Negaliu susitaikyti, kad mūsų santykiai baigėsi – kaip man jį susigrąžinti

Kaip išgyventi skausmingas skyrybas ir susigrąžinti vyrą, kuris jau kuria naują gyvenimą su kita moterimi – istorija, kurioje galbūt atpažinsi ir save. Pataria santykių ekspertė Inga Aukštakojienė.

Man 23 metai, esu visiškai pasimetusi ir nežinau, ką man daryti. Prieš pusmetį mane paliko draugas, su kuriuo buvome kartu 6 metus. Tikrai negalvojau, kad mes galutinai išsiskirsime. Tų išsiskyrimų per draugystės metus buvo ne vienas. Dažniausiai jį palikdavau aš, po to susitaikydavome ir vėl viskas buvo gerai. Dabar jis mane paliko, bet aš buvau užtikrinta, kad praėjus kažkuriam laikui mes vėl susitaikysime. Deja, jis susirado kitą ir jie kartu gyvena.


Niekaip nesupratu, kaip jis galėjo taip greitai pamiršti tą meilę, kurią mes puoselėjome 6 metus? Negaliu tuo patikėti ir negaliu susitaikyti su mūsų santykių pabaiga. Kaip man jį susigrąžinti? Aš suprantu, kad buvau bloga su juo, prisiimu kaltę dėl to, kad jis mane paliko. Buvau bjauraus būdo, dažnai konfliktuodavau, isterikuodavau, kartais net prie draugų jį pažemindavau, o tai jam labiausiai nepatikdavo. Buvau labai mylima ir nevertinau jo meilės, elgiausi kvailai. Tuo tarpu jis buvo geras, rūpindavosi manimi, norėdavo leisti laiką kartu. Siūlė kartu apsigyventi.


Dabar aš supratau visas savo klaidas ir noriu jį susigrąžinti. Nors gal jau ir nesitikiu, kad jis galėtų sugrįžti, bet bent jau norėčiau susitikti ir pasikalbėti apie viską. Noriu sužinoti visą tiesą, kad nuoširdžiai man viską pasakytų, nes dabar esu visiškoje nežinioje. Problema ta, kad jis visur mane užblokavo. Bet dėl to aš irgi esu kalta. Kai sužinojau, kad jis su kita, padėjau jį atakuoti skambučiais ir žinutėmis, kol galiausiai piktai pasakė, kad man su galva negerai ir užblokavo mane.


Turiu idėją susitikti per jo sesę, nes mes kaip ir draugės. Gal jos paklausytų ir sutiktų pasikalbėti su manim. Man labai reikia to nuoširdaus pokalbio, kad jis man į akis pasakytų, kad viskas baigta, kad nemyli. Tada galėčiau toliau bandyti gyventi. O dabar visos mintys tik apie jį. Negaliu apie nieką kitą galvoti. Pastoviai verkiu. Nežinau, kaip man toliau gyventi be jo, be mylimo žmogaus. Kaip man nustoti jo ilgėtis? Nerandu atsakymų į šiuos klausimus. Gal jūs man padėsite? Manau, kad pasikalbėjus su juo man palengvėtų. Tik nežinau, kaip man prisiprašyti to gyvo pokalbio. Prašau patarkite man ką nors.


ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ Inga Aukštakojienė

Tobulasjausmas.lt autorė


Na ką gi, pabandysiu atsakyti į visus tavo klausimus ir išsklaidyti visus neaiškumus. Perspėju iš karto: mano atsakymai bus tiesmuki ir gali tau nepatikti.


 „... kaip man jį susigrąžinti...“


Šiuo atveju niekaip. Tai neįmanoma! Visų pirma: santykių turi norėti abu žmonės. Neįmanoma priversti kito žmogaus norėti to, ko jis nenori. Antra – jis jau yra santykiuose su kita moterimi. Kaip gali susigrąžinti tai, kas tau jau nepriklauso? Jis yra kitos moters partneris. Tai faktas, kurį tu vis dar ignoruoji.


... gal jau ir nesitikiu, kad jis galėtų sugrįžti...“


Vis tik tu tikiesi jį susigrąžinti. Būtent ši viltis tau neleidžia palikti praeities praeityje ir priimti dabartį tokią, kokia ji yra. Visa tavo psichologinės būsenos drama paremta būtent šia viltimi, kurią tu vis dar puoselėji.


... dabar esu visiškoje nežinioje...“


Tu esi savo pačios nežinioje. Tikiesi, kad jūs dar galite būti kartu, bet nesi tikra ar taip bus. Nors situacija aiški, kaip du kart du: žmogus jau viską, ką reikėjo, tau pasakė, gyvena toliau kurdamas santykius su kita moterimi, galiausiai – užblokavo tave, kas savaime sako, kad bendrauti su tavimi jis nenori. Šitą nežinios būseną, kuri tave kankina, sukūrė tavo protas, tai yra – tu pati. Todėl tik tu ir esi atsakinga už savo desperatišką nežinios būseną.


... kaip jis galėjo taip greitai pamiršti tą meilę, kurią mes puoselėjome 6 metus...“


O kaip tu manei, kad bus? Gyvenai iliuzijoje, kad užgimusi meilė tęsis amžinai, nepaisant to, kaip tu su juo elgeisi? Buvai įsitikinusi, kad pabuvęs atskirai jis tavęs pasiilgs? O ko jis turėjo pasiilgti? Tavo bjauraus būdo? Isterijos dramų? Pažeminimų? Tau buvo staigmena, kad jis susirado kitą moterį, nes ilgą laiką tave mylėjo besąlygiškai, pakęsdamas tavo ūmų būdą. Bet deja (tiksliau – laimei), tokia meilė amžinai netrunka. Tik iki tol, kol partneriui pakanka kantrybės tikėti iliuzija, kad vieną dieną visa tai pasikeis. Tačiau kai išaušta praregėjimo diena, kelio atgal nebebūna. Niekas nenori savo gyvenimo susieti su toksiškai veikiančiu žmogumi.


... visos mintys tik apie jį. Negaliu apie nieką kitą galvoti. Pastoviai verkiu...“


Tai yra tavo pasirinkimas. Gali save maitinti gailesčiu ir skandintis liūdesyje. Arba gali vertinti gyvenimą už tai, ką jis tau duoda, ko tave moko. Gali pradėti juo džiaugtis. Tik tu viena esi atsakinga už šį pasirinkimą.


... nežinau, kaip man toliau gyventi be jo, be mylimo žmogaus...“ 


  1. Susitaikyti su dabartimi – su tuo, kad santykiai baigėsi.
  2. Šią santykių patirtį priimti kaip gyvenimo pamoką, kuri tave išmokė daugelio dalykų, kurių tu neįvertinai tada, kai visa tai turėjai.
  3. Pradėti svajoti apie kitus santykius ir atverti galimybę kitam žmogui ateiti į tavo gyvenimą.


„.. kaip man nustoti jo ilgėtis...“


Paleisti jį! Susitaikyti su tuo, kad jūs kartu jau nebebūsite. Įsisąmoninti gyvenimo pamokas, kurias išmokė ši patirtis. Ir suteikti sau galimybę patirti meilę kituose santykiuose.


... dabar aš supratau visas savo klaidas...“


Nuostabu, kad tu tai supranti ir prisiimi atsakomybę už santykių griūtį. Sekantys žingsniai – padaryti tam tikras išvadas, išmokti patirtas gyvenimo pamokas, paleisti viltį, kad jūs busite kartu, padovanoti sau tikėjimą, kad tavo gyvenime atsiras mylimas žmogus ir ateityje nekartoti tų klaidų, kurias darei pastaruosiuose santykiuose.


„... manau, kad pasikalbėjus su juo man palengvėtų. Tik nežinau, kaip man prisiprašyti to gyvo pokalbio...“


Tau tikrai nepalengvės nuo to, kad tu su juo pasikalbėsi. Tu tik gausi eterį per kurį bandysi daryti viską, kad įkalbėtum jį grįžti pas tave. Padėti sau gali tik tu pati, atsisakiusi savo lūkesčių, prisiėmusi atsakomybę už savo laimę.


Niekas šiame gyvenime nesugebės tavęs padaryti laiminga, jei šią misiją patikėsi kitiems žmonėms. Visada bus momentų, kurie tau nepatiks, tave žeis ar skaudins. Jei tavo laimė priklausys nuo kitų žmonių dalyvavimo tavo gyvenime, tu visada būsi priklausoma nuo jų (nemokėsi būti laiminga būdama viena), tave persekios nerimo jausmas (bijosi prarasti tuos, nuo kurių esi priklausoma), tave vargins emocinis nestabilumas (tavo vidinė būsena priklausys nuo kitų žmonių nuotakos ir elgsenos su tavimi) ir krūva kitokių niuansų, kurie neigiamai tave veiks dėl tavo priklausomybės nuo kitų žmonių.


Linkiu tau kuo greičiau pabusti iš šio košmaro į kurį tave panardino tavo pačios lūkesčiai ir prisiimti atsakomybę už savo laimę. Gyvenimas iš tiesų yra nuostabus! Tai sielos mokykla, kuri suteikta tau kaip dovana išmokti savo lemties pamokas ir dvasiškai patobulėti. Viskas, kas vyksta tavo gyvenime, vyksta tik tau ir tik dėl tavęs! Tik tam, kad sukaupusi išmintį per patirtį, tu įgytum dvasinio turto, kuris bus vienintelis dalykas, ką išsineš tavo siela po to, kai dar vienas žemiškas gyvenimas baigsis.


Tu dar labai jauna. Tau dar viskas prieš akis! Tau tikrai dar teks patirti meilę. O kai ji pasibels į tavo gyvenimą, tu jau žinosi, kaip ją saugoti ir kokių klaidų nekartoti, kad viskas nepasibaigtų taip, kaip pasibaigė šį kartą. Sėkmės!


Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums el. paštu portalas@cosmopolitan.lt arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis