Anksčiau mylėjomės nuolatos, dabar – vos porą kartų per mėnesį

Jeigu skaitai šį straipsnį, situacija greičiausiai ir tau pažįstama.  

Seksualinio geismo sumažėjimas ilgalaikiuose santykiuose – natūralus reiškinys. Tačiau vienas dalykas, kuomet esama situacija tenkina abi puses ir visai kas kita, kuomet vienam iš partnerių norisi intensyvesnio intymaus gyvenimo.


„Pastaruoju metu su vyru mylimės tikrai retai – maždaug 2 kartus per mėnesį, kartais ir tiek nebūna. Negaliu pasakyti, kad jaučiu poreikį mylėtis dažniau, tačiau mane neramina pats esamos situacijos faktas. Suprantu, kad reguliarus seksualinis gyvenimas yra svarbi santykių dalis ir šiek tiek nerimauju, kad esama situacija ilgalaikėje perspektyvoje gali turėti neigiamų pasekmių“.


Visuomenėje susiformavę seksualinio gyvenimo standartai dažnai būna klaidingi. Realybėje neegzistuoja jokios normos, tik tai, kas tinka tau ir tavo partneriui. Ginekologė Donnica Moore tikina, kad intymus gyvenimas priklauso nuo daugybės faktorių – tavo libido, santykių su antrąja puse, gyvenimiškų aplinkybių ir t.t. Kuomet kalbame apie „normalų lytinį gyvenimą“ pagrindinis faktorius, į kurį viskas atsiremia, yra tavo pasitenkinimas.


Jeigu judu su partneriu pilnai patenkinate savo seksualinius poreikius, visai nesvarbu kiek kartų mylėsitės – vieną ar dešimt per mėnesį. Kad būtų paprasčiau suprasti, palygink seksą su maistu: vieni žmonės jaučia poreikį valgyti 5 kartus per dieną, kitiems užtenka pavalgyti 1-2 kartus. Ar tai blogai? Ne, juk galutinis rezultatas toks pats – tiek vienas, tiek kitas jaučiasi sotus. Susirūpinti verta tuomet, kai jauti „alkį“.


Norintiems intensyvesnių lytinių santykių ginekologė Donnica Moore rekomenduoja susifokusuoti ties faktoriais, kuriuos tu gali pakeisti. Dažnu atveju seksualiniam gyvenimui koją pakiša skirtingi darbų grafikai ir paprasčiausias laiko vienas kitam neturėjimas. Tokiu atveju geriausias būdas išspręsti problemą – laikytis sutarto seksualinio gyvenimo grafiko. Skamba keistai, tačiau tikrai veiksminga.


Iš anksto nutarkite, kurias mėnesio dienas galėsite skirti vienas kitam. Ne vakarui prie televizoriaus, ne skaitymui ar buvimui su draugais, o vienas kitam. Turėdami aiškų planą visus reikalus susidėliosite taip, kad jūsų sutartas laikas būtų laisvas. Donnica Moore atkreipia dėmesį, kad norint sureguliuoti seksualinį gyvenimą, labai svarbu nebijoti atvirai kalbėti apie esamą problemą su antrąja puse ir laikytis abiejų partnerių sutarto plano, stengiantis kuo rečiau nuo jo nukrypti.


Siūlome tau paskaityti COSMO aprašytą Brittany Gibbons istoriją apie 365 dienas sekso, pakeitusias jos ir vyro santykius. Galbūt šis metodas galėtų padėti ir tavo santykiams. Istoriją gali paskaityti ČIA.


Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis