Psichologas: kodėl moterys, kurios stato save į pirmą vietą, santykiuose yra laimingesnės

(1)

Michele Obama kartą prasitarė, kad ji sau – visuomet pirmoje vietoje. Į klausimą, ar tai neatrodo egoistiška, pirmoji Ledi atsakė: „Tai praktiška, juk daugybę laiko praleidžiame ignoruodami savo poreikius, nes sprendžiame kitų žmonių problemas. Esame taip užsiėmę, kad pamirštame patys save. Todėl mano patarimas kiekvienam: investuokite į save ne mažiau, nei investuojate į kitus“.

Kad ir kokiais moderniais laikais gyventume, kažkur giliai pasąmonėje vis dar tūno suvokimas, kad moteris – tai santykių puoselėtoja ir šeimos saugotoja. Tiesos tame gal ir yra, bet tai nereiškia, kad save reikia aukoti dėl kitų. Nei dėl šeimos, nei dėl vyro.


Visuomet būti sau pirmoje vietoje nereiškia rūpintis vien savimi. Tai reiškia suprasti ir suvokti, kad tu – tas taškas, nuo kurio viskas prasideda ir ties kuriuo viskas pasibaigia. Ypatingai svarbu tai suvokti kuriant santykius, nes vyro požiūris į moterį ir apskritai į santykius didžiąja dalimi priklauso nuo pačios moters požiūrio į save: kuo stipriau mylėsi save, tuo labiau tave vertins ir šalia esantis vyras.


Psichologai tikina: pakeisk požiūrį į save, prisijaukink sveiką egoizmą ir tavo santykiai, kuriuose nesijauti pilnai laiminga, pradės kardinaliai keistis.


1. Statydama save į pirmą vietą tu rodai vyrui, kaip su tavimi reikia elgtis. Vyrui tai yra pats aiškiausias signalas: aš privalau ja rūpintis, aš privalau saugoti šiuos santykius, nes mano moteris gali bet kada išeiti. Tavo sugebėjimas laiku ir vietoje būti svarbesne kelia tavo vertę kitų žmonių akyse. Vyrų – ypatingai, nes traukia vyrus ne tos moterys, kurios šokinėja aplinkui, o tos, kurių niekas nepašokdins.


2. Statydama save į pirmą vietą tu tampi emociškai stabilesne. Kuo daugiau investuoji į santykius, tuo daugiau turi vidinio tikėjimosi gauti kažką mainais. Šis kelias veda į nesibaigiantį nusivylimą. Kuomet supranti, kad viskas priklauso tik nuo tavęs pačios, nustoji tikėtis kažko iš kitų. Ta vidinė ramybė ir užtikrintumas kardinaliai keičia santykius ir vyro požiūrį į tave.


3. Statydama save į pirmą vietą tu atrandi naują gyvenimą. Ir tuo pačiu padedi naują save atrasti savo vyrui. Tu nebesėdi namuose, laukdama kol jis grįš iš miesto, po vakarėlio su draugais. Ne, tą laiką tu pati mėgaujiesi gyvenimu. Tu nelauki, kol jis pakvies tave į pasimatymą – jei taip jau norisi, pakvieti jį pati. Ir gėlių iš jo nesitiki, nes bet kurią akimirką gali jų nusipirkti. Tu nebelauki, o tiesiog gyveni.


Svarbiausia – statydama save į pirmą vietą tu pradedi suvokti, kas teikia tau džiaugsmą ir kas ne. Ir tuomet niekas nebegali paversti tavęs nelaiminga. Nes tu nebesitaikstai dėl santykių, tu gyveni santykiuose, bet ne dėl jo, o dėl savęs.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis