Mary Landon Baker - turtuolė paveldėtoja, atstūmusi gerbėjų širdis net 65 kartus

Jeigu kas nors iš giminaičių dar kartą paklaus tavęs, kada gi pagaliau ištekėsi, gali drąsiai parodyti jiems šį straipsnį, kurio herojė nusprendė geriau jau būti vieniša, nei gyventi nelaimingoje santuokoje. O dėmesio šiai damai, patikėk, tikrai netrūko - tekėti ji atsisakė 65 kartus!

Mary Landon Baker žurnalistai pakrikštijo „droviosios nuotakos“ vardu, nors kuklumu ši moteris tikrai nepasižymėjo. Priešingai - milžiniškų turtų paveldėtoja mėgavosi aktyviu gyvenimu ir dažnai pasirodydavo viešumoje. Ji dievino jodinėjimą, linksminosi vakarėliuose ir šoko tango. „Droviosios“ apibūdinimą Mary užsitarnavo tuomet, kai trečią kartą paliko savo sužadėtinį Allisterį McCormicką prie altoriaus. Vargšelis laikraščiuose taip ir buvo vadinamas: „Tris kartus paliktas Allisteris McCormickas“. Niekas taip ir neprivertė Mary pakeisti savo pavardės: nei prabangus Cartier žiedas su karališkaisiais safyrais, nei tūkstančiai į vestuves pakviestų svečių.

Mary Landon Baker
Mary Landon Baker
Vida Press

Allisterį vadino „Mary šešėliu“. Vestuvės turėjo įvykti 1992 metų sausio pradžioje, tačiau kuo labiau numatytoji diena artinosi, tuo dažniau Mary kartojo: „Nejaučiu, kad tai įvyks“. Tačiau niekas į jos žodžius nekreipė dėmesio, galvodami, kad tai tik dar vienas išpaikintos merginos kaprizas. Vestuvių dieną, kuomet Mary jau vilkėjo nuostabiai gražią baltą suknią, ji pažvelgė į save veidrodyje, o tuomet žengė į motinos kambarį ir ramiai pasakė: „Aš negaliu to pabaigti“ ir sulaukė iš mamos nuraminimo - „Daryk taip, kaip manai esant teisinga“.

Tuo metu bažnyčioje jau grojo muzika ir susirinkusi minia nekantraudama laukė nuotakos. Kunigo pareiškimas, esą dėl staigios nuotakos ligos ceremonija bus atidėta, visus pribloškė - kai kurie tokiu elgesiu pasipiktinę svečiai tiesiog sudaužė tūkstančius kainuojančias prabangias dovanas, kurias ketino įteikti jaunavedžiams.

Mary Landon Baker
Mary Landon Baker
Vida Press

Tačiau visi artimieji Mary palaikė. „Netikiu, kad kam nors nenusispjaut, ištekės ji ar ne. Kiekvieną kartą, kai imu laikraštį į rankas, skaitau vieną ir tą patį - kad ji nutraukė sužadėtuves su Allisteriu“ - sakė jos tėvas Alfredas ir leido visiems suprasti, kad nesibaigiantys Mary kaprizai nieko nebestebina.

„Tai buvo laisvamaniškos dvidešimtųjų dienos, - laikraščiui Chicago Tribune 1956 metais pasakojo panelė Baker. - Dabar kai kuriems sunku patikėti, kad tuo metu sužadėtuvės visai nereiškė būtinybės ištekėti. Man sužadėtuves su Allisteriu suteikė daugiau laisvės - galėjau ilgiau vaikštinėti vakarais ir mano šeimai nebekilo klausimų, jeigu ilgiau užtrukdavau su juo“.

Mary Landon Baker
Mary Landon Baker
Vida Press

1938 metais, kuomet Mary buvo 38 metai, ji prisipažino: „Vis dar tikiuosi kada nors įsimylėti. To jausmo iki šiol nesu patyrusi. Būtų taip gera turėti vietą, kurią galėčiau pavadinti savo namais“. Ir nors žiniasklaida nuolatos aptarinėjo tariamą Mary drovumą, trukdantį jai sutikti savo gyvenimo vyrą, iš tiesų šios moters mylimųjų sąrašas anaiptol ne kuklus. Jei tikėtume tuo, ką rašo The Times, Mary Baker susitikinėjo su Anglijos lordu, Airijos magnatu, Filipinų gubernatoriumi, turtuoliu ispanu ir netgi su vienu Jugoslavijos diplomatu - šie santykiai, beje, buvo plačiai aptarinėjami visuomenėje. Sąraše buvo ir aktorių, dainininkų bei kitų profesijų atstovų, tačiau nė vienas iš jų nesugebėjo užkariauti šios moters širdies.

1955 metais mirė taip dievinama Mary motina, tačiau paliko jai tais laikais tiesiog milžinišką paveldėjimą - 392 tūkstančius dolerių. Iki savo gyvenimo pabaigos Mary niekuomet nesigailėjo, kad taip ir neištarė to lemtingojo TAIP. Ji tvirtai tikėjo, kad geriau atsisakyti, nei vėliau skirtis. Mary Baker mirė sulaukusi 61 metų, taip ir likusi senmerge. Kalbama, kad vis dėlto kartą ji mylėjo - taip stipriai, kad buvo pasiruošusi ištekėti, tačiau ją atstūmė. „Taip ir neištekėjau, - prisipažįsta Mary, - nesutikau tinkamo vyro tinkamoje vietoje ir tinkamu metu“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis