4 įdomūs faktai apie bučinius

„Bučinių mokslas“ – tai nauja mokslininkės Sheril Kirshenbaum knyga, kurioje įdomiai aprašomas dalykas, kuris malonus ir aktualus mums visiems – dviejų žmonių susilietimas lūpomis. Sh. Kirshenbaum analizuoja bučiavimosi istoriją ir evoliuciją, taip pat ir cheminius junginius, kurie vyksta bučiavimosi metu. Štai keli smagūs faktai iš jos knygos.

1. Aistringo bučinio metu mūsų akies vyzdžiai išsiplečia, todėl nieko keisto, kad daugelis jo metu užmerkia akis.

Kai glamonėjamės, mūsų nervų sistema reaguoja į susijaudinimą bei seksualinį sužadinimą – išplečia akių vyzdžiai. Tai reiškia, kad į akis gali patekti daugiau šviesos, tad jos pasidaro kur kas jautresnės.

2. Kai bučiuojamės prancūziškai, moters organizme padaugėja vyriškojo hormono testosterono. Praėjus kelioms savaitėms ar mėnesiams, dėl to padidėja ir moters libido. Kodėl? Turbūt todėl, kad testosteronas tiesiogiai stimuliuoja moters klitorių.

3. Moksliniai tyrimai taip pat rodo, kad bučinys gali mums atskleisti nemažai genetinės informacijos apie partnerį. Taip pat bučiniai instinktyviai nurodo, ar tas žmogus mums gera pora.

Kuomet bučiuojame kitą asmenį, visi mūsų jutimai yra nukreipti į vertinimą – net mūsų uoslė. Ar kada nors buvo taip, kad pabučiavote žmogų ir supratote, kad nebejaučiate jam romantiškų jausmų? Tai yra gana dažna reakcija. Olbanio universiteto psichologo Gordon Gallup atliktais tyrimais buvo išaiškinta, kad net 59 procentai vyrų ir 66 procentai moterų yra nusprendę nutraukti santykius dėl prasto pirmo bučinio. Gali būti, kad daugeliu atvejų mums nepatiko kvapas. Kodėl? Juk kiekvienas žmogus turi savo natūralų kvapą, kuris mums gali suteikti informacijos apie jo DNR ir vaisingumą. Pavyzdžiui, moterims labiausiai patinka tie vyrai, kurie turi galimybę genetiškai sukurti visiškai kitokią imuninę sistemą, nei gali jos. Tai susiję su idėja, jog vyras su kitokia imunine sistema gali moteriai suteikti genetinį pranašumą, tad jos vaikas turėtų visapusišką ir stiprią imuninę sistemą. Moterys gali pasąmoningai suprasti šias subtilybes paprasčiausiai užuosdamos vyro kūno kvapą. Taigi, bučinys tikrai puikus dalykas.

4. Moters burnos kvapas gali suteikti vyrui informacijos apie jos vaisingumą.

Per menstruacijas, moterys dažniausiai turi nemažai bakterijų savo burnoje, dėl kurių dažnai būna blogas burnos kvapas. Istoriškai daugeliui vyrų tai padėjo į porą išsirinkti pačias vaisingiausias moteris.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis