Kodėl vyrai renkasi ne tas moteris

Pasąmonė veikia kur kas stipriau, nei racionalus protas – tikina Pensilvanijos universiteto psichologas Robertas Kurzbanas. Štai kodėl kartais pasirenkame ne tuos žmones, kurie turėtų būti mūsų gyvenime.

Psichologas atkreipia dėmesį: santykių modeliui ir apskritai mūsų pasirinkimas didelę įtaką turi tai, kokį pavyzdį matėme vaikystėje. Jei vaikino tėvų santykiai priminė „sūpuokles“ ir nuolatinį balansavimą tarp teigiamų ir neigiamų emocijų, labai tikėtina, kad tai stipriai paveiks ir jo ateities santykius.


Tokiais atvejais net ir sutikęs jam puikiai tinkančią moterį, vyras jaučiasi santykiuose kažko negaunantis, galima sakyti, nuobodžiaujantis. Savuose santykiuose jam trūksta tų emocijų, kurias jis matė vaikystėje. Tad net ir sutikęs jam nelabai tinkančią, tačiau būtent tokį santykių modelį atitinkančią moterį, vyras tarsi atsigauna. Paradoksalu: laimės mažiau, tačiau asmeninio pasitenkinimo daugiau.


Psichologas tikina, kad tai ir yra viena iš tų esminių priežasčių, kodėl kai kuriems žmonėms taip ir nepavyksta sukurti tvirtų, ilgalaikių santykių. Tokiais atvejais susipriešina racionalusis ir pasąmoningas protas, tad norint pasirinkti vieną pusę, tenka įdėti nemažai pastangų dirbant su savimi. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis