrai nevaikšto po kino teatrus ir neeikvoja savo energijos betiksliams pasivažinėjimams dviračiais. Pasimatymus jie irgi skiria tokiose vietose, kurios tiktų seksualiniam santykiavimui. Jei mergina nesutinka, jie nesiterlioja ir nesimakaluoja savaitėmis, kol pasieks savo. Meta sunkiai prieinamą merginą ir ieško kitos.

O, bet, tačiau... Vyrų tarpę yra tokių individų, kurie negali pradėti ilgalaikių santykių prieš tai fiziškai nesuartėję su mergina. Dėl neigiamų praeities potyrių ar dėl per didelio mačo ego jie tikrai negali pradėti rimtų santykių, vaikščiojimų rankutėmis susikabinus ir panašiai tol, kol mergina nepasimyli su jais. Šios kategorijos vyrai psichologiškai labai jautrūs (nors į juos pažiūrėjus to nepasakytum), todėl įsipareigojimais grįstus santykius pradeda tik tuomet, kai įsitikina merginos lojalumu ir kuomet jaučiasi saugūs.

Merginoms visada įdomu sužinoti:

1. Kodėl jis po sekso vengia bendravimo ar išvis dingo?

2. Kodėl po to, kai negavo sekso, jis vengia bendravimo ar išvis dingo?

Pabandysiu atsakyti į šiuos klausimus.

1. Seksas yra toks dalykas, kuris patinka visiems vyrams. Kad ir koks seksas bebūtų, fiziologiškai vyras visada lieka patenkintas (iššauna sėkla ir patiriamas orgazmas). Tačiau, tam, kad ir morališkai būtų patenkinti seksu, jiems reikia daugiau nei vien tik orgazmo. Jie nori matyti moters ekstazę ir pasitenkinimą seksualiniu suartėjimu. Kai vyrai nemato moters pasimėgavimo seksu arba nesugeba jos patenkinti, pasąmonės lygmeny jiems tai prilygsta pralaimėjimui. Ir nors prieš save jie pasiteisina, esą tai moteris buvo šalta ir neseksuali, viduje jie jaučiasi nusivylę savimi, nes nesugebėjo moters uždegti aistrai. Dėl šios priežasties jie nenori tęsti bendravimo su ta mergina ar moterimi.

2. Vyrams seksas nėra tikrai seksas, kai kalba eina apie moterį, kuriai jis jaučia simpatiją ir geidžia jos, kaip asmenybės. Tokiu atveju seksas pasitarnauja kaip būdas išreikšti savo švelnumą ir meilę tai moteriai. Kai moteris, su kuria sieja gražus tarpusavio bendravimas (kaip tavo atveju) seksualiai atstumia vyrą, jiems tai būna didelis smūgis. Visų pirma – kvietimas į privačia erdvę jiems tolygus kvietimui pasimylėti. Kai moteris sutinka pasisvečiuoti, jie tai priima kaip ženklą, kad ji pasirengusi lytiškai suartėti. Tad atstūmimas tokioje situacijoje jiems lyg antausis su šlapiu skuduru per veidą. Kitaip tariant – tai stiprus pažeminimas.

Nebūtų taip skaudu, jei atstumtų mergina, kuri domino tik kaip seksualinis objektas. Bet jei tai buvo mergina, kuriai vaikinas jautė šiltus jausmus, fizinio artumo atstūmimas jiems taipogi asocijuojasi su jų meilės jai atstūmimu. Vaikinai tokiu atveju jaučiasi pažeminti, įskaudinti ir nusivylę. Patyrę tokį fiasko jie nebenori daugiau tęsti bendravimo. Tokiu atveju merginoms nepatarčiau kaip nors bandyti taisyti situaciją, nes viskas, ką jos darys po atstūmimo – tik erzins ir pykdys nusivylusį vaikiną.

Ką reikia daryti, kad santykiai įsisiūbuotų ir viskas vien seksu neužsibaigtų?

1. Įvertink ar vaikinas tavimi domisi kaip asmenybės visuma, ar tik kaip patraukliu sekso objektu. Pirmuoju atveju vaikinas bendravime domisi tavo asmenybe, tavo gyvenimu ir kasdienybe. Nevengia leisti laiką aplinkybėse, kurios nepritaikytos mylėjimuisi. Antru atveju vaikinui įdomiau ne ką tu veiki ir kuo užsiimi, o kaip tu atrodai ir kokias kelnaites dėvi. Pasivažinėjimas dviračiai šio vaikino tikrai nesudomins. Nebent pasiūlytum numinti iki vasarnamio, kuriame niekas negyvena.

2. Mylėtis reikia be psichologinės baimės, kad santykiai pasibaigs vos tik pasimylėjus. Seksas nėra nei įrankis santykių išlaikymui, nei barjeras, ties kuriuo santykiai baigiasi. Tad jei jau mylitės, tai mylėkitės dėl malonumo ir todėl, kad jūs to norite, o ne todėl, kad taip reikia ar jau reikia. Viskas ko jums reikia, tai mokėti maksimaliai atsipalaiduoti ir mėgautis seksualiniais malonumais.

3. Būk savarankiška, nepriklausoma, įdomi asmenybė, kuri ir be santykių su vaikinu turi gyvenime ką veikti ir kuo domėtis. Nors vyras moters gyvenime – svarbi figūra, jis neturėtų tapti viso gyvenimo centras ir vienintelė gyvenimo prasmė.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis