JO nuomonė: 5 blogiausi žodžiai, kuriuos moteris gali pasakyti vyrui

(1)

Viena frazė, kurią turėtum pamiršti visiems laikams

Oi, kaip kiekvienam iš mūsų gera žinoti, kad esame kažkam reikalingi ir mylimi. Gera mėnesį, du, o po to – viskas. Supranti, kad negali laisvai kvėpuoti, esi pririštas ir suvaržytas.


„Aš negaliu be tavęs gyventi“ – romantiškai atsidūsta ji, kai gulite apsikabinę lovoje. Ir, reikia pripažinti, tie 5 žodžiai tikrai glosto tavo širdį. Jautiesi ypatingas, kone nepakeičiamas ir vienintelis toks pasaulyje. O paskui paaiškėja, kad tai nebuvo tik skambi frazė: ji tikrai negali be tavęs gyventi!


Pradedi pastebėti, kad to, ką duodi – negana. Turi nuolatos kartoti kaip stipriai myli, antraip ji užsirauks. Miegoti apsikabinęs, kitaip supyks. Visada būti šalia, nes tik taip ji jaučiasi saugi. Esi visiškai supančiotas ir kuo toliau, tuo greičiau tas meilės akmuo tave skandina. Pradedi suprasti, kad tai, kas kažkada tau atrodė taip romantiška, virsta nesveikai prieraišios meilės išraiška.


---


Žodžiuose Aš negaliu be tavęs gyventi nėra jokios meilės. Variantai tik du: tai arba melas, arba nesveika emocinė priklausomybė. Tu gyvenai iki jo. Gyvensi ir po. O jeigu ne... vertėtų rimtai susimąstyti.


Ši frazė būdinga turintiems tipinį aukos sindromą, kuomet sąvąjį „aš“ visiškai pakeičia susitapatinimas su antrąja puse. Ilgainiui tokie santykiai neturi nieko bendro su laime. Viskas, ką jie duoda – tai nuolatinį skausmą ir gyvenimą įtampoje.


Psichologai atkreipia dėmesį į tam tikras charakterio ypatybes, kuriomis gana dažnai išsiskiria emocinę priklausomybę turintys žmonės:


- Negebėjimas arba nenoras savarankiškai priimti sprendimus

- Stipri vienatvės ar atstūmimo baimė

- Skausminga reakcija į kritiką

- Stiprus noras patikti ir įtikti kitiems, svetimos nuomonės svarba

- Žemesnė nei vidutinė savivertė, polinkis savyje pastebėti trūkumus


Emocinė santykių priklausomybė įprastai nėra susijusi su konkrečiu asmeniu – visai nesvarbu, šis ar kitas žmogus bus šalia, priklausomybė niekur nedings ir vis tiek nuodys tavo gyvenimą. Emociškai priklausomam žmogui niekada nebus gana. Net ir tuomet, kai partneris darys viską, kas tik įmanoma, negatyvios emocijos niekur nedings.


Todėl niekuomet nesakyk frazės Aš negaliu be tavęs gyventi, nes tai nėra tiesa. Galbūt su šiuo žmogumi tau ypatingai gera, galbūt tu jį myli labiau už viską pasaulyje, bet ir be jo tavo gyvenimas nesustos. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis