Išgyvenimo taisyklės išsiskyrusioms moterims

Dauguma ištarusių TAIP ir prisiekusių mylėti amžinai tikisi, kad taip ir bus. Deja, keičiasi ne tik gyvenimas, bet ir mes patys. O išlaikyti darnius santykius ir įveikti visas pasitaikiusias kliūtis pavyksta toli gražu ne kiekvienam. Skyrybos - tai sunkus laikotarpis kiekvienam, kuriam tenka tai išgyventi. Kiek daug prisiminimų: džiugių akimirkų, kurias gaila prarasti ir nusivylimų, kurie iki šiol drasko širdį. Norėtume pasakyti „pakentėk, viskas tuoj praeis“, bet tas „tuoj“ kiekvienam ateina skirtingu metu. Vieniems tai mėnesis, kitiems ir keleri metai. Tačiau su laiku nuoskaudos tikrai prislops ir į gyvenimą pažvelgsi kitomis akimis.

Pasistenk padėti sau jau dabar ir vietoj to, kad analizuotum kiekvieną savo praeities žingsnį, labiau žiūrėk į ateitį, juk skyrybos - tai ne tik pabaiga, bet ir pradžia. Tau atsiveria naujos galimybės. Tik reikia eiti į naują gyvenimo etapą neskubant.

1. Nebijok pagailėti savęs. Jaustis depresyviai išgyvenus skyrybas - visiškai normalu. Kad ir kokia stipri būtum, gailesčio sau vis tiek neišvengsi. Nereikia bijoti išsiverkti, papykti ant vyrų, išlieti skausmą, nuoskaudas geriausiai draugei, kuri tikrai tave palaikys. Geriau kurį laiką leisti sau išjausti visas emocijas, nei kaupti jas savyje ir nešiotis ilgus metus.

2. Atsikratyk daiktų, kurie primena buvusį vyrą ir kelia liūdesį. Kam tau reikia žiūrėti į jūsų bendras nuotraukas ar vis dar spintoje kabančius marškinius? Tai nieko nepakeis. Nebijok praeitį palikti praeityje.

3. Nepersistenk bandydama išspausti iš savęs įsivaizduojamą džiaugsmą. Ką po skyrybų dažniausiai daro draugai? Bando išsitempti tave į miestą ir priversti užsimiršti. Šis metodas bus veiksmingas tik tada, kai suvoksi ir patikėsi, kad viskas, kas įvyko, veda į gera. Tik tada galėsi šypsotis, džiaugtis žmonėmis ir gyvenimu.

4. Nebijok savęs pamilti. Vieną rytą tave nustebins iš veidrodžio žvelgianti moteris – nuo ašarų patinęs veidas, paraudusios akys ir nosis gali sukelti šoką. Būtina susiimti. Šis etapas bus sunkesnis už ankstesnius, nes sunku liautis apverkinėjus save ir savo nelaimingą gyvenimą. Pradėk keistis. Pasidažyk, neskubėdama, su malonumu. Nueik į kirpyklą, į sporto klubą, soliariumą, grožio saloną ir apskritai visur, kur visas dėmesys bus skiriamas tavo grožiui ir gerai savijautai.

5. Nepamiršk poilsio. Vienos gali visa galva pasinerti į darbą, taip bėgdamos nuo skausmo dėl skyrybų. Kitoms sunku tai padaryti. Reikia tiesiog atsipalaiduoti ir pailsėti, išvažiuoti toli nuo namų, pavaikščioti po parduotuves, pradžiuginti save naujais pirkiniais. Neskubėk įsimylėti, nebandykite naujais įspūdžiais vaduotis nuo prisiminimų. Pasijusk laisva, nepriklausoma, nesaistoma įsipareigojimų vyrui, tiesiog pagyvenk sau.

6. Kurk naujus santykius. Po nesėkmingos santuokos daugelis moterų bijo kurti naujus santykius, todėl tenkinasi seksualiniu partneriu arba slepiasi, bijodamos naujų pažinčių. Pastaruoju atveju padės draugai, kure galbūt supažindins su padoriu vyriškiu. Moteris turi suvokti, kad romanas ar pažintis – ne rimtų santykių pradžia. Visų pirma, tai dar viena galimybė pasijusti gražia dama, mokančia flirtuoti, pasimėgauti flirto teikiamu malonumu. Jei pažintis peraugs į audringą romaną, žiūrėk į vyrą ne kaip į būsimą sutuoktinį, o kaip į vyriškį, kuris padėjo išsigydyti nuo širdies žaizdų.

7. Mokėk suprasti ir atleisti. Ateis laikas, kai prisiminsi buvusį vyrą be skausmo ir nuoskaudų, o netikėtai susitikus, širdis nebesidaužys krūtinėje. Nereikia per daug analizuoti, dėl kokios priežasties iširo santykiai. Reikia suprasti, kad daugiau ar mažiau kalti abu, o iš klaidų mes mokomės gyventi gražiau, teisingiau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis