Šokiruojančios pirmosios vestuvių nakties tradicijos, kurias mums sunku suvokti

Kokių tik nebūna vestuvių tradicijų! Škotai apipila nuotaką purvina pliurza, kai kurios Indijos tautelės iš pradžių tuokiasi su medžiu ir tik tada sudaro santuoką su žmogumi, Korėjoje jaunikio pėdos talžomos žuvimi. Vis dėlto, originalumu visoje planetoje išsiskiria, aišku, Afrika. Ten net pirmąją vestuvių naktį vyksta kokia tai bakchanalija!


Repetitorių komanda

Berberų gentims priklausantys jaunikis ir nuotaka iškart po vestuvių vieni nelieka. Pirmoji vestuvių naktis pas juos – kolektyvinė. Dideliame miegamajame prie jaunųjų prisijungia kelios sutuoktinių poros. Jos jauniesiems perduoda savo patirtį ir padeda jiems atsikratyti drovumo. Šis renginys trunka iki penkių dienų.


Viskas normalu, aš laikiau žvakelę

Ruandoje, Kenijoje ir kitose šalyse, kuriose kalbama suahilių kalba, jaunavedžiai taip pat nepaliekami be priežiūros. Kad jie išsiaiškintų visas lytinio akto subtilybes, nuo senų laikų po puošta jaunavedžių lova atsigula vyriausia nuotakos giminaitė. Ji duoda visokiausius patarimus, o ryte praneša, kaip viskas vyko.


Netikėtas džiaugsmas

Šonų gentyje pirmoji vestuvių naktis vyksta dar prieš vestuves ir jaunikiui tai tampa visišku netikėtumu. Po sužadėtuvių daugybės giminaičių lydima mergina gali bet kurią dieną ateiti į būsimo vyro namus. Nieko neįtariantys jaunikio giminaičiai privalo laiku pastebėti procesiją ir sutikti ją džiaugsmingu šokiu. Taip tikrinamas jaunikio ir jo šeimos gebėjimas susidoroti su netikėtomis problemomis. Jeigu viskas susiklostė sėkmingai, nuotaka lieka pas jaunikį nakčiai.


Potencijos testas

Ugandos šiaurės rytinėje dalyje gyvenančioje gentyje svarbus vaidmuo sudarant santuoką tenka nuotakos tetai. Norėdama įsitikinti, kad jaunikis neturi problemų su potencija, prieš vestuves ji praleidžia vieną naktį su dukterėčios išrinktuoju. Nereikia net sakyti, kad tetulė būna jaunavedžių kambaryje ir pirmąją naktį po vestuvių.


Lovoje su nepažįstamuoju

Kai kuriose Afrikos šalyse santuokas organizuoja tėvai, o jų vaikai pirmą kartą vienas kitą pamato tik per vestuves. Tanzanijoje viskas dar griežčiau. Nuotaka apskritai nedalyvauja iškilmėse. Kol visi linksminasi, visa išpuošta ji sėdi namuose ir laukia vyro. Jis atvyksta naktį ir tuomet prasideda santuokinis gyvenimas.


Humoro naktis

Libijos musulmonai vestuves švenčia ne trumpiau nei penkias dienas. Pirmąsias tris jaunikis ir nuotaka praleidžia atskirai, kiekvienas savo namuose. Ketvirtą dieną nuotaka organizuoja vakarėlį, į kurį pakviečiamas jaunikis su draugų kompanija. Visą vakarą draugai privalo kaip įmanoma garsiau triukšmauti ir laidyti riebius juokelius apie tai, kas šiandien įvyks už uždarų durų. Humoras liejasi laisvai netgi tada, kai jaunavedžiai pasišalina.


Plika galva

Vienoje Sudano gentyje po vestuvių puotos draugai nuveža nuotaką į jaunikio kaimą, kur jai iš pradžių plikai nuskutama galva, o paskui ji nuvedama jaunikiui. Šio ritualo reikšmė nėra iki galo aiški, tačiau faktas lieka faktu: mergina su plaukais neturi teisės gulti į lovą su teisėtu sutuoktiniu.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis