Psichologė apie vyro neištikimybę: tai ne skyrybų priežastis, o pasekmė

Buvo neištikimas – reikia skirtis. O gal atleisti, šį vienintelį kartą? Kokį kelią pasirinkti, gali nuspręsti tik tu. Tačiau prieš priimant sprendimą psichologė Natalija Dragi siūlo kiek kitaip pažiūrėti į pačią neištikimybę – vertinti ją ne kaip skyrybų priežastį, o kaip santykių pasekmę.  

Psichologė atkreipia dėmesį, kad mes dažnai vertiname tik patį neištikimybės faktą, tačiau pamirštame ar tiesiog nenorime kapstyti giliau, ieškoti tikrųjų priežasčių, atvedusių prie esamos situacijos. Pats neištikimybės faktas yra aiškus signalas, kad santykiuose jau kurį laiką kaupėsi problemos.


Santykiuose – kaip ir gyvenime: vieni žmonės kovotojai, kiti – ne. Kovotojai sprendžia problemas, silpnesnieji tiesiog pasiduoda ir leidžiasi nešami pasroviui. Kuomet santykiuose nesijauti laimingas, tačiau tuo pačiu neturi vidinės stiprybės viską nutraukti – renkiesi neištikimybės kelią. Neištikimybė šiuo atveju – būdas pabėgti nuo esamų problemų, išvengti atsakomybės priimti gyvenimą keičiančius sprendimus.


Psichologė Natalija Dragi atkreipia dėmesį, kad neištikimybė be priežasties, tiesiog vardan savo malonumo, gana retas atvejis. Didžioji dalis neištikimybės priežasčių kyla dėl esamų santykių problemų, kurias laiku išsprendus, pavyktų išvengti ir abiems pusėms skaudžių pasekmių.


Viena dažniausiai pasitaikančių vyro neištikimybės priežasčių – ilgalaikis nepasitenkinimas santykiuose. Ir kalbame šiuo atveju toli gražu ne tik apie seksualinį gyvenimą. Tik neskubėk savęs kaltinti: psichologė teigia, kad kartais santykiuose dviejų žmonių poreikiai bei požiūriai tiesiog nesutampa. Gali būti pati nuostabiausia, tačiau vis tiek ne tokia, kokios jis tikisi. Ką tokiu atveju daryti? Kalbėtis. Atvirai ir be užuolankų, stengtis iki galo išsiaiškinti abiejų pusių poreikius ir pasidaryti išvadas – kuriuos dalykus judviejų abiejų pastangomis galima pakeisti, o kurių – ne. Svarbiausias momentas šioje situacijoje – neprarasti savojo „aš“ kompromisų paieškoje. Gali būti geresnė, rūpestingesnė, supratingesnė, tačiau tai anaiptol neturi tapti auka vardan partnerio gerovės.  

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis