15 dalykų apie santykius, kuriuos reikia žinoti kiekvienai moteriai

Kartą kalbėjomės su vienu psichologu apie skyrybas. Tiksliau apie tai, kodėl tų skyrybų yra tiek daug. Anot mūsų kalbinto specialisto, pagrindinė santykių problema yra klaidingas įsivaizdavimas kokie tie santykiai turi būti ir nemokėjimas pereiti nuo vieno santykių etapo prie kito.

Kitaip tariant, dauguma žmonių turi susikūrę savo įsivaizduojamą santykių modelį, tačiau realybė labai retai tą modelį atitinka. Koją pakiša ir mūsų pomėgis stebėti bei vertinti kitus – matome kitas poras, vertiname jų elgesį ir norime (arba priešingai) to paties, ką turi jie. Tačiau pamirštame, kad ir už tobulai iš šalies atrodančių santykių slypi įvairiausios problemos. Visose šeimose būna nesutarimų, pykčių, nekalbadienų, nesusikalbėjimo ir t.t.


Paklausk bet kurios daugiau nei 20 metų kartu išgyvenusios poros, kaip jiems taip pavyko ir 90% pasakys, kad padėkoti reikia ne neblėstančiai meilei, o kantrybei. Aistra, kuri iš esmės ir jungia du žmones santykių pradžioje, anksčiau ar vėliau pradeda blėsti. Tuomet yra dvi išeitys – arba kiekvienas pasuka savais keliais nes nebejaučia to juos jungiančio elemento, arba aistra pakeičiama kitais jausmais – supratimu, pagarba vienas kitam, stipriu emociniu ryšiu ir t.t.


JAV antropologės Helen Fisher tyrimų duomenimis, vidutinis statistinis poros aistringasis periodas trunka maždaug metus – kaip tik tiek laiko įsimylėjėlių kraujyje dopamino būna daugiau nei įprastai. Galop organizmas vis tiek neištveria dopamino antplūdžio, ir aistros atslūgsta. Jei per tuos metus porai pavyksta suartėti ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai, jų santykius pradeda reguliuoti kiti cheminiai junginiai. Beprotiškas įsimylėjimas pereina į kitą stadiją – prieraišumą. Daugelis šio žodžio kratosi, esą jis asocijuojasi su banalumu ir buitiškumu. Tačiau kaip tik prieraišumas mums teikia laimės pojūtį. Patirti malonumą siautėjant hormonų audroms gali visi, stengtis net nereikia, o štai ilgalaikiai santykiai – tai jau darbas, kuriam pasirengęs toli gražu ne kiekvienas.


Taigi kaip pati supranti, didysis įsimylėjimas yra ne kas kita, kaip hormonų antplūdis, kuris santykius į priekį gali traukti tik metus ar porą, o jau toliau viskas priklauso nuo jūsų pačių. Apmaudu, tačiau be aistros, kurią žmonės dažnai painioja su meile, dauguma porų nesugeba išlaikyti santykių. Ir vėlgi, šioje vietoje galime grįžti prie anksčiau jau aptartų iliuzijų ir įsivaizdavimo, kokie tie santykiai turi būti. Jeigu kiekvienas įsisąmonintų, kad santykiai veikia etapais ir nė vienas etapas netruks amžinai, galbūt tų skyrybų būtų šiek tiek mažiau.


P.S. Šiuo atveju mes nekalbame apie tas situacijas, kuomet skiriamasi dėl savaime suprantamų priežasčių – alkoholio, nepagarbaus elgesio ir t.t. Kalbame tik apie tai, kodėl staiga jausmai vienas kitam išblėsta.


Taigi pereikime prie esminio dalyko – iššūkių, kurie tavęs laukia ilgalaikiuose santykiuose. Ir jeigu tu tuos santykius norėsi išlaikyti, tau teks susitaikyti su nemalonia realybe ir perlipti per ją.


- Bus periodų, kada tu netrauksi savo partnerio


- Bus periodų, kada tu pati nejausi potraukio savo partneriui


- Kartais jis ir jo elgesys (netgi visiškos smulkmenos) tave siaubingai erzins


- Bus etapų, kai vienas iš jūsų norės padaryti pertrauką ir pabūti atskirai


- Kartais tave aplankys mintys, ką jūs apskritai veikiate kartu


- Tiek tu, tiek jis gyvenime sutiks žmonių, kurie atrodys kur kas geresni, nei antroji pusė


- Jūsų seksualiniai santykiai suprastės, galbūt bus etapas, kai jų apskritai nebus


- Kartais tau atrodys, kad jokių jausmų nebėra ir jus laiko tik prisirišimas


- Kartais tau norėsis verkti dėl to, kad tavo asmeninis gyvenimas visai ne toks, kokį įsivaizdavai


- Greičiausiai tave aplankys mintys „noriu pabandyti kažką naujo, noriu kitokio gyvenimo“


- Kartais pamatysi savo antrąją pusę visai kitomis akimis ir galvosi, kad jis labai pasikeitė


- Kartais tau atrodys, kad jis tavęs visai nebevertina, bet nepamiršk, kad ir jis turės tokių pojūčių


- Tau dažnai atrodys, kad tu su juo elgiesi geriau nei jis su tavimi. Bet jei į viską pažvelgtum jo akimis, atrodytų priešingai


- Kartais tu stengsies vengti buvimo su savo antrąją puse, nes būsi pasimetusi savo jausmuose. Nieko baisaus, turite duoti vienas kitam atsikvėpti.


- Gali būti, kad tau teks išgyventi jo neištikimybę (jam – tavo). Tai bus sunkiausias etapas, kuomet atrodys, kad viskas sugriuvo ir nieko neįmanoma atstatyti. Daugybė porų tai perėjo ir vis dar eina kartu, vadinasi šią kliūtį įmanoma perlipti, klausimas tik kokias išvadas iš to galima pasidaryti ir priklausomai nuo tų išvadų – ar verta tuos santykius gelbėti.


Šį sąrašą galima tęsti be galo, bet pabaigai parašysime vienos kolegės mintį: „Svarbiausia, kad skirtis neužsimanytumėte vienu metu. Pristabdys vienas, vėliau pristabdys kitas. Bet jeigu noras kils abiem iš karto – stabdžių nebeliks“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis