10 pikantiškų faktų apie orgazmą

Patarimų, kaip patirti tą vos kelias sekundes trunkantį, tačiau nepamirštamą malonumą, nedalinsime, tačiau papasakosime šį tą įdomaus. Pavyzdžiui, ar žinojai, kad tiek moterų, tiek vyrų patiriamas orgazmas prilyginamas narkotikų dozei?

1. Amerikiečių mokslininkai įrodė, kad seksualinės sueities metu, vyrai dažniau patiria orgazmą nei moterys. Procentinė išraiška būtų: 68 proc. vyrų ir 26 proc. moterų. Vis dėl to masturbuojantis, orgazmą patiria 81 proc. moterų.

2. Atliekant įvairių šalių moterų apklausą, paaiškėjo, kad pirmauja meksikietės, iš kurių 51 proc. moterų patiria orgazmą, antroje vietoje – Pietų Afrika ir Italija (48 proc.), toliau Rusija (37 proc), o štai Japonijoje orgazmą patiria tik 11 proc. moterų.

3. Orgazmo metu aktyviai dirba 500 mūsų organizmo raumenų, o tai reiškia, kad orgazmas gali būti gera kompensacija vietoj pasivaikščiojimo ar mankštos.

4. Tiek moterų, tiek vyrų patiriamas orgazmas prilyginamas narkotikų dozei, nes tuo metu smegenyse atsiveria tie plotai, kurie stimuliuojami vartojant narkotikus.

5. Manoma, kad orgazmas labai teigiamai veikia žmogaus išvaizdą, nes žmonės, patiriantys orgazmą, atrodo kur kas jaunesni.

6. Ilgai gyvenant santuokoje, tikimybė patirti orgazmą ne tik kad nemažėja, bet dar ir atvirkščiai: darnios poros orgazmą patiria dažniau.

7. Terminas „orgazmas“ verčiant iš graikų kalbos, reiškia degimą aistra. Prancūzams orgazmas prilygsta „mažai“ mirčiai, o anglai orgazmą lygina su medumi, nes medus – labai saldus produktas, tad ir orgazmas laikomas saldžiu erotinės palaimos prieskoniu.

8. Orgazmą taip pat galima interpretuoti ir iš fiziologinės pusės. Moters orgazmas prasideda nuo nepaprastai malonaus šilumos arba kutenimo pojūčio varputėje, po to šilumos bangos apima tarpukojį, gaktą, visą apatinę pilvo dalį. Po 2-3 sekundžių prasideda ritmingi gimdos, makšties apatinio trečdalio ir išangės rauko raumenų susitraukimai, kurių intervalas – apie 0,8 sekundės. Jeigu orgazmas nestiprus, susitraukimų gali būti 3-5, stipraus orgazmo metu susitraukimų gali būti ir 10-15. Pirmieji penki susitraukimai būna stipriausi, teikia didžiausią palaimą ir malonumą, o vėlesni susitraukimai būna mažiau intensyvūs, laiko tarpai tarp jų ilgėja. Gimda iš pradžių susitraukia ir atsileidžia tokiu pat ritmu kaip ir makšties sienelės, tačiau jų intensyvumas didėja ne taip staigiai ir vėliau susitraukimai tampa nereguliarūs. Jie prasideda gimdos viršuje, vėliau apima ją visą iki pat kaklelio. Krūtys per orgazmą nesikeičia, tačiau baigiantis orgazmui iš areolių (rudos dėmės aplink spenelius) labai greitai išteka kraujas, jos nuslūgsta, o kadangi speneliai vis dar išlieka sustandėję, susidaro įspūdis, kad orgazmo pabaigoje krūtų speneliai staigiai padidėja. Todėl staigus tariamas spenelių padidėjimas baigiantis orgazmui yra ką tik patirto orgazmo išorinis požymis. Orgazmo metu įsitempia rankų, kojų, pilvo, sprando, veido raumenys, kartais įsitempia ir sustingsta visas kūnas. Kai kurios moterys ritmiškai įtempdamos dubens raumenis sąmoningai gali paspartinti orgazmą.

9. Kai kurių mokslininkų nuomone, orgazmo atsiradimą lemia smegenys. Seksualinės sueities metu, sudirginamos nervinės genitalijų ląstelės, toliau nerviniai signalai per stuburo nervų šakneles patenka tiesiai į smegenis. Fiziologijoje minimas taip vadinamas nervas – klajoklis. Dauguma mokslininkų taip pat mano, kad būtent klajojantis nervas yra atsakingas už orgazmo atsiradimą ir visą jo eigą. Kai kurie mokslininkai įsitikinę, kad orgazmas – tai jausmas, kuris susijęs ne tik su fiziologija, bet ir su žmogaus psichologija. Ir tai tikra tiesa, juk lytinio akto metu partneriai turi jausti vienas kitą, kitaip tariant būti ant tos pačios bangos.

10. Didžiojoje Britanijoje buvo atlikti stebėjimai, kurių metu buvo lyginami orgazmo pojūčiai, patiriami lytinio akto metu su partneriu ir masturbuojantis. Paaiškėjo, kad sueities metu su partneriu, orgazmas patiriamas kur kas stipresnis nei masturbuojantis. Taip yra todėl, kad sueities metu išsiskiria tam tikras hormonas, kuris įtakoja orgazmo pasiekimą.

Jei iki šiol dar nesi išgyvenusi šios euforijos - nenusimink. Svarbiausia nepamiršk, kad be fizininio artumo, labai svarbus yra psichologinis nusiteikimas. Negalvok apie orgazmą kaip būtinybę, atsipalaiduok ir mėgaukis procesu, juk viskas dar priešaky.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis