Psichologai įvardino tikrąją dažniausiai pasitaikančią skyrybų priežastį

Ai, charakteriai nesutapo... – mėgsta sakyti išsiskyrusieji. Kai pagalvoji, skamba vis tik keistai: gyvenai žmogus 10 metų kartu ir viskas buvo gerai, o tada ėmė ir išsiskyrė charakteriai.

Už taip pamėgto „charakteriai nesutapo“ pasiteisinimo dažniausiai slepiasi kur kas daugiau, visų pirma – savęs pačių nesupratimas. Psichologai teigia, kad tai ir yra kertinė daugumos skyrybų priežastis.


Labai dažnai poros skiriasi vos po kelerių metų gyvenimo kartu – regis, turėtumėte kaip tik apsišlifuoti, vienas kitą geriau pažinti, o čia – skyrybos. Santykiai prasideda ne nuo antrosios pusės, o nuo tavęs – sako psichologai. Deja, dažniausiai viskas vyksta atvirkščiai. Žmonės nemoka teisingai identifikuoti savo jausmų, pasiduoda savo pačių susikurtoms ar kažkieno primestoms iliuzijoms apie tai, kaip viskas turėtų būti.


Pasiklausyk, ką įprastai kalba kiti: Taip ilgai draugaujat ir vis dar nesusituokę? Susituokėt prieš 3 metus, o apie vaikus negalvojat? Tą patį sako ne tik senos davatkos, bet ir šiuolaikiniai žmonės. Nes tam tikri standartai mums taip stipriai įskiepyti, kad kalbame apie juos net nesusimąstydami, net jeigu taip ir negalvojame.


Žodis reikia išlenda visur kur: reikia gyventi kartu, reikia tuoktis, reikia gimdyti vaikus. Lyg ir supranti, kad nebūtina, bet gi reikia. Antraip kokia apskritai prasmė? Kur veda tie santykiai?


O gal jie ir neturi niekur vesti. Gal metas išmokti pirmiausia mėgautis tuo, kas vyksta dabar. Galbūt tuomet po kelerių draugystės metų nereikės nusiimti rožinių akinių ir sakyti o aš maniau, kad jis visai kitoks. Nes gyvenant dabartimi kur kas lengviau pamatyti tikruosius veidus. JO – žmogaus, su kuriuo dabar gyveni – ir dar svarbiau SAVO PAČIOS. Juk viskas nuo tavęs prasideda. Ir viskas ties tavimi pasibaigs.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis