Kodėl vyrai apgaudinėja meilužes ir ar verta kovoti dėl vyro meilės

Su juo susipažinome per draugus. Man jis iškart krito į akį, aš jam taip pat. Minėtoje kompanijoje susitikdavom gan dažnai, todėl laikas po laiko susibendravome, išsišnekėjome. Jis turėjo draugę, bet sakė, kad jų santykiai gilioje krizėje. Pasakojo, kad ji jį labai spaudė, kontroliavo, buvo nesupratinga, reikli, o jis to neapsikentė. Aš, kaip žmogus, esu visiškai kitoks. Išklausydavau jo problemas, nespaudžiau, negailėjau gero žodžio ir paguodos. Buvau visiška jo draugės priešingybė – tiek vidumi, tiek išore.

Tuo metu jiedu nusprendė pagyvent atskirai, o mes pradėjome leisti laiką kartu, kaip pora. Galvojau, kad jau viskas, pagaliau būsim laimingi. Artimam ratui mūsų santykiai nebuvo paslaptis, tačiau po kurio laiko (tai tik vėliau sužinojau), jis grįžo pas ją į namus. Visą tą laiką, net būdamas su ja, bendravo ir su manimi. Kartu praleisdavom daug laiko, jis likdavo pas mane nakvoti.

Tačiau vieną dieną jo draugė apie mus sužinojo. Žinau, kad jie apie tai kalbėjo, aiškinosi santykius. Jis man sakė, kad nori, bet negali jos dabar palikt, nes jai labai sunku, kad reikia laiko, kad jis stengiasi atitolti, praleisdamas su ja kuo mažiau laiko, kas išties buvo tiesa. Neva norėjo, kad ji suprastų, jog viskas baigta, tačiau anot jo, ta mergina buvo labai į jį įsikibusi. Aš ir pati matydavau, kad ji skambindavo kai mes būdavome kartu. Taigi juo tikėjau ir bendravome toliau.

Deja, po vieno mūsų susirašinėjimo (kurį ji tikriausiai perskaitė), buvau nemaloniai sukrėsta. Gavau nuo jos žinutę su klausimais: kas čia vyksta, kas dedasi? Aš nenorėjau kištis, tačiau paaiškėjo, kad jis jai apie skyrybas net nebuvo užsiminęs, kad būdamas su manimi, visą laiką gudriai regzdavo istorijas, neva jis darbo reikalais ir t.t. Pajutau nežmonišką gėdą. Pasijaučiau šeimos ardytoja.

Tuomet jis prisipažino, kad yra pasimetęs, nežino ko nori, ką pasirinkti. Buvau pikta ir kurį laiką su juo nebendravau. Tačiau likimas taip susiklostė, kad labai greitai ir netikėtai vėl susitikau su juo draugų kompanijoj. Vėl atgimė jausmai. Matėsi, kad ir jis manęs labai išsiilgęs. Sakė, kad apie mane galvojantis nuolatos, norintis būti tik su manimi, kad jo draugė jam nesvarbi. Jis netgi norintis, kad aš jai viską pasakyčiau, bet aš nežinau, ar galiu juo tikėti. Gal tąkart aš per jautriai sureagavau, gal jo draugė man melavo? Gal man reikėjo dėl jo kovoti? Gal tarp mūsų tikrai buvo, o gal net yra ta meilė... Esu pasimetusi, ką jūs man galėtumėte patarti?

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Iš tiesų situacija yra standartinė: vyras nenori palikti ilgametės partnerės ir tuo pačiu jaučia aistrą ir potraukį kitai. Panašių istorijų esu sulaukusi aibės. Kai kurių vyrų pasiteisinimai, kodėl jie negali išsiskirti su drauge ar žmona, būna banalūs ir juokingi. O kai kurie moka net graudžiai įtikinamai meluoti.

Vieni vyrai aiškiai suvokia, kad melas reikalingas tam, kad kurį laiką išlaikytų aistros objektą (meilužę) ir aiškiai žino, kad su žmona/drauge/sugyventine jie nesiskirs. Kiti nuoširdžiai būna pasimetę ir nesuvokia patys savęs ir to, kodėl jie negali palikti ilgametės partnerės dėl kitos, kuri taip traukia ir su kuria norisi būti.

Kadangi per savo darbo praktiką daug tokių istorijų ir jų atomazgų teko išgirsti, išvados peršasi aiškios: kai vyras palieka ilgalaikę partnerę, su kuria SKIRTIS NESIRUOŠĖ, dėl tos, kuriai pajautė aistrą – jis visuomet bando sugrįžti į buvusius santykius PO TO, kai aistros su naująją išblėsta.

Kodėl taip atsitinka? Nes santykiai nėra tik seksas ir aistra. Santykiai yra kur kas daugiau. Kaip žinia, pirmutinė aistra, chemija, įsimylėjimas – tai labai laikini dalykai, kurie ištinka tik santykių pradžioje. Toje pradžioje žmonės dar gerai nepažįsta vienas kito, o svarbiausia – nepažįsta savęs poroje su tuo žmogumi. Būtent savęs pažinimas poroje su kitu žmogumi labiausiai ir lemia žmogaus norą būti su tuo žmogumi su kuriuo gera ir komfortiška būti.

Išblėsus aistrai, liaudiškai tariant „sudužus rožiniams akiniams“, pasimato tikrieji jausmai vienas kitam. Kiekvienoje partnerystėje, ypatingai santykių pradžioje (po rožinių akinių stadijos), iškyla tam tikrų „šlifavimosi“ problemų. Kitaip tariant, reikia mokytis derintis vienas prie kito buityje ir kasdienybės rutinoje. Tas periodas, kai didelė aistra ir magiška euforija buvime vienas su kitu atsitrenkia į kasdienybės realybę, būna labai skaudus tiems žmonėms, kurie ilgalaikius santykius paaukojo dėl aistros kitam žmogui. Būtent tuo periodu vyrai buvusius santykius prisimena tik iš geros pusės, todėl atgimsta noras grįžti ir būti ten, kur buvo gera kasdienybės rutinoje.

Tie vyrai, kurie turi daugiau suvokimo apie gyvenimą ir labiau pažįsta save, neaukoja šeimyninių, patogių ir komfortiškų santykių dėl aistros kitai moteriai. Jie sugeba viską taip sudėlioti, kad ir šeima jaučiasi saugi, ir jis patenkintas pasimėgauja aistra su meiluže. Na o tie, kuriems tai pirmas kartas, kurie tiki aistra iki grabo lentos ar tie, kurie nepasimoko iš savo klaidų, bėga aistros vedami iš vienų santykių į kitus.

Nagrinėjant pateiktą situaciją susidaro įspūdis, kad vaikino santykius su ilgamete draugę sieja abipusis noras būti kartu, nežiūrint į tai, kad santykius protarpiais ištinka krizės. Kitu atveju jis nebūtų pas ją sugrįžęs po laikino išsiskyrimo, jau turėdamas pašonėje tave. Jo melas, dangstant pasibuvimą su tavimi, buvo su tikslu apsaugoti ją ir jųdviejų santykius. Jo melas tau apie tai, kad jis skiriasi – buvo su tikslu apgauti tave, kad galėtų pasimėgauti tavo artumu. O tai jau šį tą pasako.

Jis buvo išsiilgęs tavęs ir aistros emocijų vedamas pasiūlė tau nutraukti jo santykius su jo drauge... Aš tai interpretuočiau kaip sąmoningumo praradimą emocijų fone bei atsakomybės nusikratymu prieš tave ir savo draugę. Dar vienas variantas – tai buvo tik blefas, žinant, kad tu to nepadarysi bei parodant tau, kad jo jausmai tavo atžvilgiu nėra tik eilinis žaidimas. Vyrai gali pasakyti bet ką, kas tik padėtų išlaikyti aistros objektą, nes tai veikia savotiškai, kaip narkotikas. Tik vieniems labiau nuo to smegenys „suskystėja“, kitiems mažiau.

Bet kuriuo atveju tu nesi kalta dėl to, kas įvyko. Nei tu veržeisi į jo santykius ir ardei juos, nei prašei, kad jis ją paliktų. Taip pat ir gėdos jausmui čia ne vieta. Tu nesi kalta, kad tikėjai žmogumi, kuris tave ir savo draugę apgaudinėjo. Nesi atsakinga ir už tai, kad jis tau jaučią aistrą ir trokšta būti su tavimi.

Klausi ar reikia kovoti dėl jo? Mano atsakymas vienareikšmiškas – NE! Dėl jokio vyro moteris neturėtų kovoti! Vyras nėra daiktas - prizas, skirtas nugalėtojai. Meilė nėra objektas, kurį gauna tas, kuris stipriau kovoja. O ir meilę painioti su aistra yra klaidinga.

Visos moterys ir merginos turėtų aiškiai suprasti vieną tiesą: jei vyras ieško pasiteisinimų, kodėl jis negali išsiskirti – vadinasi skirtis jis dar nėra apsisprendęs! Kuo ilgiau jūs lauksite tokio vyro apsisprendimo, tuo ilgiau jis dels dvejodamas. O ir skirtis dėl tos, kuri kantriai laukia, nėra prasmės. O kam? Jei aplinkybės leidžia turėti vieną ir kitą.

Visi vyrai turėtų suprasti, kad sprendimas skirtis su ilgamete partnere turi būti priimamas blaivaus sąmoningumo stadijoj, o ne tada, kai smegenys „lydosi“ nuo aistros kitai moteriai.

Na, o asmeniškai tau aš patarčiau nesivelti į jokius santykius su tuo vyru iki tol, kol jis netaps laisvu nuo įsipareigojimų. Tokie santykiai visada skaudina ir žemina moters orumą. Juk nei viena moteris nenori būti apgaudinėjama ir būti vyrui nr2. O brautis į jo santykius su ta mergina – visiškas tabu! Tai jau būtų žemiausias lygis. Linkiu tau būti tokia mergina, dėl kurios meilės vaikinams reikėtų pakovoti ir niekuomet nebūti ta, kuri žeminasi kovodama dėl vyro. Sėkmės!

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis