11 santykių įpročių, kurių mums taip trūksta šiais laikais

Prie augančio plačiašakio ąžuolo sustojo automobilis, kuriame sėdėjo pagyvenusių žmonių pora. Jie nuleido savo automobilio langus ir iš automobilio pasigirdo džiazo muzikos garsai. Vyriškis išlipo iš automobilio ir atidaręs dureles, padėjo išlipti savo moteriai. O tuomet jie po tuo pačiu išsilapojusiu medžiu pradėjo lėtu žingsneliu šokti.

Meilė nuostabi, kai apie ją gražiai kalbama, tačiau ji dar nuostabesnė, kai yra rodoma. Kodėl gi kiekvieną dieną nepadarius kažko tokio, kas tavo mylimajam primintų, jog jis tau svarbus?

1. Daugiau laiko praleiskite kartu. Tiesiog be jokios ypatingos veiklos ir be šiuolaikinių telekomunikacinių priemonių.
Atidėkite į šalį telefonus, kompiuterius ir mėgaukitės vienas kito draugija, akis į akį, kaip senais laikais.
Mažai kas mūsų pašėlusiu greičiu lekiančiame gyvenime galėtų prilygti dviejų, vienas kitam neabejingų žmonių nuoširdžiam pokalbiui, natūraliam juokui, ilgam pasivaikščiojimui, smagiam šokiui ar tiesiog jaukiam apsikabinimui. Norint pabūti kartu, nereikia kurti kažkokių ypatingų planų, tiesiog dažniau susitikite ir bendraukite.

2. Būdama kartu su mylimu žmogumi, iš tiesų būk kartu, o neskrajok kažkur padebesiais.
Pripažink, juk labai malonu žinoti, kad tavo buvimas ar nebuvimas šalia, kažkam labai daug reiškia. Tačiau vienintelis būdas tai patirti, yra padaryti taip, kad tai iš tiesų kažką reikštų.
Tavo santykiuose su kitais žmonėmis labiausiai vertinamas nuoširdus dėmesys tam žmogui, šalia kurio tuo metu esi. Būti šalia ir klausytis kito nežvilgčiojant į laikrodį ir negalvojant „kada gi aš atsilaisvinsiu“, ko gero yra vienas geriausių komplimentų. Tai pats geriausias geros valios gestas, kurį tu gali parodyti kitam žmogui.
Tavo draugai ir šeima nuostabūs, todėl neignoruok jų. Padovanok jiems save – savo laiką, dėmesį, gerumą. Tai geriau už bet kokią kitą dovaną, ji niekada nesuges, nepasimes, o prisimins apie ją visada.

3. Kaip galima dažniau ir nuoširdžiai sakyk mylimiems ir artimiems žmonėms, kokie jie tau svarbūs.
Kad ir kaip būtum tikra, kad kažkas tavimi žavisi ir dievina, visada malonu, kai apie tai dar ir primena. Tad jei tau žmogus labai patinka ir tau gera būti su juo, pasakyk jam apie tai. Tai, kad jūs apie vienas kitą viską žinote ir esate tikri, jog visada išliksite kartu, dar nereiškia, kad neturi mylimam žmogui kuo dažniau priminti apie savo šiltus jausmus jam. Priešingu atveju, jų netekus, gali tekti gailėtis to nepadarius.
Deja, gyvenimas pernelyg dažnai primena apie skubią jo tėkmę ir tai, kad kiekviena diena gali būti paskutinė, kurią praleidai su tau brangiu žmogumi. Tad vertink tai, ką turi, kiekvieną dieną, kiekvieną valandą.

4. Padėkite vienas kitam visame kame.
Nebūna geriausių draugų ar mylimų žmonių, kurie išspręstų visas tavo problemas. Nebūna meilės iš pirmo žvilgsnio, kuri išgyventų ir iki dešimto, jeigu santykiai nebus nuolat puoselėjami. O štai tokių žmonių, kurių verta siekti ir už kuriuos norisi pakovoti, yra. Ir ne todėl, kad jie yra idealūs, o todėl, kad jie tobuli tavo akimis. Tokiais atvejais net ir trūkumai atrodo savaip žavingi.
Tu iš karto suprasi, kai sutiksi būtent tokį žmogų, juk tik jo dėka tu iš tiesų galėsi tapti geresne.

5. Nepamiršk vidinio grožio.
Kai iš tikrųjų pažinsi žmogų, jo fiziniai trūkumai, jeigu tokie bus, tiesiog išsitrins iš tavo pasąmonės. Tu pradėsi jausti jo energiją, pažinsi jo kvapą ir pradėsi vertinti jo protą. Tu pradėsi matyti prieš save žmogų, o ne tik fizinį jo pavidalą.
Būtent todėl negalima įsimylėti vien dėl fizinio grožio. Tu gali juo grožėtis, trokšti jį užvaldyti, svaigti nuo jo. Taip, tavo akys gali tą grožį mylėti, kūnas taip pat, tačiau širdis – ne. Vėliau, kai perprasi vidinę žmogaus esmę, tau nebebus jokio skirtumo kaip jis atrodo.

6. Sakyk tiesą.
Dauguma noriau renkasi išgirsti saldų melą, nei karčią tiesą, tačiau neapsigauk – galiausiai būna taip, kad geriau būti sužeistai tiesa, nei paguostai melu.
Santykių, kuriamų melo pagrindu, griūtis tokia greita, kaip namo, pastatyto ant smėlio.
Melo blogybė ta, kad jis linkęs kauptis. Būk atsargi. Tai, kas atrodė nedideliu ir nekaltu melu (pasakytu tiesiog nenorint tuo metu įskaudinti), greitai perauga į didelę, slegiančią, suklastotą tikrovę, apie kurią nedrįsti niekam prasitarti, kad nebūtum apšaukta melage. Mes meluojame vienas kitam, o daugiausiai pačios sau tam, kad apgintume savo trapųjį ego.

7. Jeigu jauti savo kaltę — atsiprašyk.
Ugdyk atsakomybės jausmą už savo poelgius. Jeigu žinai, kad savo veiksmais ar žodžiais įskaudinai tą, kuriam esi neabejinga, tuojau pat pripažink savo kaltę ir prisiimk pelnytą bausmę. Atsiprašymas – būtent tas superinis lipalas, ant kurio ir laikosi visi ilgalaikiai santykiai.
Pasiryžusi atsiprašyti, daryk tai nuoširdžiai. Atsiprašymas bus bergždžias, jei ir toliau ketini daryti tą patį.

8. Tavo santykių problemos liečia tik tave, o ne dar ką nors.
Niekada nekalbėk kitiems ir nerašyk nieko blogo socialiniuose tinkluose apie savo mylimą žmogų. Taip elgtis gali tik paaugliai. Suaugusiems žmonėms dera susiklosčiusią situaciją aptarti tarpusavyje tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje. Pagundų į savo pusę pritraukti sąjungininkų yra daug, tačiau nepasiduok joms. Juk susigaudyti asmeniniuose santykiuose ir taip nelengva, o narplioti svetimų žmonių santykius dar sunkiau. Tad jei santykiai kelia tau rūpesčių, aptark juos su tuo, kurį tai liečia ir su niekuo kitu.

9. Būk pozityvi. Įkvėpk ir kitus!
Žinok – tu verta daugiau. Negatyvumą palik kitiems, o tu būk pozityvi. Tai, kas su mumis vyksta, didele dalimi priklauso nuo mūsų požiūrio. Todėl, būdama pozityvi ir optimistiškai nusiteikusi, savo ir tave supančių žmonių gyvenimą tikrai gali padaryti geresniu. Ir jeigu tau kažkas nepatinka, tiesiog pakeisk savo požiūrį į situaciją ir su šypsena veide ženk toliau. Iš negatyvios situacijos visada galima pasimokyti.
Visada būk nusiteikusi pačiam geriausiam rezultatui, tiek savo mintyse, tiek žodžiuose, tiek veiksmuose.

10. Vykdyk pažadus – dvigubai!
Į duotus pažadus žiūrėk rimtai. Visada juos įvykdyk, net jei nuotaikos ar mintys būtų pasikeitusios nuo pasižadėjimo pradžios. Tai labai svarbu ne tik santykiuose, bet ir visose kitose gyvenimo srityse. Taip kad neapsiribok vien žodžiais, paremk juos ir veiksmais. Pažadus ne tik dalink, bet ir juos vykdyk. O dar geriau, padaryk dar daugiau, nei pažadėjai, dar daugiau, nei reikia. Kaip yra pasakiusi Ana Frank: „Dar niekas nenuskurdo, kažką atiduodamas“. Taigi, stenkis daryti kažką gero tiems, kuriems esi neabejinga ir ypatingai tiems, iš kurių nesitiki jokio atlygio.

11. Būk ištikima.
Išlik šalia tų, kurie tau brangūs, net ir pačiais juodžiausiais jų gyvenimo laikotarpiais. Ir ne todėl, kad tau patinka tamsa, o todėl, kad tu nenori palikti ten jų vienų. Praeikite tą tamsos koridorių kartu. Išlik šalia ir jų spindesio akimirkomis ir ne tam, kad norėtum pasišildyti jų šlovės spinduliuose, o todėl, kad tu neprieštarauji, kai šalia tavęs yra ryškesnė asmenybė.
Kitaip tariant, išlik ištikima. Atmink, išlaikyti santykiuose ištikimybę, tai nėra tik vienas pasirinkimas iš daugelio, jis – vienintelis. Tiems, kuriuos mes mylime, ištikimybė – tai visas jų pasaulis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis