Raudonas signalas santykiuose: atkreipk dėmesį, jei vyras tau sako šias 3 frazes

Atkreipk dėmesį, jei šiuos žodžius iš savo mylimo žmogaus girdi vis dažniau. O gal ir pati juos tari savo vyrui?

Žinai, čia tavo problema – tau ją ir spręsti, – sako jis kai paprašai pagalbos ar tiesiog patarimo, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Gali būti, kad jį suerzino konkretus tavo klausimas ar ilgalaikiai neteisingi priimami sprendimai, tačiau jei šią frazę girdi jau ne pirmą kartą, tai panašiau į atsiribojimą nuo visko, kas susiję su tavimi. Tad pats metas mintyse atsukti laiką atgal ir pagalvoti, kada ir dėl ko visa tai prasidėjo. Galbūt situaciją dar galima ištaisyti?


Jei tau kas nors nepatinka, niekas tavęs nelaiko, – nepatenkintas pareiškia jis, vos tik tau pabandžius išsakyti savo nuomonę ar jam paprieštarauti. Yra vyrų, kurie santykius nuo pat pradžių kuria laikydamiesi tokios pozicijos – apie šiuos individus dabar net nekalbame. Kalbame apie tuos, kuriems iki šiol tavo nuomonė buvo svarbi ir reikšminga. Greičiausiai, jo galvoje jau sukasi mintys apie skyrybas, tačiau jis renkasi pasyviąją taktiką – privesti tave iki to, kad šį nelengvą sprendimą priimtum pati.


Daryk, kaip tu nori, – akivaizdžiai atsainiai į tavo prašymą patarti sako jis. Jei tai vienkartinis jo atsainumas, vadinasi šią minutę jis tiesiog įpykęs. Jeigu šią frazę girdi nuolatos, vadinasi jam tiesiog neįdomu. Jis atsiejo savo ir tavo gyvenimus, stengiasi sukurti distanciją, atsiriboti, nesikišti į tavo sprendimus. Labai dažnai ši frazė sakoma kartu su prieš tai buvusia: kuomet kalbama apie tavo sprendimus, jis atsitraukia, kuomet kalbama apie jos sprendimus – atstumia tave.


Kaip elgtis tokiose situacijose?


Svarbiausia nedramatizuoti ir nepulti partnerio. Turi suprasti: kažkas jūsų santykiuose yra negerai, o bet koks puolimas tik dar labiau paaštrins konfliktus. Vietoje to geriau ramiai pasakyti, kad dabartinė situacija vargina jus abu, todėl reikėtų atsisėsti ir kartu nuspręsti, kuria linkme judu toliau ketinate eiti.


Šį pokalbį geriau atidėti kitai dienai – taip jis turės laiko apgalvoti, ką nori tau pasakyti, nusiteiks pačiam pokalbiui ir nebus taip priešiškai nusiteikęs, kaip būtų jei netikėtai priremtum jį prie sienos.


Kuomet kalbėsi apie tau santykiuose nepatinkančius dalykus, tinkamai formuluok sakinius. Venk tokių frazių kaip „kodėl tu“ ar „man nepatinka kai tu“ – jos savaime skamba kaip kaltinimas ir verčia gintis. Vietoj to sakyk: „aš norėčiau“, „man svarbu, kad tu“.


Pavyzdžiui, vietoj Kodėl tu taip atsainiai su manim bendrauji ir visai man nepadedi? kur kas geriau sakyti Aš norėčiau, kad mes galėtume pasikalbėti ir tu padėtum man priimti sprendimą, nes man tai tikrai svarbu.


Net jei išgirsi tau nepatinkančių dalykų (o taip greičiausiai ir nutiks), nesikarščiuok ir tiesiog ramiai išklausyk. Pasilik sau laiko ir erdvės sprendimų priėmimui. Taip ir pasakyk: Gerai, kad pasikalbėjome. Aš tave išgirdau, tikiuosi tu mane taip pat. Manau, mums abiems reikia šiek tiek laiko viską apgalvoti ir nuspręsti, ką darome toliau.


Tokiu būdu tu leisi jam suprasti, kad taikstytis su esama situacija neketini, tačiau ir sprendimo karštakošiškai nesiruoši priimti. Galbūt pamatęs tavo ramybę ir nusiteikimą, jis ir pats pasižiūrės į viską visai kitomis akimis. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis