Po intymių santykių jaučiu nemalonų makšties kvapą

Jūs klausiate, COSMO atsako!

Po intymių santykių su vaikinu pradėjau justi nemalonų kvapą makštyje. Anksčiau to nebūdavo, jokių kitų simptomų nepastebiu. Kvapas nepraeina ir apsiprausus. Ar gali būti, kad turiu infekciją?


---


Ne paslaptis — sekso metu pasklinda išties nepaprastas kvapas: kūnų fluidų ir prakaito mišinys sukuria specifinį aromatą. Tačiau jeigu tie kvapai akivaizdžiai labiau primena sugedusią žuvį, o ne aistros pėdsakus, gali būti, kad tau įsimetė bakterinė vaginozė. Šios dažnos, ypač tarp jaunų moterų, infekcijos priežastis — nekontroliuojamas bakterijų dauginimasis makštyje.


Tiksliai nėra žinoma, kodėl taip nutinka, kaip dvi galimos priežastys dažniausia minimi kontaktai su keliais partneriais pakaitomis tuo pat metu ir makšties plovimas tiesiogine vandens srove. Kad ir kaip ten būtų, kai šios bakterijos sureaguoja su tam tikromis cheminėmis spermos medžiagomis, kyla stiprus dvokas.


Kita vertus, ir gerai, jog kvapas toks nemalonus — priešingu atveju žiūrėtum į jį pro pirštus, nebent imtum dar dažniau praustis, o negydoma ši infekcija pastojus gali sukelti daugybę komplikacijų. Kiti bakterinės vaginozės požymiai migloti (balkšvos išskyros ir/ arba nežymus niežulys), todėl būtinai apsilankyk pas ginekologą. Atliksi reikiamus tyrimus, gausi vaistų — ir netrukus problema bus išspręsta.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis