Jis nori pertraukos santykiuose – psichologai paaiškino, ką tai galėtų reikšti

Jis pasakė, kad nori padaryti pertrauką santykiuose. Prisiekinėja, kad nesutiko kitos, tačiau aš nesuprantu, kodėl jam tos pertraukos reikia, – rašo mūsų skaitytoja. Pažįstama situacija? Tuomet skaityk toliau!

Taip, mes ir jie – priešingybės. Taip, dėl to vieni kitus ir traukiame. Dėl to ir bendros kalbos kartais nerandame. Ir skiriamės. Nors mylime. Mūsų skaitytojos problemą iš skirtingų pozicijų narplioja psichologai Milda Lukašonokienė ir Julius Tilvikas.


Atsako psichologė Milda.


Santykių pertraukos poreikis gali kilti dėl įvairių priežasčių, tikrai ne tik dėl naujos į akį kritusios merginos. Vis dėlto svarbu pabrėžti: jeigu pertraukos norisi tik vienam iš dviejų, tai nėra palanki aplinkybė tam antrajam. Pertrauka labai dažnai norima paslėpti tikruosius ketinimus – išsiskirti. Tokiu atveju grėsmingai artėjančią santykių pabaigą pertraukėlės metodu tarsi pristabdome, ir ji nebesmogia tokia jėga, kokia būtų galėjusi smogti tam, kurį saugai.


Kitas svarbus momentas: mes juk visi žinome – jeigu žmogų myli, sunku būti atskirai. Tad kokiu tikslu reikia save kankinti, jeigu viskas gerai? Taip, dažnai girdžiu poras sakant: „Man reikia pabūti atskirai, kad suprasčiau, ar tu tikrai man skirtas“, „Man reikia susivokti“... Tačiau visi tie žodžiai tėra forma turiniui nuslėpti – kad yra kažkas, dėl ko dvejojama.


Atsako psichologas Julius.


Santykių pertraukos neskamba kaip pasiūlymas tuoktis, tiesa? Ką gali ta jo vadinamoji pertrauka reikšti? Viena iš hipotezių: kartais mes, ir vyrai, ir moterys, norime atsitraukti, pažvelgti iš perspektyvos. Būnant kartu gali būti sunku įvertinti, kiek esame savimi būdami su kitais, o kiek santykiai mus pakeičia.


Kita hipotezė nelabai tikėtina, bet gal... Jis labai sąmoningas, todėl nori savarankiškai išspręsti kokias nors kilusias problemas, jam reikia laiko, kad susitvarkytų ir tada jau kaip riteris blizgančiais šarvais žengtų į tavo gyvenimą.


Trečia hipotezė gerokai paprastesnė, ji, kaip teigia Okamo skustuvo dėsnis, artimiausia tikrovei: judviejų santykiai atšalo, ir jis tiesiog bando ramiai atsitraukti be didelių dramų. Taip irgi gali būti. Tikrąjį atsakymą padės sužinoti pokalbis su vaikinu apie tai, kodėl jis atsitraukia ir kokius toliau regi jūsų santykius. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis