Niekuomet nesakyk vyrui šių žodžių, jeigu nenori visko galutinai sugriauti

Oho, kiek netikėtų dalykų galima išgirsti tuomet, kai namuose įsisiautėja skandalas! Tradiciškai prasideda viskas nuo kokio visai nereikšmingo dalyko... o jau tuomet pasipila! Žodis po žodžio ir judu jau aiškinatės tai, kas buvo prieš „n“ mėnesių ar metų.  

Psichologė ir santykių ekspertė Aleksandra Solomina tikina, kad mokėjimas pyktis – tikras menas. Net jeigu viduje viskas kunkuliuoja, o žodžiai nevalingai liejasi upeliu, turi suimti save į rankas, nes to, ką pasakei, neatsiimsi.


Psichologė išskiria 3 pykčių metų dažnai ištariamas frazes, kurias reikėtų pamiršti visam laikui. Šios frazės veikia tarsi „detonatorius“ – pasakei ir BUM, sprogimas įvyko! Blogiausia, kad jos ne tik pabloginą esamą situaciją, bet ir turi ilgalaikį poveikį: įstringa mūsų pasąmonėje ir po truputėlį griauna santykius.


„Jeigu tu mane mylėtum, tai...“


Apskritai kalbant ši frazė neturi jokios teigiamos galios. Ji neskatina tavęs labiau mylėti, ji niekaip neatskleidžia tavo jausmų ar esamo nepasitenkinimo. Tai paprasčiausia manipuliacija – labai standartinė, tiesmuka ir ganėtinai erzinanti. Nuolatos kartodama „Jei tu mane mylėtum“ vieną dieną imsi ir įtikinsi, kad jis tavęs nemyli. Niekada nepamiršk, kad ištarti žodžiai turi labai stiprią galią!


Šiuo atveju tavo tikslas – garsiai išsakyti savo poreikius, tad būtent taip ir turėtum padaryti, tačiau be bandymo žaisti jausmais ir meilės sąvoka. Kur kas greitesnis ir efektyvesnis būdas pasakyti tą patį skamba taip: „Aš nesuprantu, kodėl tu taip elgiesi (patarimas: įvardinti konkretų veiksmą). Puikiai žinai, kad man tai nėra priimtina. Ar aš teisingai suprantu, kad tau nėra svarbu, kaip aš dėl to jaučiuosi?“ Aiškinantis santykius ir sprendžiant problemas svarbiausias yra konkretumas. Tavo tikslas – iškapstyti problemos esmę, kalbėti būtent apie tai, kas judviem trukdo ir ieškoti sprendimo.


„Kodėl tai nutiko su mumis?“


Ši frazė ne sprendžia esamas problemas, o dar labiau jas pagilina. Turėtum suprasti, kad gyvenimas nestovi vietoje ir judviejų santykiai taip pat natūraliai keičiasi. Tu esi kitokia, nei buvai prieš metus. Ir jis taip pat pasikeitė. Dabar jūs esate ten, kur esate ir dairytis atgalios nėra jokios prasmės. Pagalvok, koks tikrasis tavo ištartos frazės tikslas. Priminti jam ir sau pačiai, kaip kažkada buvo gerai? Atkreipti dėmesį, kad tai, ką turite dabar, tavęs netenkina? Pastumk užklupusią melancholiją į šoną ir geriau aiškiai pasakyk, ko tikiesi čia ir dabar: „Noriu, kad pakviestum mane į pasimatymą“ arba „Noriu, kad savaitgalį išvažiuotume prie jūros tik dviese“.


„Tu elgiesi kaip...“


… Tavo tėvas, mama... Variantų gausybė ir jie būtinai turi būti įžeidžiantys. Niekas taip neišmuša iš vėžių, kaip ši frazė! Tai smūgis žemiau juostos, kuris labai ilgam laikui įstrigs jo atmintyje. Pamiršk šią frazę visiems laikams ir sekantį kartą formuluok ją kitaip: „Tu dažnai nesuvaldai savo emocijų ir mane tai baugina“ – įvardink tai, kad tau nepatinka ir tai, kokią įtaką tai daro tavo savijautai. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis