2 priežastys, dėl kurių dauguma porų išsiskiria jau pirmaisiais santykių metais

(1)

Kiek kartų gyvenime taip jau buvę: įsimylėjai taip, kad nė sekundei nedvejojai – su šituo vyru tai jau tikrai ilgai ir laimingai. Bet kuo toliau, tuo darėsi akivaizdžiau, kad nieko gero iš to nebus. O ir apskritai, ką tokio tu jame pamatei?

Pažįstama situacija? Nieko nuostabaus! Tokius įsimylėjimo klystkelius pereiname beveik visi ir ne po vieną kartą gyvenime.


JAV antropologės Helen Fisher tyrimų duomenimis, vidutiniškai įsimylėjimas (t.y. aistringasis santykių periodas) trunka maždaug metus – kaip tik tiek laiko įsimylėjėlius valdo kraujyje gerokai padidėjęs dopamino kiekis. Kai dopamino gamyba normalizuojasi, aistros atslūgsta. Jei per tuos metus judviem pavyko suartėti ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai, greičiausiai pereisite į kitą santykių fazę. Jeigu suartėjimas taip ir liko tik fiziniame lygmenyje, greičiausiai pasuksite skirtingais keliais, nes išsisklaidžius stebuklingiems hormonų kerams, nebeliks nieko, kas judu trauktų vieną prie kito. Būtent dėl to dauguma porų išsiskiria jau pirmaisiais santykių metais.


Jei glaudus emocinis ryšys tarp judviejų užsimezgė, tikimybė išlaikyti ilgalaikius santykius gerokai šokteli aukštyn. Tačiau yra vienas didelis bet – ir vėl tas nelemtas dopaminas. Endokrinologų manymu, kai kurių žmonių nervų sistemą dopaminas veikia tarsi priklausomybę sukeliantis narkotikas. Tokiems žmonėms labai sunku pereiti iš įsimylėjimo į kitą santykių fazę ir susitaikyti su tuo, kad aistros ima slopti.


Jautriau reaguojantiems į dopaminą tokia santykių kaita sukelia stresą. Jiems ima atrodyti, kad santykiai išsikvėpė, juose kažko trūksta. Tokiems žmonėms sunku išlaikyti stabilius santykius, jiems būtina nuolat įsimylėti, kitaip tariant, be perstojo jausti dopaminą. Tad aistros vedami jie ir vėl ieško naujų emocijų, tačiau lauktas ilgai ir laimingai taip ir neateina. Nes tikrai meilei ir santykiams reikia kur kas daugiau, nei tik aistros.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis