Prisijunkite!

Prisijungę vartotojai gali:

  • dalyvauti konkursuose
  • skaityti straipsnius vėliau
  • gauti naujienų prenumeratą

Neturite paskyros?

Nekalto flirto glėbyje... Arba kada prasideda išdavystė

Tu įsimylėjusi ir ištikima. O gal vis dėlto nepadoriai šokai su kolega per bendradarbių vakarėlį ar stengeisi atkreipti žavaus vaikino dėmesį kavinėje? Gal apgaudinėji savo išrinktąjį nė pati to nežinodama?

Man atrodo, kad statau ragus savo partneriui. Netrukus viską paaiškinsiu. Neseniai ėjau į klubą su Dariumi – labai geru draugu, kurį pažįstu jau ne vienus metus. Mudviem be galo patinka šokti. Dar vienas mūsų panašumas – abiejų meilės greičiau jau duotų išrauti dantį, nei sutiktų eiti pašokti. Tarp mudviejų nėra romano, tačiau kiekvieną kartą susitikus ateina tokia akimirka, kai į jį pažvelgusi imu tirpti.

Žinau, Darius jaučia tą patį. Tą vakarą, kai suskambo sentimentali daina, jis mane apkabino. Akimirką jutau Dariaus kūno šilumą, švelnų alsavimą, ranką, tvirtai apglėbusią mano liemenį, lūpas, liečiančias mano skruostą. Draugai tikrai taip neliečia vienas kito. Galvojau tik apie tai, kas būtų, jeigu...

O iš tiesų buvo tai, kas visada nutinka užplūdus šiems jausmams: visiškai nieko. Greičiausiai niekada nieko ir nebus – mačiau daugybę filmų ir žinau, kaip gali viskas baigtis, jei apgaudinėji savo vienintelį ir nepakartojamą. Taigi Darius išvažiavo namo pas savo meilę, aš - pas savo. Ištikimybė ir garbė nugalėjo. Tai kodėl jaučiuosi kalta? Mintyse gal ir nusidėjome, bet iš tikrųjų net nepasibučiavome. Mudu nesimylėjome, vadinasi, romanas neužmegztas, ir aš nieko bloga nepadariau, ar ne? Išskyrus vienintelę smulkmeną: jei šokių aikštelėje prakaitą lietų mano partneris, jei jis taip intymiai šoktų su artima drauge, pažaliuočiau iš pykčio ir pavydo.

KODĖL JAUTIESI KALTA?

Kada peržengiama nekalto flirto riba ir įvyksta tikroji išdavystė? Ilgesingai žvelgiant? Draugiškai pamasažavus sprandą? Pasibučiavus? Apsinuoginus? Mūsų smegenys yra toks pat intymus organas kaip ir genitalijos. Mintys bei fantazijos gali skatinti arba slopinti aistrą. Tad ar reikia nerimauti, jei kūniškos meilės aktas neįvyksta? Iš esmės – ne. Tačiau jeigu nesi užmezgusi jokių intymių santykių, o vis tiek jautiesi kalta, vadinasi, vis dėlto vyksta kažkas negera. Labai svarbu suvokti savo jausmus ir pasistengti suprasti, kodėl taip jautiesi.

Galbūt paprasčiausiai esi sutrikusi, nes supratai, kad tavo partneris nėra vienintelis, su kuriuo norėtum mylėtis. Įprasta manyti: jeigu meilė tikrai, aistra kitiems išgaruoja. Vadinasi, ištikimybę galima sulaužyti tiek veiksmais, tiek ketinimais. Kai esi įsimylėjusi, partnerio neapgaudinėji, nes paprasčiausiai nenori to daryti, tačiau iš tikrųjų privalai suvokti savo sudėtingos bei keistos erotinės prigimties visumą: neteisėtas fantazijas, kitus dalykus. Priešingu atveju mėgintum paneigti pačią seksualumo esmę. Kad ir kaip ten būtų, nejaugi nori, kad jis fantazuotų tik apie tave? Atsakymas turėtų būti neigiamas, jei svajoji apie normalius santykius.

KADA PRASIDEDA IŠDAVYSTĖ?

Seksas iš dalies yra gebėjimas puikiai sutarti su partneriu bei fantazuoti apie kitus vyrus. Tyrimų duomenimis, kuo dažniau moterys svajoja apie seksą, kuo daugiau erotinių fantazijų joms kyla, tuo didesnį seksualinį pasitenkinimą jos patiria.

Tačiau jeigu erotinės fantazijos virsta įkyriomis mintimis, jų jau nebegalima vadinti nekaltomis. 30 metų Gražina prisimena Naujųjų metų naktį, kai jai pavyko įkalbėti savo nieko neįtariantį vaikiną vykti į vakarėlį, kuriame dalyvavo vienas vyriškis, su kuriuo Gražina mėgdavo paflirtuoti. „Kai vidurnaktį sulaukę Naujųjų mudu draugiškai pasibučiavome, supratau, kad dėl to bučinio – visiškai nekalto, bet man reikšmingo, - buvo verta sukarti tokį kelią“ - pasakoja Gražina.

Tai jau yra įspėjantis ženklas. Meilės ryšiu galima vadinti bet ką, kas konkuruoja su dėmesiu, skiriamu partneriui. O tai reiškia, jog galima užmegzti romaną su savo darbu, pomėgiais ir tikslais, taip pat galima mylėti platoniškai. Išdavystė nėra siejama vien su seksu. Kalbama apie pasitikėjimą, atsidavimą. Jei imi abejoti jausmais, turėtum savęs paklausti: ar skiri kitam žmogui dėmesio, priklausančio tavo išrinktajam? Jei taip, tokį elgesį galima vadinti išdavyste.

29 metų Diana sunerimo, kad prieš susitikdama su kolega Vaidu ji itin stengiasi gražiai atrodyti. „Eidama į pasimatymą su savo vaikinu retai dažiausi, paprastai rengiausi. Stengdavausi tik tuomet, kai žinodavau, jog sutiksiu Vaidą. Taip pat apgalvodavau visas naujienas, kad susitikus su juo būtų apie ką kalbėti. Suvokusi, kaip elgiuosi, savęs paklausiau: ką dar darau dėl Vaido, ko nedarau dėl Andriaus? Supratau: lova – vienintelis dalykas, kurio nesidalijau su bendradarbiu.“

Įsimylėjėliams būtina tausoti bei puoselėti juos siejantį partnerystės ryšį, stengtis, kad jis būtų svarbiausias. Viskas, kas trukdo taip elgtis, yra pavojinga. Jei pomėgis flirtuoti tampa svarbiau nei mylimasis, kyla skyrybų grėsmė.

Jeigu tektų rinktis, tikriausiai daugelis mūsų geriau jau sutiktų išgyventi tai, ką kadaise patyrė Liz Hurley dėl Hugh Granto, nei atsidurti Jennifer Aniston vietoje. Hughas kartą kitą pasilinksmino su Holivudo prostitute, o Jennifer liko prie suskilusios geldos, kai Bradas Pittas išėjo pas Angeliną Jolie. Apklausos duomenimis, vienanaktį nuotykį daugelis suvokia kaip seksualinio smalsumo patenkinimą arba klaidą per daug įkaušus. Akimirkos išdavystė gali užgauti savimeilę, bet vargu ar toks išgyvenimas prilygs tam skausmui, kurį patiri suvokusi, jog tavo mylimojo širdį, protą bei jausmus pakerėjo kita.

AR VISADA TURI BŪTI SĄŽININGA?

Kartais ne neištikimybės nuojauta būna skaudžiausia. 31 metų Justas iš pat pradžių žinojo, kad Aurelija ypatingai draugauja su Vytu. „Aurelija man sakė, kad jie – tik draugai, tačiau susitikę jie dažnai užtrukdavo ilgiau nei tris valandas. Grįžus namo Aurelija apie susitikimą sugebėdavo pasakyti tik tiek: „Vytas siunčia linkėjimų“. Labiausiai mane erzino ne tai, kad ji galbūt susižavėjo kitu vyru. Man buvo apmaudu, kad kitam ji skiria tiek daug laiko. Jaučiausi nereikalingas.“

Ar tai reiškia, jog partneriui privalai išsamiai atsiskaityti apie kasdienį flirtą ir išsipasakoti, koks asmuo tave traukia? Jokiu būdu! Būti sąžiningam – gera politika, bet meilės reikalams ji ne itin tinkama. Intymūs dalykai žmones labai lengvai žeidžia, todėl išklojusi partneriui, jog žaviesi kitu, gali smarkiai pakenkti santykiams. Tai dar nereiškia, kad turėtum visiškai nutylėti šį faktą. Priremta prie sienos privalai sakyti tiesą, tačiau tavo žodžiai turėtų būti apgalvoti. Užuot mestelėjusi kvapą gniaužiančią frazę: „Jis toooks seksualus“, ramiai sakyk: „Mano manymu, jis simpatiškas“.

Nesveika slopinti savo tikruosius troškimus. Svarbu tinkamai reaguoti į pagundą. Privalai atkreipti dėmesį į savo santykius ir išsiaiškinti, ko jiems stinga. Savo potraukius paversk vartais į sielą. Jei pavyks tai padaryti, gal net praturtinsi santykius su mylimuoju.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis

Prisijunkite!

Prisijungę vartotojai gali:

  • dalyvauti konkursuose
  • skaityti straipsnius vėliau
  • gauti naujienų prenumeratą

Neturite paskyros?