Kaip suprasti, kad vaikinas nežaidžia, o rimtai manimi domisi

Pataria santykių ekspertė Inga Aukštakojienė

Esu jauna mergina, jokių rimtų santykių patirčių dar nepatyrusi. Kyla daugybė klausimų, neaiškumu, nežinomybės, beviltiškumo. Norėčiau, kad atsakytumėte į šiuos klausimus:


1. Kaip žinoti, kada vaikinas rimtai manimi domisi, ar aš tikrai patinku, ar su manimi tik žaidžia? Kokie ženklai rodo, kad santykiai turi perspektyvų?

2. Ką kalbėti per pirmuosius pasimatymus?

3. Kada su juo pradėti seksualinį gyvenimą ir kaip dažnai tuo užsiimti?

4. Kokią gyvenimišką pamoką reikia išmokti, jeigu įsižiūri vaikiną/vyrą ir paskui paaiškėja, jog jis jau santykiuose su kita?

5. Kaip paleisti tą vienišumo jausmą, kai vis nepavyksta sutikti tinkamo partnerio, o visi aplinkui laimingi porose?


ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ Inga Aukštakojienė

Tobulasjausmas.lt autorė


Malonu, kad domiesi santykiais būdama jauna, dar daug ko nepatyrusi. Galimai tai padės ateityje išvengti kai kurių klaidų. Kaip sakoma: kvailiai linkę kartoti savo klaidas, protingi moka iš jų pasimokyti, o išmintingi geba pasimokyti iš svetimų klaidų tam, kad išvengtų savųjų. To tau nuoširdžiai linkiu, tad mielai atsakysiu į visus tavo kausimus.


1. Kaip žinoti, kada vaikinas rimtai manimi domisi, ar aš tikrai patinku, ar su manimi tik žaidžia? Kokie ženklai rodo, kad santykiai turi perspektyvų?


Vaikinai net nežaidžia su tomis merginomis, kurios jiems nepatinka. Jei vaikinas nori su tavimi susipažinti, bendrauti ir leisti laiką kartu – tu mažų mažiausiai imponuoji kaip mergina, su kuria jis norėtų intymiai suartėti. VISI vaikinai ir vyrai pažintį pradeda šios intencijos vedami. Nereikia to suvulgarinti ir manyti, kad jiems tik TAI ir terūpi. Vaikinai taip pat nori jaustis geidžiami, mylimi ir patirti meilę grįstus santykius. Bet visa to pradžia prasideda nuo elementaraus instinkto daugintis. Tik bendravimo eigoje jiems patiems paaiškėja tikrieji jų norai: ar mergina domina tik kaip sekso žaisliukas, ar jaučia jai gilesnius jausmus ir norą kurti ilgalaikius santykius. Žodžiu, tai galima išgryninti tik santykių eigoje. Jei būsi jam įdomi tik kaip seksualinio pobūdžio žaisliukas, jis ir domėsis tik tavo kūnu ir erotiniais troškimais. Jei užkabinsi savo asmenybės savybėmis – gilinsis į ją ir norės labiau tave pažinti, turiningiau praleisti laiką su tavimi.


2. Ką kalbėti per pirmuosius pasimatymus?


Domėtis juo. Klausinėti apie jo patirtį mokykloje/universitete/darbe. Ką jis mėgsta laisvalaikiu veikti. Ar tekę kažkur pakeliauti? Vien iš šių klausimų atsakymų, jei pasakojimas bus pakankamai atviras ir išsamus, galima prikurti dar daug papildomu klausimų, susijusių su jo patirtimi, išgyvenimais, pasiekimais. Klausimai su pradžia „O kaip tu jauteisi, kai..... “ ypatingai padeda kurti artimesnį ryšį. Atsivėręs žmogus išsyk pajaučia prieraišumą tam, kuriam atsivėrė. Tad vertėtų pasinaudoti šiuo patarimu.


3. Kada su juo pradėti seksualinį gyvenimą? Ir kaip dažnai tuo užsiimti? 


Yra paplitusi nuomonė, kad pradėti lytinį gyvenimą naujuose santykiuose reiktų kuo vėliau, lyg nuo to priklausytų santykių perspektyva. Neva, jei būsi lengvai pasiekiama, vaikinas tavęs nevertins ir nenorės su tavimi rimtų santykių. Tai nėra gyvenimo aksioma. Mes galim rasti daug realių pavyzdžių, kai taurios meilės, šeimos istorija prasidėjo nuo sekso per pirmą pažinties dieną. Taip būna retai, bet taip būna, kai susitinka dvi artimos sielos ir nuo pirmųjų pažinties minučių jie jaučiasi artimi, neišskiriami ir vienas kitam sutverti. Tokiais momentais atstumti partnerio artumą vien dėl visuomenės santykių normatyvų būtų didesnė klaida, nei atsiduoti.


Apie tai detaliau esu rašiusi šiame straipsnyje: https://www.cosmopolitan.lt/lt/laisvalaikis/g-49402-noriu-rimtu-santykiu-o-vaikinams-rupi-tik-neipareigojantis-seksas


Atmetus unikalius pažinties ir santykių niuansus, aš patarčiau atsiduoti tada, kai pajausi tarpusavio ryšį. Kai pajausi, kad esi jam įdomi, kad trauki ne tik kaip geismų subjektas, bet kaip unikali asmenybė. Tokį ryšį vieni pasiekia ir po dienos bendravimo. Kitiems jis išsivysto kur kas vėliau. Na, o kaip dažnai, pasufleruos tavo instinktai. Šioje vietoje nėra nei normų, nei patarimų. Vadovautis reikėtų tik savo vidiniais pojūčiais ir norais.


4. Kokią gyvenimišką pamoką reikia išmokti, jeigu įsižiūri vaikiną/vyrą ir paskui paaiškėja, jog jis jau santykiuose su kita?


Į šį klausimą galima būtų atsakyti tik detaliai išanalizavus tokių pažinties patirčių niuansus. Negaliu vienareikšmiškai atsakyti. Galimi keli variantai. Galiu pasakyti tik tiek, kad jei nors sykį buvai skaudžiai „nudegusi“, tai pasikartojus situacijai (jei tu ir vėl taip pat pasielgsi) – nudegsi dar labiau. Neišmoktos gyvenimo pamokos būtinai pasikartos. Tik kiekvienas sekantis pasikartojimas kirs vis skaudžiau ir skaudžiau. Kitaip žmogus nesupranta, kad problema slypi jame – jo veiksmų sprendimuose, o ne aplinkybėse.


5. Kaip paleisti tą vienišumo jausmą, kai vis nepavyksta sutikti tinkamo partnerio, o visi aplinkui laimingi porose?


Vienišumo jausmą formuoja žmogaus mąstysena, požiūris į vienišumą. Vieniems tai reiškia laisvę, kitiems – liūdesį. Jei tu mąstai, kad būti poroje yra norma, vadinasi tu mąstai, kad neturėti poros tolygu būti kažkokia nenormalia, outside're. Būtent tokios mintys suformuoja būseną, kuri tau nepatinka.


Formulė, paleidžianti vienišumo jausmą atrodo taip: priimti ir susitaikyti su tuo, kad dabartiniame gyvenimo periode tu esi laisva mergina + žinoti, kokio vaikino nori + tikėti, kad vieną dieną toks žmogus būtinai atsiras tavo gyvenime + mokėti džiaugtis esama padėtimi (atrasti savo statuso pliusų ir mokėti jais mėgautis).


Niekada nepamiršk, kad gyvenimo prasmė – išmokti lemties tau skirtas pamokas, dvasiškai patobulėti ir jaustis laimingai. Visa tai nepriklauso nuo to, kaip tu atrodai, koks tavo amžius, finansinis pajėgumas, vieniša tu esi ar turi porą. Visa tai priklauso tik NUO TAVO MĄSTYSENOS! Nuo to, kaip tu suvoki gyvenimą ir savo egzistenciją jame. Tai tiek. Jei turėsi daugiau klausimų – klausk, mielai į juos atsakysiu! 


Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums el. paštu portalas@cosmopolitan.lt arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis