Nesveikas vyro pavydo jausmas: riba, ties kuria ateina metas padėti tašką

Daugumai moterų vyro pavydo scenos kelia ne siaubą, o pasididžiavimą – juk pavydi tik dėl to, kad myli! Tik viskas nebeatrodo taip jau gražu, kai audros namuose pradeda kilti dėl kiekvieno menkniekio.

„Iš pradžių jo pavydas man visai patiko. Galvojau: štai, pagaliau sutikau vyrą, kuris tikrai mane vertina ir manimi rūpinasi! Tačiau laikui bėgant jam darėsi vis sunkiau save kontroliuoti, – pasakoja Simona. – Kiekvienas naujas mano facebooke atsiradęs draugas jam sukeldavo įtarimų, mačiau, kaip sunkiai jis tramdosi, jei vakarais mano telefone supypsėdavo pranešimas... Apie tai, kad savaitgalį galėčiau praleisti nakvodama pas draugę ar pas sesę negalėjo net kalbos būti. Bandžiau paaiškinti, kad jam nėra ko pavydėti, tačiau visos kalbos buvo bergždžios. Regis, tą minutę išsiaiškindavome, bet tuoj pat ir vėl lygioje vietoje buvau kaltinama dairymusi į kitus vyrus ir neištikimybe. Galiausiai supratau, kad laimingai gyventi kartu su tokiu vyru tiesiog neįmanoma.“


Sakysi, pavydas – nedidelė kaina už meilę ir tikrus jausmus? Deja, tikrosios meilės tokiuose santykiuose dažniausiai net nebūna. Tokie santykiai sukasi aplink nepasitikėjimą ir nesibaigiantį bandymą kontroliuoti, dažniausiai peraugantį į emocinį, o kartais net ir fizinį smurtą.


Perauklėti pavyduolį sunku. Be specialistų pagalbos kartais net neįmanoma. Tačiau jei myli, bandyti tikrai verta, tik nepamirštant ribų – kartais tiesiog ateina metas padėti tašką.


Jokių užuominų


Gali televizoriuje visu garsu pasileisti laidą apie pavydą ir tiesiai jam panosėje paliktą atverstą žurnalo straipsnį šia tema, bet tavo pavyduoliui nė į galvą nešaus, kad taip nori jam ką nors pasakyti. Visų pirma dėl to, kad vyrai užuominų nesupranta, antra – savo pavyde jis greičiausiai neįžvelgia jokios problemos. O kai problemos nėra, jos sprendimų taip pat neieškai.


Ką daryti? Imti ir pasakyti, kad dėl menkniekių pavydo scenas keliantis vyras tau reikalingas kaip šuniui penkta koja, kad meilė ir pavydas — tiesiog nesuderinami. Svarbiausia — tokią tiesą rėžti ne per įprastą pavydo sceną, bet ramioje aplinkoje, kai abu galite adekvačiai reaguoti į vienas kito sakomus žodžius.


Jokių abejonių


Vyro pavydas ir pasitikėjimas savimi — dažnai nesuderinami dalykai. Jeigu pavydo scena kyla dėl to, kad vilki pernelyg trumpus sijonus, bandyk griebtis komplimentų terapijos — bent kartą per dieną leisk savo mylimajam suprasti, kad jis tau yra vienintelis ir nepakartojamas. Juk jo pavydas kyla būtent iš baimės, kad kiti į tave žiūrintys vyrai bus geresni už jį.


Jokių prisiminimų


Šnekos, kokie audringi buvo tavo paauglystės laikai, visiškai išmuš jį iš vėžių. Kad ir ką pasakotum, jo galvoje mintys suksis tik apie tavo eksus – tuos, kurių tavo gyvenime seniai nebėra, bet jam jie iki šiol egzistuoja. Psichologų teigimu, iš visų porų, nesusidorojusių su pavydo priepuoliais, daugiau kaip trečdalis skiriasi dėl to, kad savo antrajai pusei pavyduliauja praeities. Tad jeigu labai norisi dalintis prisiminimais, pasistenk gudriai suvaldyti situaciją ir užsiminti, kad dabar, būdama su juo, tu esi kur kas laimingesnė.


Jokių provokacijų


O gal esi iš tų, kurios verkia dėl savo mylimųjų pavydo priepuolių, bet pačios mielai tuos priepuolius provokuoja? Jei manai, kad į naktinius reidus su draugėmis po barus arba į nuolatinius iki vėlumos trunkančius susitikimus su buvusiu klasės draugu mylimasis turėtų reaguoti ramiai, galvok iš naujo. Vyrų vaizduotė puikiai išlavinta.


O jeigu...


Sakai, mylimojo pavydo priepuoliai nepraeina net kruopščiai vykdant visus keturis minėtuosius punktus? Tada reikia priimti realybę: įsimylėjai patologinį pavyduolį, jo požiūrio tau nepavyks pakeisti nei žodžiais, nei veiksmais. Išeitys dvi: arba paklūsti jam ir šlovini jį kaip Dievą, nusiteikusi po metų kitų tapti užguita ir vis vienišesne namų šeimininke, arba imi kojas į rankas ir neši kudašių, nusiteikusi ieškoti ne Dievo, bet vyro.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis