Santykių ekspertė pataria: ką daryti, kad jis rodytų daugiau dėmesio?

Su vaikinu draugaujame vos 3 mėn. Santykiai tikrai puikūs, tačiau baiminuosi, jog jam greit atsibos mano gerumas ir rūpestingumas. Esu iš tų žmonių kurie save atiduoda antrai pusei visu 100% - dėl savo vaikino padaryčiau viską.

Stengiuosi jį palepinti, nudžiuginti. Aš jam taip pat patinku, jis dovanoja gėles, vežasi mane į kavines, puikiai sutariu su jo šeima. Bet juk vyrai medžiotojai! Norėčiau, jog jis dėl manęs pakovotų, kad jis stengtųsi mane nudžiugint. Bandžiau nuo jo atitolti, kad jis stengtųsi labiau dėl manęs, tačiau tie bandymai buvo labai nesėkmingi...

Vos tik taip padarydavau, iškart bendravimas pasidarydavo šaltas. Jis klausdavo, kas yra ir panašiai, stengdavosi įsigilint, kas nutiko. Galiausiai grįždavau vėl į tą patį rūpestingumą ir santykiai kaipmat pagerėdavo. Bet mano baimė, kad jam nusibosiu, nedingsta... Man atrodo, kad tas mano gerumas ir rūpestingumas jam nebepatiks. Ką daryti? Prašau patarti!

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Šis tekstas - puikus pavyzdys, kaip žmogus dėl savo nepagrįstų baimių sukuria problemą ir trukdo sau mėgautis gyvenimu ir naujais santykiais. Nežinau, kas tau pasufleravo, kad visi vyrai medžiotojai, ir net sumedžioję jie norės medžioti tą patį grobį vėl ir vėl.

Pirmas mitas, kurį norėčiau išsklaidyti, kad visi vyrai medžiotojai. Taip, tikrai yra tokių vyrų, kurie iš prigimties turi šį „geną“ ir poreikį jį realizuoti. Tokie vyrai užprogramuoti būti neištikimi, nes savyje jaučia norą realizuoti tą asmenybės dalį, kuri realizuojasi „medžioklės“ metu. Naujų aukų medžioklės metu! Bet ne tų, kurios jau sumedžiotos ir prijaukintos. Bet tai nereiškia, kad visi vyrai tokie. Toli gražu ne visi ir tikrai ne dauguma.

Antras mitas, kad merginos gerumas ir rūpestingumas yra tai, nuo ko vyrai pavargsta. Nusibosta tik tos merginos, kurios pačios kariasi vaikinams ant kaklo, nepalieka asmeninės erdvės, kontroliuoja ir laiko ant trumpo pavadėlio. Tos, kurios neturi savo asmeninio gyvenimo ir reikalauja daugiau nei vaikinas gali joms duoti. Jei tu nepasižymi šiomis savybėmis, dėl savo švelnumo, rūpestingumo ir gerumo tikrai niekada jam neatsibosi.

Tačiau! Turiu pastabų dėl tavo šimtaprocentinio atsidavimo. Jei tai yra tavo asmenybės poreikis ir savirealizacija – būti atsidavusiai savo antrai pusei – tuomet viskas su tuo gerai.

Problemos atsiranda tuomet, kai:

1. Vaikinui pradeda trūkti jo asmeninės erdvės.
2. Kai mergina reikalauja tokio pačio atsidavimo iš vaikino pusės.
3. Kai mergina reikalauja atsidavimo įvertinimo ir jaučiasi įžeista, nesulaukusi ovacijų ir padėkų.
4. Kai merginos mąstyme figūruoja suvokimas, kad tik abipusiai vienas kitam atsidavę partneriai gali sukurti laimingus santykius.

Trumpai pakomentuosiu kiekvieną punktą:

1. Kiekvienam žmogui daugiau ar mažiau reikalinga asmeninė erdvė. Kai merginos saviraiškos priemonės sukoncentruotos į santykius ir partnerį, ji netenka galimybės patirti asmeninės erdvės trūkumo. Gali net atrodyti, kad jai nereikalinga asmeninė erdvė, nes visą save ji atiduoda santykiams. Tuo tarpu vyriškąją pusę pradeda dirginti per didelis dėmesys ir merginos apgultis. Prasideda pykčiai dėl to, kad abi pusės nesupranta viena kitos. Merginos nesupranta, kodėl vaikinams reikia pabūti be jų, nesupranta, kaip gali vaginti dėmesys ir meilė, o vaikinai nežino, kaip paaiškinti, kad mylėdami ir geisdami, jie nenori 100 procentų laisvo laiko praleisti su mylimąją.

2. Jei merginos nesupranta, kad jų atsidavimas yra tik jų asmenybės savirealizacijos poreikis, jos pradeda reikalauti tokio pačio atsidavimo iš vaikinų pusės. Jas pradeda nervškai dirginti vaikinų pomėgis laiką leisti su telefonu, kompiuteriu, televizoriumi, jau nekalbant apie pomėgį leisti laiką su draugais atskirai nuo merginos. Toks vaikinų elgesys interpretuojamas kaip nemeilė. Ir iš to santykiuose atsiranda aibės problemų ir pykčių.

3. Normalu, kad kiekvienas mes norime būti vertinami savo partnerio. Tačiau tai neturėtų pavirsti į susireikšminimą. Savęs sureikšminimas santykiuose taip pat pridaro bėdų. Merginos turi suvokti, kad jų rūpinimasis vaikinu, meilumas ir gerumas – visa tai eina iš poreikio save išreikšti, realizuoti savo asmenybės savybes, savo jausmus. Bet ne dėl to, kad jūsų kažkas prašė tai daryti, ne dėl to, kad taip reikia ir ne dėl to, kad tokiu savo elgesiu jūs darote vaikinui paslaugą. Jei jūs taip galvosite, visuomet jausitės blogai, kai tie veiksmai nebus žodžiais įvertinti.

Meilė nėra paslauga už kurią reiktų dėkoti. Meilė tai yra jūsų jausmas ir jūs jį reiškiate taip, kaip norite ir kaip mokate. Kai jūs santykiuose reikšite savo meilę taip, kaip JUMS NORISI, jūs visada jausitės gerai, nepriklausomai nuo to ar tai bus įvertina ar ne. Jūs tiesiog darysite tai, ką JŪS NORITE DARYTI. O mes juk visada esame laimingi darydami tai, ką norime daryti, tiesa? Beje, jūsų rūpestis, meilė ir atsidavimas VISADA bus įvertintas tuomet, kai tą darysite be išskaičiavimo, nestokojant orumo ir savigarbos. Visada! Tai atsispindės vaikino elgsenoje, o ne žodžiuose. Ir tai yra daug didesnė vertybė, nei savimeilę glostantys žodžiai.

4. Šis mąstymo stereotipas iš tiesų gan gajus merginų mąstysenoje. Kiekviena turi savo įsivaizdavimą, kaip turi atrodyti laimingi santykiai ir kiekviena susiduria su problemomis santykiuose tuomet, kai nėra taip, kaip „turi būti“. Nors santykių psichologija ir filosofija yra gan plati tema, bet pabandykite suprasti, kad santykiai tai nėra produktas, kurio kokybę nusako tam tikri partnerystės kriterijai.

Santykiai tai lyg gyvas organizmas, kuriam įtaką daro abiejų partnerių asmenybės. Tai dviejų žmonių charakterių, būdo bruožų, savasties elementų sandūros rezultatas. Atminkit: jei jūsų vaikinas ir judviejų santykiai neatitinką jūsų susikurtos ideologijos, tai dar nereiškia, kad jie pasmerkti būti nelaimingais. Santykiuose svarbiausia yra dvi viena kitą mylinčios širdys ir gebėjimas prisitaikyti prie partnerio asmenybės savybių. To pakaks laikyti santykius nusisekusiais ir laimingais. O visa kita – dviejų asmenybių sandūros rezultatas ir tiek.

Dar vienas labai svarbus momentas šioje istorijoje! Tavo mėginimai atitolti tam, kad išprovokuotum didesnes vaikino pastangas iš tiesų gali privesti prie atvirkštinio rezultato – santykių nutraukimo.

Vyrams visada sunkiau save atverti naujiems jausmams. Kai jie pradeda rodyti savo jausmus, jie tampa jautrūs ir pažeidžiami. Tokie tavo elgsenos kontrastai jį veikia neigiamai, tad nenuostabu, kad jis pyksta. Tokiu elgesiu tu tampi žmogumi, kuriuo negalima pasitikėti. O partnerystėje, kaip žinia, pasitikėjimas ir yra ta sudedamoji dalis, ant kurios statomi tvirti, meile ir pagarba grįsti santykiai.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis