Jis nenori aukotis dėl mūsų santykių, nors aš dėl jo aukojuosi

Pataria santykių ekspertė Inga Aukštakojienė

Esu 20 metų mergina. Visada buvau labai aktyvi, veikli ir gyvenimu besidžiaugianti. Baigusi vidurinę nusprendžiau išpildyti seną savo svajonę – pagyventi užsienyje, užsidirbti pinigų ir pakeliauti po pasaulį. Turėjau užsienyje draugų ir jau planavau išvykimo datą, tačiau į mano gyvenimą atėjo taip ilgai trokšta meilė. Aš įsimylėjau!


Jis 5 metais vyresnis, baigęs studijas, žavus, ambicingas. Santykių pradžia buvo pasakiška ir daug žadanti. Negalėjom vienas kito iš glėbio paleisti. Dėl jo atsisakiau savo planų keliauti į užsienį ir likau Lietuvoje. Draugystei įsibėgėjus, pradėjom kalbėti apie mūsų ateitį ir tada prasidėjo santykių problemos. Paaiškėjo, kad mes labai skirtingai ją įsivaizdavom. Jis nori kurti verslą Lietuvoje ir likti čia, o man norisi išbandyti gyvenimą svetimoje šalyje. Pasiūliau jam bent metus kartu pagyventi užsienyje, užsidirbti ir grįžus į Lietuvą kurtis čia. Tokiu atveju ir aš bent dalinai įgyvendinčiau savo svajonę, ir mūsų santykiai būtų išsaugoti. Bet jis atsisakė. Sako, nemato savęs užsienyje, jam gaila tų prarastų metų, nes jis nori čia realizuoti savo svajonę sukurti verslą. Net paklausė manęs, ar aš jausčiausi laiminga su juo, jei matyčiau jį nelaimingą gyvenantį užsienyje.


Dabar taip gaunasi, kad aš savo svajonę dėl jo paaukojau, o jis nieko nenori padaryti dėl manęs. Aš ir taip visus metus jaučiuosi paradus save. Mokausi to dalyko, kuris man neįdomus, gyvenu ten, kur man nepatinka. Vienintelis dalykas, kuris mane laiko, tai meilė jam. Be galo skaudu, kai mylimas žmogus neatsižvelgia į mavo poreikius. Maža to, jis pareiškė, kad mums reikėtų skirtis, nes jis negali padaryti manęs laiminga, kad negali dėl manęs pasiaukoti.


Aš manau, kad jei žmonės myli vienas kitą, jie aukojasi dėl santykių. Aš, tiesą pasakius, neįsivaizduoju, kaip gali susitikti du žmonės ir nesiderindami vienas prie kito nueiti toli. Ar geri ir ateitį turintys santykiai yra tada, kada susitinka du puikiai susiderinę žmonės, turintys vieną ir tą patį gyvenimo tikslą, einantys tiksliai viena kryptimi ir neturintys vienas prie kito nei mažumėlę prisiderinti? Manau normalu, kad atskirų žmonių idėjos nebūtinai turi būti vienodos. Juk jei visą gyvenimą atmetinėsi žmones, kurie nenori vieno ar kito daryti taip, kaip tu pats įsivaizduoji, ar nebus taip, kad vieną dieną liksi vienas, praspyręs tą žmogų, su kuriuo radęs kompromisą galėtum būti pats laimingiausias?


Ar tikrai reikia paleisti žmogų, vietoj to, jog pasistengtumėme padaryt taip, kad abiem būtų gerai? Žinau, kad norai ir tikslai gyvenime yra labai svarbus, bet lygiai toks pat svarbus yra ir mylimas žmogus. Tiesiog noriu, kad mes abu pasistengtumėme vienas dėl kito. Netikiu, kad nesutapus norams vienintelė ir geriausia išeitis yra atsisakyti meilės. Ar yra?


ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ Inga Aukštakojienė

Tobulasjausmas.lt autorė


Dėl santykių nieko aukoti ne tik nereikia, bet ir negalima! Tas pasiaukojimas anksčiau ar vėliau visada atsirūgsta. Tavo draugas uždavė tau labai gerą klausimą: ar tu jausiesi laiminga matydama jį pasiaukojusį ir nelaimingą? Ar galėsi jaustis laiminga, jei matysi, kad jis nėra laimingas būdamas su tavimi? Tu manai, kad meilė visagalė ir dėl jos verta atsisakyti savo ambicijų ir asmeninės laimės?


Pamąstyk, ar tu dabar rašytum man šį laišką, jei jaustumeisi laiminga? Ar išgyventum šią dramą, jei nesijaustum dėl meilės išduodanti save ir savo svajones? Kodėl tu negali pasisotinti vien meile ir vis tiek trokšti įgyvendinti savo svajonę? Kodėl tu negali pasiaukoti dėl meilės ir išsižadėti savo svajonės susijusios su užsieniu?


Pabandyk pamąstyti giliau ir atsakyti sau į klausimus: ar tu galėtum dėl vyro paaukoti savo veiklos ambicijas ir tapti namų šeimininke? Ar dėl meilės galėtum išsižadėti ateityje turėti vaikų, nes tavo mylimasis svajoja apie gyvenimą be jų? Ar galėtum dėl meilės išsižadėti savo svajonės keliauti, nes tavo partneris neperneša skrydžių ir netoleruoja kelionių ne poroje? Pamąstyk! Ar galėtum tai padaryti dėl meilės?


Nors meilė svarbi kiekvienam žmogui, dar svarbiau gyventi gyvenimą pagal savo vidinį pajutimą. Savęs nerealizavęs žmogus nesugebės būti laimingas net turėdamas mylintį ir mylimą žmogų šalia. Ir atvirkščiai: save realizavęs žmogus geba būti laimingas, net neturėdamas meile grįstų santykių. Todėl mano požiūris šiuo klausimu yra vienareikšmiškas: NIEKADA neverta išsižadėti savo svajonių, išduoti save vardan narvelio, į kurį tave uždaro tavo meilė ar tavo meilės subjektas.


Niekas tau niekada nepadėkos, kad savo gyvenimą pašventei kažkam kitam, bet ne sau. Niekas neįvertins aukos. Niekas kitas niekada nebus atsakingas už tavo dvasinę būseną ir laimės pajutimą. Tik tu pati! Tik tu vienintelė gali nuspręsti kaip tau gyventi: uždaryti savo sielą į žemiškų įsitikinimų narvą ar leisti jai patirti tai, ką patirti ji ir atėjo, ateidama į šį gyvenimą.


Net turėdama viską, apie ką gali svajoti statistinė moteris (gražius namus, mylintį vyrą, vaikus, finansinį ir emocinį saugumą) - tu nesugebėsi pasijausti laiminga vien dėl to, kad išdavei save ir atėmei iš savęs galimybę patirti tai, ką visada troškai patirti (keliones, veiklos ambicijas, bendravimą su kitais žmonėmis, mylimą hobį, gyvenimą svajonių šalyje ir pan.).


Tu rašai: „Aš, tiesą pasakius, neįsivaizduoju, kaip gali susitikti du žmonės ir nesiderindami vienas prie kito nueiti toli“.


Santykiuose reikia pasiderinti vienam prie kito – be jokios abejonės! Tam, kad dvi skirtingos asmenybės taikiai sugyventų po vienu stogu, reikia gebėti toleruoti kito žmogaus asmenybės ypatumus bei gludinti savo charakterio aštrius kampus, jei jie žaloja tarpusavio santykius. Charakterių gludinimas nėra pasiaukojimas. Tai dviejų asmenybių prisiderinimas vienam prie kito, kad gyvenimas kartu taptų patogus ir komfortiškas. Tai tikrai turi įtakos santykių ilgalaikiškumui. Bet savirealizacijos svajonių išsižadėjimas – tai ne tas pats, kas derinimasis. Tai pasiaukojimas. O ką aš manau apie aukojimąsi tu jau žinai.


Manau, tave labiausiai žeidžia tai, kad dėl jo išsižadėjai savo planų pagyventi užsienyje, o jis atsakyti tuo pačiu nesugebėjo. Normalu, kad tavo ego buvo įžeistas. Prie visko prisidėjo tavo supratimas apie santykius ir tarpusavio pasiaukojimą. Galutinis rezultatas – santykių krizė. Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gerą.


Per šią patirtį gavai vieną svarbiausių gyvenimo pamokų – ištikimybės sau pamoką. Taipogi prasiplėtė tavo sampratą apie santykius ir meilę. Trumpai tariant, tapai brandesne ir išmintingesne. O tai ir yra svarbiausia gyvenimo prasmė – įgauti išminties per patirtį ir dvasiškai praturtėti. Juk tai bus vienintelis gyvenimo turtas, kurį tu išsineši po to, kai dar vienas žemiškas gyvenimas baigsis.


Siūlau paleisti santykius, kurie verčia tave aukotis ir išsižadėti savo svajonių. Jei šis vyras tau skirtas – jis sugrįš į tavo gyvenimą be tavo pačios pastangų ir pasiaukojimų. Pats likimas jus suves. Galbūt jūs susitikote dar per anksti. O galbūt tavęs laukia nauja meilės istorija. Niekada negali žinoti kur gyvenimas tave nuves. Bet gali būti tikra, kad gyvendama pagal savo vidinį pajutimą, sėkmingai keliausi savo unikaliu gyvenimo keliu ir patirsi tai, ką patirti atėjai į šį gyvenimą. Sėkmės tavo gyvenimo pasirinkimuose!


Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums el. paštu portalas@cosmopolitan.lt arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis