7 taisyklės, kurių ginčo metu laikosi tvirtos poros

Greičiausiai idealūs santykiai neegzistuoja, net ir tvirčiausioms poroms pasitaiko nesutarimų. Tačiau vieni ginčus geba spręsti mąstydami racionaliai, nepasiduodami emocijoms, o kiti, deja, po beprasmių ginčų gali ir nusigręžti nuo vienas kito. Ką daryti, kad nereikėtų gailėtis?

1. Venk atviro žmogaus vertinimo

"Kvailys, durnius, melagis" - visi šie apibūdinimai gali akimirksniu įžeisti žmogų ir sugadinti santykius. Kartais tokie pasakymai išlenda visai netikėtai ir tik dėl to, kad esi pernelyg įsiaudrinusi dėl paprasčiausio menkniekio. Aiškindamasi problemą stenkis valdytis, atsisakyk tokių tiesmukų ir nepagrįstų kito žmogaus vertinimų. Taip, galbūt jis ir pasielgė neapgalvotai, bet tai dar nereiškia, kad yra kvailys.

2. Neprimink praeities klaidų

Ar pastebėjai, kad per ginčus su mylimuoju staiga pradedi priminti jam praeities nuoskaudas. Vienas po kito ištraukti praeities skauduliai nepadės išspręsti esamos problemos, priešingai - tik dar labiau apsunkins situaciją. Kai kažkuris mylimojo poelgis įskaudina, negalima jo užgniaužti ir tarsi nuryti. Nepasitenkinimas vistiek sugrįš. Labai svarbu laiku išsakyti tai, kas buvo nemalonu ir nuoskaudų nekaupti. Atmink ir tai, kad laiku ištartas pastebėjimas padės kitam tobulėti.

3. Ieškok kompromiso

Nevertink situacijos tik iš savo pusės, pagalvok, kaip ją mato kitas. Kartais labai verta pabūti kito žmogaus kailyje ir pabandyti suvokti, kaip jis vertina tai, kas nutiko. Tai padariusi lengviau atrasi kompromisą, o tiesa paprasta - kai tampama pora, gyvenimas grindžiamas būtent kompromisais.

4. Neskleisk kalbų apie nesutarimus kitiems

Jūsų poros nesutarimai turėtų likti tik tarp judviejų. Negali būti nė kalbos apie konflikto viešinimą socialiniuose tinkluose, tai būtų ne tik nemandagu, bet ir žema. Taip pat konflikto nereikėtų aptarinėti su mylimojo draugais, nes tai jau taptų žmogaus apkalbinėjimu. Žinoma, kad su savo mergaitėmis nutikimus aptarsi, tačiau jų akyse kito žmogaus irgi nereikėtų smerkti.

5. Išmok priimti mylimojo atsiprašymą ar pripažinti, kad klydai

Pripažinkim, susimauname tiek mes, tiek mūsų vyrai - klaidų pasitaiko visiems. Pirmiausia, jei susivokei, kad pati pasielgei netinkamai, išdrįsk prisipažinti klydusi. To nepadariusi pastebėsi, jog kaltės jausmas apie save vis primins. Jei klaidą padaręs mylimasis atsiprašė, priimk šį atsiprašymą ir stenkis daugiau ant širdies žmogui nelipti, dar labiau jo neskaudinti. Žinoma, tai galioja, jei atsiprašymas yra nuoširdus.

6. Nepertraukinėk, kai kalba kitas

Ginčo metu svarbu mokėti išklausyti vienam kitą. Dalykai bus išsiaiškinti paprasčiau ir greičiau, jei vienas kito nepertraukinėsite, nes toks veiksmas rodo nepagarbą kitam žmogui. Stenkis iki galo išklausyti mylimąjį ir tik tuomet su juo sutikti ar jam prieštarauti.

7. Venk asmeninimų ir žodžių "visada", "niekada"

Apskritai santykiuose reikėtų vengti tiesioginių "aš", "tu". Dažnai tokie kreipiniai naudojami įsiplieskus barniui, dar dažniau juos palydi žodeliai "visada" ar "niekada". Pavyzdžiui, tu niekada manęs nesupažindini su draugais; Aš visada jaučiuosi nereikalinga ir t.t. Visa tai galima išsakyti subtiliau - norėčiau, kad susitikęs su draugais jiems mane pristatytum; Jaučiuosi nereikalinga, kai tarsi manęs nepastebi... ir t.t. Išsakydama, kas liūdina be "visada" ir "niekada" pastebėsi, kad kitas žmogus ne iškart įjungia gynybos mechanizmą, o pirmiausia atkreipia dėmesį į problemą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis