5 santykių ekspertų patarimai, kaip nesusimauti pirmo pasimatymo metu

Turbūt esi girdėjusi begalę patarimų, apie ką galima kalbėti, o apie ką verčiau neprasižioti, jei nori atkreipti vyro dėmesį. Bet juk yra gyvenime ir svarbesnių dalykų, nei įsiminti visus tuos galima negalima.

Apklausus 2 100 porų paaiškėjo: net trečdalį jų meilė užgriuvo iš pirmo žvilgsnio. Kitiems dviem trečdaliams teko pasistengti. Bet dar iki tol turėjo šis bei tas nutikti, kad vienas atkreiptų dėmesį į kitą.


Turbūt jau girdėjai: susipažinus su vaikinu jokiu būdu negalima kalbėti apie sunkius, sudėtingus dalykus — verčiau įdėmiai klausytis, apie save pernelyg netaukšti, nebent užduoti klausimų (būtinai apie jį). Trumpai tariant, turėtum užsičiaupti ir kas penkias sekundes pritariamai linksėti galva. Tačiau kuri save gerbianti moteris taip elgsis! Jei ir tu taip manai, nudžiugsi išgirdusi šiuolaikinių santykių ekspertų verdiktą: minėtosios tradicinės taisyklės yra morališkai pasenusios, jas reikėtų skubiai nurašyti į santykių istorijos archyvus. Kodėl? Nes dėl jų netenki progos atsiverti pašnekovui ir parodyti, kokia emocinga, įdomi asmenybė esi. Pažeriame tau naujausios išminties, kaip elgtis norint atkreipti vaikino dėmesį.


Dar šiek tiek patylėk


Prieš pradedant pokalbį su žaviu vyriškiu ne mažiau svarbu tinkamai elgtis toje patalpoje, kurioje esi. Prisimink kokią nors nuostabią akimirką. Veidas ir laikysena išduos: tave užplūdo vidinis pozityvumas. Persimesk žodeliu kitu su aplinkiniais: barmenu, drauge, kaimynu eilėje. Toks elgesys rodo, kad esi draugiška, nevengi naujų pažinčių. Tai vyrus traukia ir biologiniu lygiu. Tiek žmonės, tiek kiti žinduoliai, nesvarbu, kokios lyties būtų, kur kas labiau susidomi tuo partneriu, kuris ir kitiems atrodo žavus, patrauklus, geidžiamas.


Stebėdamas, kaip bendrauji su kitais, vaikinas mato merginą, kuri patinka aplinkiniams. Tai tavo žavesį tik dar labiau sustiprina. Ir, itin svarbu, leidžia tau kontroliuoti padėtį.


Esi pernelyg drovi? Pamėgink nugalėti šį jausmą. Kaskart atsidūrusi ten, kur daug žmonių, persimesk bent keliomis frazėmis su trimis nepažįstamais asmenimis. Taip išmoksi įveikti drovumą, patogiau jausiesi bendraudama. Pokalbiams su nepažįstamaisiais reikia praktikos. Bendrauk net su tais, kurie jokių romantikos kibirkštėlių neskelia, — tai bus tarsi savotiškas apšilimas prieš pokalbį su tuo, kuriam nebūsi abejinga.


Taisyklė 50/ 50


Žinome: vaikinams patinka moterys, kurios moka klausytis. Grynų gryniausia tiesa. Antra vertus, o kam tokie žmonės nepatiktų? Bet moterys prisiklauso panašių pamokymų ir, užuot bendravusios bei stiprinusios ryšį, puola į kitą kraštutinumą: tyli it žuvys ir linksi galvomis. Mat bijo plepėdamos įvaryti pašnekovui žiovulį ir būti atstumtos. O įdėmus klausymasis — tai juk kur kas mandagesnis būdas susidomėjimui parodyti. Bet pagalvok: jei leisi jam kalbėti tik apie save, netrukus pati imsi tramdyti norą nusnūsti jam ant peties arba pradėsi galvoti apie visai kitus dalykus. Nes tai N-U-O-B-O-D-U.


Nekokį įspūdį paliksi ir vaikinui — vargeli, kokia lėkšta mergina, iš jos nei žodžio ištrauksi, nei nuomonės išgirsi! Tik stovi, tyli ir velniaižin, ar apskritai ką nors galvoja. Mūsų patarimas: elkis su vaikinu taip, kaip elgiesi būdama su draugėmis — jis pažeria savo informacijos, tu pasidalini savąja. Pakaitomis. Beje, kalbėdama apie save suteiksi vaikinui dingstį tęsti pokalbį.


Ryšys per detales


Dauguma moterų bijo pasirodyti stereotipinės tuštutės. Todėl galop taip užsispaudžia, kad pradeda kalbėti pernelyg santūriai: kad tik ko per daug neleptelėtų. Be reikalo: dalydamasi asmeninėmis istorijomis ir nuomone (net jei tai — visiškai nesnobiška banalybė) didini šansus rasti ką nors bendra. Gali būti, kad nutiks ir atvirkščiai: judviejų nuomonės susikirs. Šiek tiek įtampos pokalbį tik dar labiau pakurstys (tarkim, tu iš Vilniaus, jis — iš Kauno, amžinas mūšis dėl tikrosios sostinės). Kad ir kaip ten būtų, atskleisdami detalių apie save tikrinate judviejų dermę. Drauge — ir galimybę stiprinti jo žavėjimąsi tavimi. Radę tai, kas jus vienija, labiau atsipalaiduosite, pokalbis (ir visa kita) toliau vyks savaime.


Leisk jam suprasti tavo kūno kalbą


Kai kalbi su žmogumi, šneka ne tik tavo lūpos. Daugiau nei pusė bendravimo yra neverbalinio pobūdžio. Tad jei nori iš tiesų atkreipti kieno nors dėmesį, pasirūpink, kad tavo žodžius lydėtų tinkama kūno kalba. Atsipalaiduok ir demonstruok atvirumą: rankos bei kojos neturi būti sukryžiuotos, kūnu palink į vaikiną. Pavyzdžiui, dėstydama kokią asmeninę istoriją gestikuliuok atverstais delnais. Tai pažeidžiamumo ženklas, kuris veikia klausytojo pasąmonę ir rodo: esi nusiteikusi megzti artimesnę pažintį. O vaikinas gali jaustis patogiau būdamas su tavimi. Bent jau taip tvirtina neverbalinio bendravimo ekspertas psichologijos profesorius Marcas Salemas.


Vaikinas šalia tavęs jausis dar geriau, jei pritaikysi taisyklę 5:15 — per kiekvienas 15 minučių lyg tarp kitko paliesk vaikiną penkis kartus. Toks dažnis labiausiai tinka artumo jausmui nesąmoningai stiprinti. “Jei liesi dažniau, tavo domėjimasis bus pernelyg akivaizdus”, — aiškina kūno kalbos ekspertė Janine Driver. Prisilietimai turi būti lyg impulsyvūs: klausdama valandų paliesk jo riešą, ant kurio užsegtas laikrodis. Arba ko nors teiraudamasi uždėk delną ant jo rankos. Nepamiršk flirtuoti: apsilaižyk lūpas, žaisk plaukų sruoga, perbrauk pirštu per raktikaulį. Jam kalbant žvilgsnį nuo akių kreipk lūpų link, tada vėl prie akių ir vėl prie lūpų. Dabar ties jomis sustok porą sekundžių. Na kaip, jis jau rausta?


Nebūk pernelyg atsargi


Vargu ar apsiribojusi pernelyg atsargiomis ir saugiomis pokalbių temomis sukelsi norą tęsti pažintį. Papasakok apie save ką nors toookio. Net jei tai faktas, kad sugebėjai pažiūrėti visas siaubo filmo “Pjūklas” dalis ar 53 kartus perskaitei “Saulėlydžio” knygas. Tai parodys, jog pasitiki savimi, nebijai pasišaipyti iš savo silpnybių, vadinasi, esi ir sąmojinga, ir smagi, ir drąsi. Galop tai taps detale, kuri įstrigs jam į atmintį ir išskirs tave iš kitų moterų.   

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis