Jis kabino mano draugę... Kaip atleisti ir tai pamiršti?

Turiu problemą, kurios niekaip negaliu išspręsti pastaruosius metus. Tikiuosi galėsite man padėti. Su draugu kartu esame jau trejus metus, iš kurių du gyvename kartu. Santykių pradžia buvo audringa: aistra, meilė, pykčiai, trumpalaikiai išsiskyrimai... Tačiau nepaisant visko, nusprendėme likti kartu.

Šiuo metu sutariam puikiai, nesipykstam, atrodo, pagaliau "apsišlifavom", bet mėgautis santykiais negaliu dėl vienos priežasties. Esmė tokia, kad mano vaikinas, mūsų audringų santykių pradžioje kabino mano geriausią draugę. Siūlydavo jai susitikti, eiti dviese į kiną, rašydavo jai žinutes su bučiukais. O sykį net pasiėmė ją kartu į krepšinio rungtynes į kurias ėjo su savo draugais. Prašė jos, kad man nieko nesakytų, bet tiesa netrukus paaiškėjo.

Atrodo smulkmenos, bet mane tai žeidžia, kelia abejonių, skaudina... Aš apie tą įvykį vis bandau su juo pasikalbėti, bet jis vis aiškina, kad mano draugės labai nemėgsta, tad apie kažkokias simpatijas negali būti net kalbos. Ir paaiškinti savo elgesio motyvų jis negali. Nežino nei kodėl siūlė jai susitikti, nei kodėl rašė žinutes... Visuomet kategoriškai neigia bet kokias kalbas apie simpatiją jai. Tuo tarpu aš lieku be atsakymų.

Tuo metu mūsų santykiai nebuvo idealūs, tačiau mano dėmesio, meilės jam netruko. Man tas įvykis neduoda ramybės, kadangi tai viena iš mano geriausių draugių. Aš su ją dažnai bendrauju, tačiau net ir dabar, praėjus tiek laiko, vis svarstau: kodėl? Kodėl ji tuomet jam rūpėjo? Ir ar gali būti taip, kad vyrai elgiasi ir nežino nei kodėl, nei kam tą daro? Nežinau ar kažką suprasit iš mano laiško, bet esminis mano klausimas – kaip išmokti atleisti? Kaip pamiršti praeities įvykius, kurie labai įskaudino mane kaip merginą? Kiek pašneku su vaikinu ta tema, jis gailisi, sako, kad labai mane myli ir kad nežino, kodėl taip darė. Tačiau ar gali būti, kad nežino? Nejaugi vyrai tokie sutvėrimai, kad negali paaiškinti savo veiksmų? Kaip pamiršti įvykius, kurie žemina mane kaip merginą?

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Nors tekste daug klaustukų, bet bendrai tave domina trys pagrindiniai klausimai, į kuriuos pasistengsiu atsakyti kiek įmanoma aiškiau.

1. Kodėl ji tuomet jam rūpėjo?

Į šį klausimą atsakymų gali būti ne vienas. Jei jūsų santykiai tuo metu nebuvo idealūs, galimas variantas, kad bijodamas būti paliktas, jis norėjo savotiškai apsaugoti save nuo galimo skausmo. Išsiskyrimo atveju tavo draugė jam suveiktų kaip amortizatorius, slopinantis neigiamus jausmus ir jam nebūtų buvę taip skaudu, kaip galėtų būti. Įsimylėję vyrai tampa itin jautrūs, tad atsarginis variantas pašonėje sustiprina jų pasitikėjimą savimi, kuris stipriai sušlubuoja meilės santykių pradžioje. Ypatingai tuomet, kai santykius talžo aistros ir pykčių uraganai.

Kodėl jis pasirinko tavo draugę irgi atsakymų gali būti ne vienas: 1. tuo metu tai buvo vienintelė mergina, kurią jis jautė galintis suvilioti. 2. išsiskyrimo atveju tai būtų panaudota kaip savivertę ir pasitikėjimą savimi stiprinanti priemonė ("na ir gerai, kad mes išsiskyrėm, nes man labiau patiko tavo draugė"). 3. ji būtų panaudota kaip keršto priemonė, reabilituojanti jo pažeistą ego ("aš į tave niekada rimtai nežiūrėjau. Mane domino draugė, o tavimi aš tik pasinaudojau"). Kuo karštesni jausmai sieja porą santykių pradžioje, tuo jautresni ir pažeidžiamesni jie tampa. Ne visi geba atlaikyti tą vidinę įtampą. Kai kuriems reikalingos psichologiją stiprinančios priemonės, o kai kurie net išsižada meilės dėl savisaugos ir baimės būti įskaudintiems.

Kitas variantas: jis tai darė tiesiog dėl sportinio intereso. Vyrai kartais taip elgiasi norėdami patikrinti, pajausti savo patrauklumo galias priešingos lyties viliojime.

Kad ir kaip ten būtų, vyrai tai daro dėl asmeninių priežasčių (savivertės, pasitikėjimo savimi, ego stiprinimui), o ne dėl to, kad mergina, kurią jis įsimylėjo yra kažkuo prastesnė nei kitos. Įsimylėjusiam žmogui gali rūpėti tik vienas žmogus - tas, kurį jis įsimylėjo. Visi kiti žmonės tėra kiti... Jais galima pasinaudoti asmeniniais tikslais, bet įsimylėti dviejų iš karto nėra įmanoma. (Pastaba: įsimylėti nėra lygu mylėti. Vienu metu mylėti kelis priešingos lyties atstovus - įmanoma).

2. Ar gali būti taip, kad vyrai elgiasi ir nežino nei kodėl, nei kam tą daro? Nejaugi vyrai tokie sutvėrimai, kad negali paaiškinti savo veiksmų?

Ne tik vyrai taip elgiasi. Visi žmonės kartais pasielgia neapgalvotai ir sąmoningai nesuvokdami savo poelgių intensijų. Žmogus nėra robotas, kuris aiškiai numato kiekvieną savo būsimą veiksmą ir žino kodėl jis tai daro. Nebūtų tokio mokslo, kaip psichologija, jei visi žmonės mokėtų suprasti save, savo jausmus ir savo elgesio kilmę. Tik šios srities specialistai gali išanalizuoti žmogaus elgesio motyvus ir pateikti psichologinės analizės išvadas. Net patys psichologai kreipiasi į savo kolegas, norėdami pasikonsultuoti dėl savo psichologinių problemų, nes vertint save yra be galo sunku. Tam reikia ne tik būti šios srities specialistu, bet dar ir mokėti išsineri iš savo ego ir vertinti save objektyviai, remiantis turimomis žiniomis, be noro save pateisinti. Paprastai žmonės vertina save per pasiteisinimų prizmę. O kai pasiteisinti dėl savo elgesio negali, tuomet belieka tik atsakyti: “nežinau, kodėl taip dariau/elgiausi/jaučiausi”. Todėl tokį atsakymą galima priimti kaip nuoširdų prisipažinimą, o ne bandymą išsisukinėti.

3. Kaip išmokti atleisti? Kaip pamiršti praeities įvykius, kurie įskaudino mane kaip merginą?

Tai pakankamai gili tema. Neužtenka tik perskaityti teoriją, kaip tai padaryti. Tam reikalinga branda, tam tikros sampratos apie gyvenimą, apie žmogaus psichologiją. Taip pat labai svarbi saviugda, darbas su savimi.

Trumpai galiu pasakyti tik tiek, kad kurti santykius ir gyventi su žmogumi, kuriam tu negali atleisti, yra tolygu negerbti ir skaudinti pačią save. Visuomet reikia vertinti tik tai, kas yra dabar. Jei dabar tu esi patenkinta savo santykiais su vaikinu ir jums puikiai sekasi, koks tikslas lįsti į praeitį ir traukti iš jos skaudulius, juodinant dabartį, kurioje viskas yra gerai? Priimk tą patirtį kaip gyvenimo pamoką, kurį tave išmokė atleisti ir suvokti, kad įskaudinta ego didybė nėra verta meilės aukos. Šiandien tu myli ir esi mylima. Tai yra tavo dabartis. Praeities skauduliai įgyja reikšmę dabartyje tik todėl, kad tu juos sureikšmini. Viskas priklauso tik nuo mąstymo: tavo gyvenimo kokybė, tavo jausmai, tavo emocijos, tavo elgsena, tavo laimė... Išorės veiksniai tik atspindi tai, ką turi savyje.

Tai tokios būtų mano įžvalgos ir atsakymai. Jei tau savarankiškai nepavyks sudėlioti savo minčių ir perprogramuoti savo mąstysenos, gali kreiptis į mane asmeniškai - mielai tau padėsiu. Sėkmės!

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis