Psichologas: moterys santykiuose būtų kur kas laimingesnės, jei nustotų klijuoti tai, kas sudužę

(1)

Anksčiau ar vėliau ateina supratimas, kad suklijuoti galima ne viską...

Pragyvenate kartu 10 ar net 20 metų, o tuomet staigmenėlė: brangusis, noriu skirtis. Statistika rodo – brandesniame amžiuje skyrybų iniciatorėmis dažniau būna moterys, tik kažkodėl kalbai pasisukus apie skyrybas, kur kas dažniau minime vyrus.


Vieno interviu metu, kuomet kalbinome žinomą užsienio psichologą, būtent to ir paklausėme: kodėl moterys dažniau tampa skyrybų iniciatorėmis regis, pakankamai sėkminguose ir laiminguose ilgalaikiuose santykiuose. Atsakymas buvo paprastas: nes moterys pernelyg kantriai laukia to, ko niekada nebus.


„Vyrai nėra apdovanoti ta vidine stiprybe ir kantrybe, kurią turi moterys. Todėl iš esmės šeima, santuoka ir apskritai santykiai laikosi tik moterų dėka. Vyrai niekada negalės pavežti tiek, kiek paveža moterys, nes jie neturi prigimtinio gabumo laiku pajausti ir užklijuoti yrančias vietas. Taip jau yra, – aiškino psichologas. – Deja, moterų kantrybė ir stiprybė – tos gerosios savybės – santykiuose atsigręžia prieš jas pačias. Tose vietose, kuriose vyras jau seniai būtų padėjęs tašką, jos deda kablelį.“


Psichologas siūlo santykius palyginti su įskilusiu mylimiausiu puodeliu: „Kaip tokioje situacijoje elgtųsi statistinis vyras? Greičiausiai, nedarytų nieko arba porą kartų pabandęs suklijuoti nuolat atsirandančius įtrūkimus viską mestų, juk įsigyti naują puodelį kur kas paprasčiau ir racionaliau. Tuo tarpu moterys nenustoja bandžiusios klijuoti tuos įtrūkimus – skausmingąsias santykių vietas. Kuo daugiau pastangų įdėta, tuo sunkiau viską mesti ir sau pripažinti – nieko nebus. Taip tie 10 ar 20 metų ir prabėga – nuolatos tikintis ir klijuojant. Anksčiau ar vėliau ateina supratimas, kad tas suklijuotas puodelis nebetinkamas naudojimui. Vienos pasirenka jį išmesti, kitos taip ir neišdrįsta to padaryti. Stovi puodelis, niekam nenaudingas, bet juk toks brangus“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis