Kodėl jis pasirinko kitą, o ne mane? Kaip išgyventi išsiskyrimo skausmą

Internetu susipažinau su vienu vaikinu. Jis man patiko, daug bendravom, taigi nusprendėm susitikti. Į pasimatymą jis atėjo su savo geriausiu draugu ir tuomet viskas apsivertė aukštyn kojom. Nors netikėjau meile iš pirmo žvilgsnio, tačiau netikėtai aš tai pajaučiau to vaikino draugui.

Pradėjome bendrauti, jaučiausi be proto įsimylėjusi. Visada būdavau šalia, kai jam reikėjo. Tiesiog užtekdavo skambučio ir aš jau su šypsena stoviu prie jo durų. Mūsų santykiai buvo labiau paremti aistra, geismu nei taip vadinama „meile“ ir santykiais, kurių aš norėjau. Tačiau mane tenkino vien tai, kad galiu būti šalia jo, nors slapčia tikėjausi, kad jis pats pasiūlys būti pora. Labai laukiau to, nors žinojau, kad jis bendravo ir su kitomis merginomis.

Jis sakė, jog aš jam rūpiu ir myli mane, nors, kai sirgau net nerado man laiko ir nesimatėme net dvi savaites... Reikalai, nėra kaip atvykti - sugalvodavo įvairiausių priežasčių. Bet aš nenorėjau būti ta, kuri jam dejuotų, rodytų savo nepasitenkinimą.

Kartą jis mane pakvietė pas save nakvoti, pasigaminti vakarienę ir t.t. Žinoma aš sutikau. Nuostabi šypsena, džiaugsmas akyse, bučiniai, glamonės, maisto gaminimas, juokas iki ašarų, atviri pokalbiai... Tą vakarą jis paminėjo, kad bendrauja su viena panele. Panelė graži, turtinga, stilinga, protinga, labai patinka jo tėvams. O aš jo tėvų dar nepažinojau, nors bendravome jau daugiau nei pusę metų. Šiek tiek susiraukiau, bet tikėjau, kad jis mano ir viskas. Nekėliau pavydo scenų. Tas vakaras praėjo kaip visada - tobulai. Bet tai buvo paskutinis kartas, kai galėjau nuoširdžiai jam nusišypsoti ir jausti, kad jis dar mano.

Savaitgalį su drauge nuėjome į barą, kur pamačiau jį, stipriai apglėbusį savo naują, turtingą gražuolę. Jie bučiavosi, glėbesčiavosi ir darė viską, ko jis su manimi nedarydavo prie kitų asmenų. Visada jaučiau, kad mūsų bendravimas ir santykiai turėjo šiokį tokį paslapties šydą. Nesusivaldžiusi nuėjau į tualetą išsiverkti. Kai išėjau, ten stovėjo JIS. Bandė raminti, sakydamas, kad jis mane apie kitą merginą perspėjo. Taip pat pasakė, kad jis dievina ne pačią mane, o mano kūną. Sakė visada galime likti draugais. Išklausiau, palinksėjau galva ir išėjau iš to baro. Mano širdis tiesiog plyšo. Iki šiol jaučiu beprotišką skausmą viduje. Nežinau, ką daryti... Norėjau sužinoti, ką padariau ne taip, kad tiek laiko buvau su žmogumi, kuris, man atrodė, nori būti su manimi. Bet vos tik pasipainiojo kita, jis jau pristato ją savo tėvams ir elgiasi su ja taip, lyg ruoštųsi vedyboms, Kodėl ji, o ne aš? Kaip įveikti šį skausmą? Kaip vėl nebijoti pamilti?

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Visų pirma noriu pasakyti, kad tu nesi kalta dėl to, jog jis pasirinko kitą. Jis nuo pat pradžių žinojo, kad neimponuoji jam kaip mergina, kuriai jis norėtų įsipareigoti. Dėl to jūsų santykiai buvo po tuo „paslapties šydu“. Tame, kad nebuvai tokia, kokios jam reikia, nėra tavo kaltės. Dėl tokio jo pasirinkimo tu netampi mažiau gražesnė ir fainesnė mergina, nei buvai iki tol.

Iš tavo aprašymo susidaro įspūdis, kad tu susidūrei su "kazanovos" tipo vaikinu. Jie pasižymi ypatinga charizma, viliojančia šypsena, pakylėta nuotaika, iškalbingu ir tuo pačiu kerinčiu paprastumu. Prie tokių taip ir norisi prilipti, nes jie traukia savo savastimi. Jie suvokia savo patrauklumo galias ir mėgsta jomis pasinaudoti.

Taip nutiko ir su tavimi. Jis tiesiog pasinaudojo proga realizuoti savo žavesį ir pasimėgauti dailios merginos kūnu, be poreikio tuos santykius išvystyti iki kažko tikro ir rimto. Tie gražūs meilės žodžiai jam tėra tik žodinė išraiška, malonumą teikiančios akimirkos fone. Jam patiko tavo artumas ir atsidavimas, bet kaip gyvenimo partnerė tu nebuvai ta, kurios jam reikia. Juk tu pati matei, kad domini jį kaip sekso partnerė. Jo veiksmai kalbėjo tau apie tai. Kai žmogaus veiksmai ir žodžiai neasimiliuoja vieni su kitais – tiesos visuomet reikia ieškoti veiksmuose, o ne žodžiuose. Be to ir pati jauteisi išnaudojama. Tą puikai suvokei, bet neturėjai valios jam atsispirti.

Tuo tarpu tokie vaikinai aiškiai žino ko nori ir kokios nori. Sau į partneres jie renkasi tik "aukščiausios klasės" merginas, nes su kitomis arba neįdomu, arba jos neimponuoja. Na, o su tomis „prabangiomis“ merginomis jau reikia padirbėti, įdedant pastangų, norint jas sužavėti ir jas turėti. Ir jiems tai patinka! Patinka iššūkiai ir savirealizacija merginos suvedžiojimo fronte. Tokiomis savybėmis pasižymintys vyrai retai geba būti ištikimi vienai moteriai. Net ir vedę jie nenustoja jausti poreikio išnaudoti savo žavesio potencialą moterų suvedžiojime. Jiems tai yra hobis, malonumas, asmenybės savirealizacija ir savotiškas gyvenimo variklis.

Nereikia gailėtis, kad pasidavei jo žavesiui, pasimėgavai tokio vaikino dėmesiu ir patyrei nuostabių aistros akimirkų. Nereikia nieko kaltinti dėl to, kas įvyko. Nei jo, kad jis yra toks koks yra, nei savęs, kad nebuvai tokia, kurios jam reikia, nei likimo, kad jis tiek daug skausmo tau atnešė po šios pažinties. Viskas, kas vyksta žmogaus gyvenime, turi prasmę. Ypatingai tie patyrimai, kurie iššaukia stiprias emocijas. Jie ypatingai pasitarnauja žmogaus dvasiniam tobulėjimui. Juk ne šiaip yra sakoma: „kas mūsų neužmuša, tas daro mus stipresniais.“ Tad priimk tai, kaip eilinį gyvenimo išbandymą ir patirtį, kuri tave brandina, kaip asmenybę. Nereikia to pernelyg sureikšminti. Gyvenimas ties tuo nesibaigia.

Taip pat turi suprasti, kad tai nebuvo meilė. Tai buvo trauka, aistra, susižavėjimas, įsimylėjimas, bet tikrai ne meilė... Tu dar esi labai jauna ir vėliau suprasi, kas yra ta tikroji meilė. Ji ateina tada, kai aistros jau būna nurimusios. Kai gera būti su tuo žmogumi tokiu, koks jis yra ir gera jausti save tokia, kokia esi būdama su juo. Tu dar tai patirsi. Tavo gyvenimas dar tik prasideda...

Kaip įveikti tą skausmą? Visų pirma reikia suvokti, kodėl skauda? Kokia tą skausmo kilmė? Tad pabandysiu paaiškint. Aistra kitam žmogui lydima daugybės biocheminių procesų (ne šiaip tai dar vadinama "chemija"). Tų procesų pasekoje žmonės jaučiasi ypatingai nuostabiai ir būtent ta būsena sukelia priklausomybę nuo kito žmogaus. Nes norisi tai patirti dar ir dar... Būtent dėl to tu ir lėkdavai pas jį iškart, kai jis tik tave pasišaukdavo. Kai tas žmogus, su kuriuo tu patiri tą būseną, dingsta iš tavo gyvenimo, prasideda, taip vadinamos "lomkės". Norisi gauti eiline "dozę" to nuostabaus pojūčio. Kadangi tas pojūtis patiriamas tik būnant su konkrečiu žmogumi, jį patiriantys žmonės tą pojūtį ir susieja su tuo asmeniu. Todėl savaime išplaukia išvados, kad jei to žmogaus daugiau tavo gyvenime nebebus – taip nuostabiai tu daugiau nebesijausi. Savaime suprantama, kartu su tokiomis mintimis jaučiamas „skausmas“, liūdesys, depresija ir panašiai.

Bet iš tiesų taip nėra. Jei šiuo metu tavo gyvenime atsirastų kitas vaikinas, kuris tavyje vėl pažadintų ta "chemiją", šį „kazanovą“ tu pamirštum akimirksniu. Turi suprasti, kad tau trūksta NE konkrečiai JO, o to nuostabaus POJŪČIO būnant su juo. Sutik, juk tu realiai nenori turėti tokio vaikino, kuris prisimena tave tik tada, kai jam tavęs reikia, kuris bendrauja su būriu merginų ir kuriam esi tik pramoga, ir nieko daugiau. Manau, kad tu, kaip ir kiekviena normali mergina, nori meile, pagarba ir ištikimybę paremtų santykių. Ir esu tikra, kad toks žmogus tikrai atsiras tavo gyvenime. Toks, kuriam būsi reikalinga tik tu ir niekas kitas. O iki tol, kol JĮ sutiksi, tu turėsi patirti tai, ką tau lemta patirti ir išmokti tų gyvenimo pamokų, kurių gyvenimas tave moko. Sėkmės!

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis