Bijai pastoti? Tuomet pamiršk šiuos "apsisaugojimus"

Mylėdamasi pirmąjį kartą tikrai nepastosi. Vyrams taip pat būna nevaisingų dienų. Prieš seksą suvalgyk citrinos. Tai tik keli iš absurdiškų mitų, apie tai, kaip galima išvengti nėštumo mylintis be apsaugos. Šį kartą apie kitus - populiaresnius ir, deja, neveiksmingus.

Nutraukus kontraceptines tabletes organizmui reikia laiko, kol vėl prasidės ovuliacija. Tavo organizmas ne laikrodis, kurį reikėtų prisukti, kad veiktų. Net gerdama hormonines tabletes negali būti visiškai garantuota, kad nepastosi. Jei apsinuodysi ir stipriai vemsi ar viduriuosi, jei vartosi antibiotikus ar vieną dieną pamirši išgerti tabletę, sulaukti nepageidaujamo nėštumo tikimybė itin padidėja. Tad pastoti gali ir tą pačią savaitę, pabaigus gerti kontraceptines tabletes.

Menstruacijų metu tu saugi – tikrai nepastosi. Kiaušinėliui subrendus ir neįvykus apvaisinimui, jis pasišalina. Todėl tu kas mėnesį kraujuoji. Tačiau nėra taip, kad per mėnesį subręsta tik vienas kiaušinėlis. Gali būti, kad kol vienas šalinasi, kitas kaip tik pradeda ovuliaciją. Be to, spermatozoidai makštyje gali išgyventi iki 5 dienų. Tad net pasimylėjusi mėnesinių metu, pastoti gali vėliau.

Maitinimas krūtimi apsaugo nuo nėštumo. Ovuliacija ir mėnesinės maitinančiai krūtimi – retenybė. Tačiau pamažu ciklas atsistato ir ovuliacija gali įvykti net tau nežinant. Taigi, pastoti visai realu. Geriausia po gimdymo kurį laiką saugotis prezervatyvais. Taip tikrai išvengsi netikėto nėštumo.

Nutrauktas lytinis aktas – patikimas apsaugos būdas. Visiška netiesa. Net jei vaikinas užsimaus prezervatyvą per vidurį lytinio akto, pastoti vis tiek gali. Spermatozoidų gali būti ne tik spermoje, bet ir prieš ejakuliaciją išbėgančiame nedideliame kiekyje tepiklio.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis