Kaip gelbėti griūvančius santykius: 3 metodai, kuriuos reikia išbandyti

Su santykių problemomis susiduria absoliučiai kiekviena pora, tad, patikėk mumis, ne tau vienai per visa tai tenka pereiti. Nereikia bijoti savo emocijų – tai visiškai natūrali santykių eiga. Svarbiausia laiku sukontroliuoti situaciją ir neleisti mažiems vėjams virsti nevaldomu uraganu.

Jeigu jauti, kad situacija tampa nekontroliuojama ir įtampa santykiuose neatslūgsta, metas imtis veiksmų. Pastumk savo principus į šalį net jei esi šventai įsitikinusi, kad problema visai ne tavyje ir žengti pirmąjį žingsnį turėtų JIS. Tiesiog pagalvok, kas tau dabar brangiau – asmeninės ambicijos ar santykiai.


3 svarbiausi dalykai sprendžiant santykių problemas


Anot psichologų ir santykių ekspertų, norint išspręsti santykių problemas labai svarbu laikytis 3 žingsnių plano: aiškiai įvardinti problemą, atrasti bendrus sąlyčio taškus ir suvaldyti emocinį klimatą.


1. Įvardink problemą


Ar pastebėjai, kad pradėjus aiškintis santykius, dažniausiai į paviršių pradeda lįsti pačios netikėčiausios nuoskaudos. Pradėjote kalbą apie vieną, o pabaigiate visai kitais dalykais! Galiausiai paaiškėja, kad pykstate abu ir dėl visai skirtingų dalykų. Ne iki galo išsiaiškintos santykių situacijos niekur nedingsta. Viskas, ką tu tą akimirką nutylėjai, anksčiau ar vėliau išlįs į paviršių. O tada tiesiog sprorgsit, nes, patikėk, ir JIS turės tau ką pasakyti.


Jei taip nutiks, neišsimušk iš vėžių – bandydami vienu įkvėpimu išspręsti visus klausimus, nieko nepasieksite, tik dar labiau susipyksite. Įkvėpk ir viską daryk žingsnis po žingsnio. Įvardink konkrečią problemą, kiekvienas išsakykite savo požiūrį. Svarbiausia nepertraukinėti kito žmogaus ir įsiklausyti į tai, ką jis sako. Atsiribok nuo savo emocijų – bandyk išgirsti ir suprasti, galbūt žiūrint iš jo bokšto iš tiesų viskas matosi kitaip, nei iš tavojo.


2. Atrask bendrus sąlyčio taškus


Paprastai tariant, išsiaiškink, kokie yra tavo ir JO siekiai, kokie tikslai, ko jūs abu norite. Gali būti, kad jūsų norai ir vizijos visiškai skirtingos. Pavyzdžiui, tau jūsų santykiuose trūksta kartu leidžiamo laiko – tu pyksti, rodai savo nepasitenkinimą, o jis tarsi aklas ir kurčias, pats niekaip to nesupranta. Jam galbūt viskas atvirkščiai – trūksta erdvės. Vienintelis kelias – aiškiai suprasti, ko kiekvienas iš jūsų nori ir atrasti abiems pusėms priimtiną kompromisą. Atrasti tą bendrą tikslą, link kurio abu eisite.


3. Suvaldyk emocinį klimatą


Sunkiausia spręsti problemas, kai jos jau peržengia ribas. Todėl stenkis laiku suvaldyti situaciją ir kontroliuoti emocinį klimatą santykiuose. Šiuo atveju labai svarbu, kaip tu tai darai. Tokie žodžiai kaip Tu ir vėl.. arba Kodėl tu nesugebi... iškart kelia įtampą santykiuose. Niekas (ir tu tame tarpe) nenori šių žodžių girdėti. Jie nervina ir dirgina. Jie visiškai neveiksmingi. Lygiai tą patį gali pasakyti visai kitaip: Aš norėčiau, kad tu... arba Prašau, gal tu gali... Pabandyk, tai tikrai veikia!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis