Didžiausia klaida, kurią santykiuose daro moterys ir vyrai

Vyrai tikisi, kad moteris niekada neišeis, o moterys - kad vyras pasikeis. Klysta ir vieni, ir kiti.  

Didžiausia moterų klaida - galvoti, kad jis pasikeis


Ne paslaptis, kad moterys emociškai atsparesnės nei vyrai. Gal jas ir lengviau išvesti iš pusiausvyros, gal jos dažniau parodo savo jausmus, bet ilgalaikėje perspektyvoje kantrybės ir ištvermės vyrai joms galėtų tik pavydėti. Sakytume, pliusas moterų naudai, bet ne visuomet – santykiuose būtent tai dažnai ir pakiša koją.


Toje pačioje situacijoje, kuomet vyras sakytų „Stop“ ir tiesiog išeitų, moteris dažniausiai pasilieka. Ji išsiverkia, jei reikia išsirėkia, bet ir toliau bando išlaikyti tai, ką taip ilgai statė, kuo taip ilgai tikėjo. Pažiūrėk, kiek daug moterų kuria santykius su neištikimais, geriančiais, keliančiais ranką, neturinčiais jokio atsakomybės jausmo, egocentriškais savanaudžiais. Manai, jos to nemato? Mato. Bet visuomet tikisi, kad reikia tik laiko ir viskas pasikeis. Kad vieną dieną jis supras ir pradės vertinti tai, ką turi. Kad ateis ta diena, kai jo gyvenime ji taps svarbiausia.


Praeina metai, dveji, net dešimtys metų, o niekas nesikeičia – nebent tik į blogesnę pusę. Jis nesiliauna bėgiojęs paskui kitas moteris, neatsisako alkoholio, nepradeda labiau tavęs gerbti. Ir visai nesvarbu, kiek daug tu dėl jo darai, kaip stipriai tu bandai jį pakeisti. Tų pokyčių jam nereikia. O kam jie? Juk tu priėmei jį tokį, koks jis yra. Tu sutikai būti su juo, vadinasi susitaikei su paprasta tiesa – turėsi tiek, kiek jis tau duos.


Psichologai atkreipia dėmesį: bandymas pakeisti savo antrąją pusę įprastai vyksta keičiant ne jį, o save ir savo požiūrį. Tik tuomet, kai pasikeisi pati, gali tikėtis pokyčių ir jo elgesyje. Dažniausiai tokiu atveju yra tik du keliai: toliau taikstytis ir tikėtis arba nustoti toleruoti tai, kas tave skaudina. Antrasis kelias dažnai veda į skyrybas, tačiau dabar tu turi galvoti ne apie judu, o apie save. Nėra prasmės gyventi su žmogumi, kuris tave skaudina ir puikiai suvokia, kad tai daro.


Didžiausia vyrų klaida – galvoti, kad ji neišeis


Tai antra to paties medalio pusė, kurioje moteris nuolatos tikisi pakeisti vyrą, o vyras nesikeičia, nes nėra stimulo, nėra baimės ją prarasti.


Moterys dažnai išlieja savo emocijas ir vėl grįžta prie pradinio taško, nes bijo, kad teks priimti sprendimą, galintį kardinaliai pakeisti viską, kas iki šiol atrodė pakankamai stabilu. Dažnai pačios sau kartoja, kad tai paskutinis kartas, bet tie kartai niekada nesibaigia. Ir vyrai tai jaučia, puikiai tai supranta.


Vyras, kuris iš pradžių gal ir bijojo, galutinai praranda tą baimės jausmą: tai buvo jau daugybę kartų, tačiau nieko nenutiko. Ji supyko, bet ir vėl atleido. Grasino, bet realiai nieko nepadarė. Vadinasi, taip bus ir kitą kartą. Taip bus visada.


Tačiau čia ir yra didžiausia vyrų klaida – jie pamiršta, kad kantrybė visuomet turi ribas, o vieną dieną pagaliau išdrįsusi žengti žingsnį moteris greičiausiai niekada nebegrįš atgalios. Nes tam žingsniui reikėjo labai daug tvirtybės ir drąsos. Nes tas sprendimas neatėjo dabar – jis buvo brandintas metų metus. Ir kai jis priimtas, kelio atgal tiesiog nebelieka. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis