5 tikrosios priežastys, kodėl moterys išduoda savo vyrus

Klausimas, kodėl vyrai laksto paskui svetimus sijonus, kyla ne taip jau ir dažnai – mūsų visuomenė į tai žiūri tolerantiškiau. Tačiau taip pat besielgiančios moterys – siaubas! Kodėl jos ryžtasi neištikimybei – suvokdamos, kad bus smerkiamos kur kas griežčiau?

Gaji nuomonė, neva moterys esančios dviejų tipų: tos, kurios bėgioja į kairę ir į dešinę, ir tos, kurios pasiryžusios likti ištikimos iki paskutinio atodūsio. Statistikos duomenimis, antrųjų kur kas mažiau, tačiau kartais, deja, ir šios netyčia paslysta.


Štai gal ir tu dar prieš kelis metus šventai prisiekinėjai jau aš tai niekada! O dabar to niekada neliko, nes paslydai, kaip ir daugelis kitų.


Kodėl taip įvyko?


Jei taip nutiko, iš karto norime įspėti: vargu ar tau pavyks apsimesti, kad nieko neįvyko, ir toliau išlaikyti tokius pat santykius su partneriu kaip iki šiol. Apskritai nieko nebebus kaip anksčiau, nes: a) tu jau nebesi tokia pat; b) dar vaikystėje gerai išmokai: neištikimybė – tai išdavystė.


Nusiramink. Jokios panikos, jokių valerijonų lašų ir tragiškų laiškų iš serijos dėl mano mirties kaltinkite... Ką pirmiausia privalai padaryti? Ogi aiškiai suprasti, kodėl taip pasielgei. Aha, butelis martinio per vakarėlį, dieviškas vyruko kvepalų aromatas... Tačiau turbūt ir pati supranti, kad ne tai svarbiausia. Ir ne dėl to nusidėjai. Viskas įvyko dėl kokio nors neišspręsto vidinio konflikto, kurio galop ėmei ir atsikratei štai tokiu drastišku būdu.


Kad įsiklausytum ir suprastum save, būtų gerai kurį laiką pabūti vienai ten, kur prieš akis it nebylus priekaištas nešmėžuotų apgautas mylimasis. Tavo užduotis – atlikti kruopštų savo vidaus tyrimą, užuot mirkus nevilties liūne. Sugalvok įtikinamą priežastį ir dumk viena į sodą, sanatoriją ar kaimo sodybą. Ten patylėk ir pasvarstyk. Jei emocijų analizė pavyks, gali aptikti daugybę įdomių dalykėlių – nuo nuoširdžios atgailos iki tylaus džiaugsmo, kad šioje baloje, kurią įpratai laikyti savo gyvenimu, pagaliau sukirbėjo gyvybė.


Pasakysime dar kai ką baisesnio ir šventvagiškesnio: gal ir keista, bet tavo poelgis gali būti naudingas. Jei dabar, kai jau šaukštai po pietų, nepradėsi dramatizuoti, veikiausia suprasi: iš tiesų tau mirtinai reikėjo ne neištikimybės, net ne sekso – tiesiog permainų. Tik štai – kokių permainų?


Klausimas, kodėl vyrai laksto paskui svetimus sijonus, kyla ne taip jau ir dažnai – mūsų visuomenė į tai žiūri tolerantiškiau. Tačiau taip pat besielgiančios moterys – siaubas! Kodėl jos ryžtasi neištikimybei – suvokdamos, kad bus smerkiamos kur kas griežčiau?


Yra penkios labiausiai paplitusios tokio elgesio priežastys. Išanalizuok savo emocijas. Kuri iš pateiktų formuluočių labiausiai atspindi tavo jausmus?


Aš vėl ant bangos!


Ką tai slepia? Norą jaustis tvirčiau. Dažniausia jis kyla toms, kurios jaučia: jų padėtis šeimoje ganėtinai pažeidžiama. Tarkim, moteris buvo pratusi užsidirbti pinigų pati, tačiau dėl tam tikrų priežasčių tapo vyro išlaikytine. Arba partneris jau kurį laiką ją akivaizdžiai ar netiesiogiai morališkai smaugia.


„Mano vyras buvo gerokai vyresnis, – pasakoja 30 metų Natalija. – Su manimi jis visada elgėsi kaip su vaiku. Po trejų bendro gyvenimo metų supratau: jaučiuosi it mokinukė, kurią švelniai reguliuoja, auklėja ir valdo patyręs pedagogas. Kai pradėjau sukti romaną su bendraamžiu vaikinu iš anglų kalbos kursų, vėl pasijutau esanti suaugusi, patyrusi, aistringa moteris, bet ne nemokša mergytė.“


Kaip nepasukti į kairę? Jei ne itin pasitiki savo jėgomis, o iš šeimos nesulauki tokios paramos, kokios nori, susirask kokių nors išorinių šaltinių savivertei sustiprinti. Jei labiausiai kenti, kad nesi pakankamai vertinama kaip moteris, vis tiek padėtį pataisyti gali ir nešokdama į svetimą lovą. Pakaks paprasčiausio flirto su kitais vyrais. Bet tik flirto! Be abejo, būtina tokio elgesio sąlyga – tu brangini santykius su mylimu žmogumi ir nenori jo prarasti.


Gyvenimas vėl atrodo spalvingas


Ką tai slepia? Patį banaliausią nuobodulį. Dažniausia nuotykių savo sėdynei ieškome tada, kai jų pritrūksta kasdieniame gyvenime. Ir būtinai jų randame, jei tik norime. Ne tik sėdynei – visoms kitoms kūno dalims.


„Kai su būsimu vyru susipažinome, mudu visur vaikščiojome kartu, – pasakoja 25 metų Ona. – Tačiau ilgainiui viskas pasikeitė. Kasdien grįždavome iš darbo namo, aš kimšdavau vakarienę sėdėdama prie kompiuterio, vyras tą pat darydavo spoksodamas į televizorių. Tai žudė mūsų jausmus, bet to nesupratome.“ Netrukus Ona sugalvojo, kaip praskaidrinti gyvenimo monotoniją: susirado meilužį fotografą. „Jis taip priminė mano vyrą tuo romantiškuoju mūsų gyvenimo periodu! Nuotykis su juo mane tarsi sukrėtė, vėl suteikė jausmą, kad gyvenimas ne šiaip eina – jis kunkuliuoja, yra įdomus, gyvas, spalvingas.“


Kaip nepasukti į kairę? Jei išdavei savo žmogų tikėdamasi susigrąžinti laimingą ir nuostabų jūsų santykių periodą, nusivylimo neišvengsi. Pirminė euforija praeina, o tada moteris pajunta: kažkas santykių srityje negrįžtamai prarasta, sugriauta. Tada prasideda liūdesys, savigrauža. Nes tas kažkas – saugumas ir patikimumas, jaučiamas būnant su mylimu žmogumi. Jei nori grąžinti gyvenimui prieskonių, stenkis ne partnerį išduoti – keiskis pati. Pažaisk kitą žmogų, išbandyk naują įvaizdį. Jei esi pratusi tupėti namie, įsijausk į vakarėlių liūtės vaidmenį. Jei ir taip esi kompanijos siela bei vakarėlių žvaigždė, pabūk Rytų moterimi, atsidavusia vyrui bei šeimai. Yra ir dar kitas variantas: kuo nors susidomėk, o tada įtrauk į tai savo brangiausiąjį. Pavyzdžiui, galite drauge mokytis kinų kalbos. O ką? Perspektyvu!


Visos mano problemos išnyko kaip dūmas


Ką tai slepia? Norą pabėgti į stebuklų pilną pasaką. Ši priežastis pakišo koją daugeliui ištikimų žmonų. Kai gyvenimas tikrina mūsų tvirtumą, prispendęs išmėginimų spąstų (vienas artimųjų pateko į bėdą, ištiko žiauri finansinė krizė ir t.t.), toli gražu ne kiekviena paguodos bei nusiraminimo ieško įsikniaubusi į savo mylimo žmogaus petį. Dėl Dievo meilės, juk jis ir pats iki ausų įklimpęs į problemas! Išeitis – reikia trečio, dar neišsunkto rūpesčių.


„Po gimdymo man prasidėjo siaubinga depresija, – pasakoja 29 metų Kotryna. – Vyras ištisas paras dirbdavo įvairius papildomus darbelius, o aš plėšiausi tarp sūnaus, buities ir amžino pinigų stygiaus. Vėliau sunkiai susirgo mama. Pinigų ėmė dar labiau stigti. Jaučiausi tokia išsunkta, užsiregistravau į pažinčių svetainę ir pradėjau bendrauti su kitais vyrais – kad bent kiek atsigaučiau. Ten apsimetinėjau, jog neturiu jokių problemų, esu jauna, laisva, graži nuotykių ieškanti panelė. Vienas pasimatymas baigėsi naujojo pažįstamo namuose. Ir žinot ką? Aš pagaliau pasijutau laiminga! Kaip buvau to jausmo pasiilgusi!“


Kaip nepasukti į kairę? Tokia išdavystė veikia kaip vaistai skausmui malšinti: pakanka kartą suvartoti, ir viskas, palengvėja. Psichologų teigimu, toks sukrėtimas kartais iš tiesų gali būti naudingas ir moteriai, ir santykiams, nors vis dėlto dažniausia sukuria tik papildomų rūpesčių. Išdavystė gali apmalšinti problemas, tačiau nuo jų neišgelbėja. Jei konfliktai bei sunkumai nebus aptarinėjami ir sprendžiami, jie tik stiprės, sukeldami dar daugiau skausmo. Kai sunkus periodas baigsis, tu greičiausia pajusi kaltės jausmą ir pradėsi atgailauti. Todėl geriau jau be jokių nukrypimų į kairę susėskite su vyru ir pasikalbėkite – pasakyk, kad toks gyvenimo ritmas tau per greitas, esi pervargusi, jums reikia rasti būdų, kaip įveikti sunkumus. Drauge.


Pagaliau nustojau laukti ir šį tą nuveikiau!


Ką tai slepia? Protestą dėl susiklosčiusios padėties. Taip nutinka, kai ilgai bręsta konfliktas, kuris moteriai atrodo neįveikiamas.


„Su vaikinu 4 metus vis ruošėmės susituokti, – pasakoja 26 metų Ana. – Bėda ta, kad jis nebuvo išsiskyręs su pirmąja žmona. Jie turėjo vaikutį, o jo sutuoktinė darė viską, kad skyrybos tęstųsi kuo ilgiau. Supratau: draugui labai sunku, todėl ilgai tylėjau, nespaudžiau, tikėjausi, kad jis pagaliau išspręs visas problemas. Tačiau po kelerių metų pratrūkau. Prasidėjo skandalai, aiškinimaisi. Kelis kartus buvau išėjusi, bet grįžau. Pakeičiau darbą. Ten susiradau gerbėją. Keista, tačiau šis ryšys man suteikė jėgų. Pajutau, kad vis dar esu gyva moteris, kuri turi ne tik problemų, bet ir žavesio, jėgų.“


Kaip nepasukti į kairę? Jei po vienkartinio nuotykio jauti energijos antplūdį, matyt, tau iš tiesų reikėjo progos žvilgtelėti į save iš šono, pamatyti save kitokią – gražią, geidžiamą, vertą gauti tai, ko nori. Apimtai tokio emocinio pakilimo galima kalnus nuversti. Tai ir veik! Darbe imkis naujo projekto, pradėk save puoselėti, susirask naujų draugų. Kas kita, jei dėl tokių pokyčių tau nuolat reikia išduoti partnerį. Tada tai jau pavojingas simptomas. Vadinasi, judviejų santykius ištiko gili krizė, ir jie, matyt, tau ne tik nereikalingi, bet ir trukdo.


Regis, viskas baigta


Ką tai slepia? Sudeginti tiltai. Moteriai, kuri ryžtasi neištikimybei dėl šios priežasties, žūtbūt reikia ne malonumų ar stiprių pojūčių – ji nori galutinai įsitikinti, kad romanas su mylimuoju baigėsi.


„Kartu buvome kelerius metus, iš esmės gyvenome kaip šeima, – pasakoja 27 metų Lina. – Supažindinome tėvus, suremontavome vaikino butą, kūrėme ateities planus. Tačiau vieną akimirką suvokiau, kad viskas, nebemyliu jo. Drąsos išeiti nepakako. Nesupratau, iš tiesų noriu jį palikti ar tik įsikalbėjau ir save kurstau. Klausimų neliko, kai nuvažiavau su draugėmis pailsėti į Turkiją ir ten užmezgiau trumpą romaną. Grįžusi pasakiau, kad išeinu. Vaikinas, su kuriuo permiegojau Turkijoje, nė nežino, kaip man padėjo.“


Kaip nepasukti į kairę? Jei kalbėtume ciniškai, tam tikra prasme tai turbūt pats geriausias išdavystės finalas. Ir nieko daryti čia jau nebereikia.


Pasakyti ar nutylėti?


Nesvarbu, katrą šių variantų rinktumeisi, vis tiek reikės nepaprastai daug jėgų ir dvasinės tvirtybės (pirmuoju – dar ir pasitikėjimo lemtimi: esi pasirengusi viską baigti?). Nutylėti – humaniškas variantas. Bent jau vyro atžvilgiu. Bet tada tau teks atleisti sau pačiai, kaip nors užgniaužti kaltės jausmą, daryti išvadas, imtis priemonių, kurios gerintų judviejų santykius. Vienai viską daryti! Tylint.


Ketini atskleisti kortas? Turėk omenyje: savo žygių į kairę vyrai dažniausia nelaiko labai rimta nuodėme, tačiau partnerės išdavystė jiems gali smogti baisiau nei spyris žemiau juostos.


Nutarusi pradėti šį nelengvą pokalbį, iš pradžių gerai pasvarstyk, kodėl ketini taip daryti. Šio drąsaus poelgio priežastys gali būti pačios įvairiausios ir ne visada konstruktyvios. Taip, išdavyste labai dažnai keršijama partneriui, prisipažinimas – tarsi šio keršto tęsinys. Bet kartais – tarsi bandymas atsikratyti kaltės jausmo perkeliant jį vyrui ant pečių. Tik vargu ar taip pavyks pagerinti santykius. Ko tikiesi prisipažinusi? Atsakymas į šį klausimą padės suprasti, ką verta papasakoti, o ką – verčiau nutylėti. Pasak garsaus psichoterapeuto Carlo Whitakerio, išdavystė kilsteli poros santykių temperatūrą. Santykiai iš tiesų įkaista. Kaip pora ta kaitra pasinaudos, priklauso tik nuo jų. Abiejų!


Numatyti šio sunkaus pokalbio padarinius sudėtinga. Labai dažnai tai tampa pirmuoju žingsniu į suartėjimą, postūmiu drauge taisyti klaidas. Arba leidžia suprasti, kad santykių jau nebėra. Tačiau dėl išdavystės pora gali ir subyrėti. Viena tikrai aišku: toks kaip anksčiau judviejų ryšys nebebus niekada. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis