3 tavo buvusio frazės, griaunančios naujus tavo santykius

Ex`as nuolatos tave apgaudinėjo, todėl naujuose santykiuose tavo įtarumo skalė muša visus rekordus – aha, tegul nelaiko tavęs kvailele! Ir visai nesvarbu, kad dabartinis vaikinas nė iš tolo nepanašus į buvusį. Pro tavo akis neprasprūs nė viena jo nuodėmė!

Kiekviena buvusių santykių patirtis gali būti ir naudinga, ir žalinga. Gerai kažko pasimokyti, blogiau – kai praeities šešėliai tampa įkyriais ir sunkiai tramdomais palydovais naujuose santykiuose. Kažkas galbūt sakytų Ai... pamiršk tu viską! O mes sakome kitaip: pamiršti nepamiršk, bet mokykis paleisti.


TU GALI MANIMI PASITIKĖTI – sako jis po to, kai praktiškai pagavai jį eilinį kartą meluojant. Atleidi ir gyveni toliau iki sekančio „aš tikrai nieko nedariau“.


28 metų Justė pasakoja ilgai negalėjusi nutraukti santykių – situacijų buvo įvairių, tačiau vaikinui visada pavykdavo išsisukti: „Po vakarėlio mieste su draugais jo telefone radau žinutę, rašytą kažkokiai merginai – kvietė kitą susitikti kavos. Akivaizdžiai susipažino bare, apsikeitė numeriais. Jokio atsakymo iš merginos nebuvo, bet faktas – pats jai rašė 4 valandą ryto. Kai paklausiau kas čia – išsisuko, kad bendra draugų pažįstama, galinti suvesti jį su reikiamais žmonėmis. Tokių situacijų buvo tikrai ne viena, bet kaskart baigdavosi taip pat: jis nekaltas, man viskas tik pasivaideno, aš ne taip viską suprantu, per daug dramatizuoju ir t.t. Užbaigiamoji frazė visuomet būdavo tokia pati: „Nejaugi tu manai, kad aš galėčiau taip su tavimi pasielgti? Tu gi žinai, kad gali manim pasitikėti“.


Ši patirtis naudinga, jeigu... išmokai būti ne tokia naivi, aklai nepasikliauti tuo, kas tau sakoma. Juk vieną kartą susidūrusi su neištikimybe, antrą kartą ant to paties kabliuko užkibsi sunkiau.


Ši patirtis žalinga, jeigu... kurdama naujus santykius nesugebi suteikti mylimajam pasitikėjimo avansu, nuolatos jį kontroliuoji ir tikrini be akivaizdžios priežasties. Turi suprasti, kad tai, kas buvo praeityje, ten ir pasiliko. Problemą reikia spręsti tuomet, kai ta problema jau atsiranda, tad savo melo detektorių junk tuomet, kai tam bus reali priežastis. Priešingu atveju perdėtas įtarumas pakiš tau koją lygioje vietoje.


---


NIEKAS KITAS NENORĖS SU TAVIMI BŪTI – tikina jis, tarsi būdamas su tavimi būtų padaręs tau didžiausią paslaugą. Kone pasiaukojęs!


Du vaikus auginanti Vaida pasakoja: „Mano vyras dažnai sakydavo, kad man pasisekė – jis vis dar su manimi, nes joks kitas vyras į mane net nepažiūrėtų. Ir žinote ką, vieną dieną aš ėmiau ir tuo patikėjau! Išsivystė kažkoks nepasitikėjimo savimi kompleksas: bet aš juk tikrai niekam neįdomi, įsisukusi į vaikai - buitis - darbai ratą. Ryte eini į darbą, vakare sėdi su vaikais ir gamini maistą, savaitgaliais tvarkai namus. Viską darydavau pati ir tai tapo savotiška norma: visas vyro indėlis į mūsų šeimą apsiribojo pinigais. Leidau jam užkrauti ant mano pečių absoliučiai viską. Nejučia palūžau iki tiek, kad net ir patyčias priimdavau kaip visiškai normalų dalyką: aš negraži, aš kvaila, aš niekam tikusi. Galiausiai po vieno skandalo namuose vyras pareiškė išeinantis – akivaizdžiai norėjo mane pamokyti, tikėjosi, kad pulsiu jam po kojomis ir maldausiu atleidimo. Jis neįvertino vieno dalyko: pats mane užgrūdino būti stipria ir visiškai savarankiška. Neslėpsiu, kad iš pradžių buvau emociniame sukrėtime ir apimta baimės dėl ateities, tačiau realybė pasirodė ne tokia ir baisi, juk niekas iš tiesų nepasikeitė: aš dirbau, viena rūpinausi vaikais ir namais – viskas lygiai taip pat, kaip ir anksčiau. Užtai namuose neliko streso, pykčių ir žeminimų. Esu labai dėkinga į mano gyvenimą pačiu laiku atėjusiam naujam žmogui, kuris kantriai iš naujo mokė mane pasitikėjimo savimi, abipusio supratingumo ir normalaus gyvenimo santykiuose, kuriuose nėra ir tu – esame mes. O buvęs vyras... Savo pagiežą dabar skandina alkoholio jūroje. Matyt, gyvenimas pasirodė ne toks jau gražus.“


Ši patirtis naudinga, jeigu... išmokai labiau save vertinti, neleisti kitiems žmonėms tavęs žeminti ir trypti tavo pasitikėjimo savimi.


Ši patirtis žalinga, jeigu... naujuose santykiuose kartoji senas klaidas ir gyveni pagal kito žmogaus primestas taisykles. Turi suprasti, kad kas benutiktų, savo gyvenime tu esi pati svarbiausia. Tik tuomet, kai pati jausiesi laiminga, galėsi tą jausmą dovanoti ir kitiems. Tuomet, kai išmoksi pati save vertinti, niekas kitas nesugebės tavęs nuvertinti.


---


TU DĖL VISKO KALTA – sako jis kiekvieną kartą, stebuklingai permesdamas atsakomybę už savo elgesį ant tavo pečių. Ir visai nesvarbu, kas atsitiko: gal namuose durimis trankyti pradėjo, gal tiesiog permiegojo su kita.


Ilona šią frazę moka mintinai: „Galutinis taškas buvo padėtas tuomet, kai pagavau jį neištikimą. Jokio atsiprašau neišgirdau, tik kaltinimus, kad savo elgesiu pati jį prie to privedžiau. Ne, brangusis. Gal ir galėjau pakęsti, kai kalta likdavau dėl kiekvieno konflikto namuose, bet dėl neištikimybės kaltas esi tik pats.“


Ši patirtis naudinga, jeigu... išmokai iš šalies pažvelgti į savo elgesį, kontroliuoti savo emocijas ir ieškoti kompromisinių sprendimų. Juk norint suprasti pasekmes, pirmiausia turi įsivertinti veiksmus.


Ši patirtis žalinga, jeigu... iš tiesų visame kame pradedi įžvelgti savo trūkumus, naujuose santykiuose pradedi save riboti, kaltinti dėl visų kilusių nesusipratimų. Turi išmokti atskirti, kur yra tavo poelgiai ir iš jų sekančios pasekmės, ir kur yra kito žmogaus sprendimai. Jeigu vyras tave apgaudinėja – tai tik jo pasirinkimas, jokiu būdu ne tavo kaltė. Neleisk, kad jis tave įtikintų priešingai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis