Tu ilgiesi ne jo. Ilgiesi to žmogaus, kuriuo norėjai jį matyti

Šiandien man skauda.

---

Anksčiau skaudėjo dar labiau.

Reikėjo visai nedaug, kad ir vėl pasinerčiau į prisiminimus apie tas dienas: jo kvapas, tylus kvėpavimas naktimis, apkabinimas ir vos pastebima šypsena, kai jis stebėdavo mane iš šalies. Paklausus „kas?“, sakydavo „nieko“ ir aš žinojau, kad šią akimirką jam tiesiog gera būti su manimi.


Kad prisiminčiau, reikia tiek nedaug – išgirsti pypletėjusią žinutę telefone, o gal jis vis dėlto manęs nepamiršo? Užuosti kvapus, primenančius maloniausias akimirkas dviese. Kartais užtenka paprasčiausio televizoriaus – juk mes kartu taip mėgome vakarais susisukti į antklodę ir kartu žiūrėti filmus.


Tomis akimirkomis jaučiuosi visiškai tuščia, tarsi mano gyvenime nebūtų nieko. Keista, juk aš gyvenau iki jo. Ir vis dėlto man atrodė, kad jis išsinešė viską.


Kartais man būdavo taip sunku, kad imdavau telefoną į rankas ir rašydavau jam žinutę. Ištrindavau ir vėl rašydavau. Niekada jos taip ir neišsiunčiau, bet visuomet tikėdavausi, kad jis parašys. Sugrįš į mano gyvenimą ir pasakys: „Aš tave taip stipriai myliu... Atleisk, kad taip įskaudinau“.


Įskaudinau. Taip, šitą jis mokėjo daryti, bet tais vienatvės jausmo persmelktais vakarais prisimenu tik tai, kas buvo gera. Jo apkabinimą, žodžius, tą šypseną... Aš neprisimenu tų dienų, kai jam buvau ne pati svarbiausia. Kai viena verkdavau namuose ir pati nesuprasdavau, kodėl leidžiu su manimi taip elgtis. Kai kiekvieną kartą sau žadėdavau, kad tai – paskutinis lašas.


Taip... Dabar aš pradedu prisiminti. Išstumiu apgaulingas malonumo minutes iš savo atminties ir priverčiu save tūkstantąjį kartą pasinerti į realybę, kuri tuomet mane skaudino kur kas stipriau, nei šiandienos vienatvė. Nenoriu prisiminti, bet save verčiu. Rašau į lapą viską, kad niekada to nepamirščiau. Dabar aš suprantu: ilgiuosi ne jo. Ilgiuosi žmogaus, kurį norėjau matyti šalia savęs. Bet jis niekada tokiu nebuvo ir niekada juo nebus. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis