Suprantu, kad šie santykiai niekur neveda – skirtis ar pasilikti

(1)

Jūs klausiate, COSMO atsako!

Su vaikinu draugaujame jau aštuntus metus, tačiau santykiuose niekas nesikeičia. Suprantu, kad esame pakankamai jauni (abiem 28 metai), tačiau jau norėtųsi permainų ar bent žinojimo, kad tos permainos planuojamos ateityje. Mes net gyvename atskirai, nors nuolatos kalbamės apie tai, kad reikėtų pradėti gyventi kartu. Nekaltinu vien jo, ir pati, matyt, rodau pernelyg mažai iniciatyvos.


Myliu savo vaikiną, tačiau vis dažniau pagalvoju apie skyrybas. Žiūriu į savo drauges ir žaviuosi jų gyvenimų dinamiškumu. Tuo tarpu mano gyvenime – gili stagnacija. Mintis apie pokyčius paskatino ir sutiktas naujas vaikinas. Vargu, ar pavyktų su juo sukurti ilgalaikius santykius, tačiau su juo susipažinusi pajaučiau norą gyventi kitaip.


Esu pasimetusi. Jei kas nors paklaustų, ar mano santykiai geri – atsakymas būtų TAIP. Bet vis stipriau jaučiu, kad vien to man nepakanka.


---


Norėti pokyčių santykiuose – visiškai natūralus dalykas. Tad šiame etape tau svarbiausia atsakyti į klausimą, ką atrastum ir prarastum, užtrenkusi duris aštuonis metus trukusiai draugystei. Pats paprasčiausias kelias – susėsti su draugu ir atvirai pasikalbėti apie judviejų ateities planus, pilnai išsiaiškinti kiekvieno iš jūsų poreikius. Gali būti, kad jūsų ateities vizijos išsiskiria. Pavyzdžiui, tu nori šeimos ir vaikų, o jis to artimiausioje ateityje net nesvarsto. Gali laukti ir tikėtis, bet garantijos, kad kažkas pasikeis, nėra jokios. Kas bus, jei ir po 5 metų niekas nepasikeis? Šia tema rekomenduojame tau paskaityti COSMO straipsnį „Kodėl aš išeinu, nors myliu“


Atskirai dėmesį norėtųsi atkreipti į antrąją tavo laiško dalį, kurioje pasakoji apie drauges ir sutiktą vaikiną. Ar tik nebus taip, kad būtent šie du dalykai labiausiai ir pastūmėjo tave ieškoti pokyčių? Racionaliai įvertink situaciją. Tu žaviesi laisvai ir dinamiškai gyvenančioms draugėms, tačiau jos greičiausiai apie tave galvoja tą patį – kaip smagu turėti tokius tvirtus ir ilgalaikius santykius. Tokia jau žmogaus prigimtis – visada ieškoti kažko geresnio.


Naujai sutiktą vaikiną šioje vietoje apskritai turėtum pastūmėti į šoną. Juk pati abejoji, ar su juos kas nors pavyktų. Vadinasi supranti, kad jis neatlieka jokio svarbaus vaidmens tavo gyvenime, tik įplieskė mažą kibirkštėlę ir paskatino galvoti kas būtų, jeigu būtų. Tokių kibirkštėlių tavo gyvenime tikriausiai bus ne viena, bet dėl jų tikrai neverta gesinti laužo.


Tad tiesiog skirk sau laiko ir viską ramiai apgalvok: ką tau duoda dabartiniai santykiai ir kur jie veda. Ko netektum, jei šiuos santykius nutrauktum ir ką norėtum atrasti, pasirinkusi laisvę. Galbūt tą patį galima pasiekti ir dabartinėje situacijoje, pasikalbėjus su savo draugu?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis