4 priežastys, kodėl antroji santuoka dažnai būna kur kas laimingesnė nei pirmoji

Ištekėjai. Buvai visiškai tikra – jis tavo gyvenimo meilė ir tu jam vienintelė. Tačiau praėjo metai, keleri ar net visas dešimtmetis ir tobuli santykiai pradėjo byrėti.  

Remiantis „Marriage Foundation“ organizacijos duomenimis, 45% pirmųjų santuokų baigiasi skyrybomis, tuo tarpu tikimybė išsiskirti ištekėjus antrą kartą – kur kas mažesnė. Kas keičiasi? Psichologai ir santykių ekspertai, analizuojantys skyrybų priežastis, išskiria keturis esminius pokyčius kuriant naujus santykius.


Visų pirma – tai praktika. Antrosios santuokos dažnai būna sėkmingesnės būtent dėl to, kad jau žinai, ko tikėtis. Be abejonės, kiekvienuose santykiuose tenka susidurti su adaptaciniu laikotarpiu ir gyvenimo permainomis, prie kurių mokaisi prisitaikyti, tačiau iš pirmosios santuokos jau būni sukaupusi tam tikrą patirtį ir žinai gyvenimo kartu subtilybes.


Psichologai pastebi, kad antrą kartą susituokusieji labiau įvertina galimas savo veiksmų pasekmes, todėl pačiuose santykiuose būna mažiau pykčių ir konfliktų. Patirtis ir mokymasis iš savo klaidų tampa stipriu atspirties tašku.


Antroji priežastis – savęs pažinimas. Skyrybos niekuomet nebūna lengvos ir būtent tai skatina mus labiau analizuoti save, suprasti savo poreikius ir padarytas klaidas. Kurdami naujus santykius įprastai aiškiau suprantame, ko iš jų tikimės ir kiek patys galime į juos investuoti, ką galima duoti savo antrajai pusei. Vidinio „aš“ suvokimas atlieka labai svarbų vaidmenį, nes laimingi santykiai gali būti tik tuomet, kai juose yra balansas tarp aš, tu ir mes.


Trečioji priežastis – noras šį kartą viską padaryti gerai. To paties kiekvienas norime ir tuokdamiesi pirmą kartą, tačiau dabar tas noras pereina į naują lygmenį. Atsiranda daugiau pakantumo, vienas kito supratimo. Psichologai ir santykių ekspertai atkreipia dėmesį, kad pirmosios santuokos gana dažnai išyra priimant skubotus sprendimus, nesistengiant visais įmanomais būdais išspręsti esamų problemų. Tuo tarpu antroje santuokoje įprastai įdedama daugiau pastangų tam, kad santykiai tęstųsi ir nenutrūktų susidūrus su problemomis. Visų pirma – niekas nenori skirtis, nes tai skausmingas procesas. Antra – atsiranda supratimas, kad santykių be kliūčių nebūna, problemų pasitaikys ir su šiuo, ir su kitu partneriu.


Dar viena priežastis, antrajai santuokai suteikianti pranašumų – dėkingumas naujam partneriui. Po skausmingų skyrybų į tavo gyvenimą atėjęs naujas mylimas žmogus dovanoja tau laimę, padeda kitaip pažvelgti į dabartį ir ateitį, priverčia vėl patikėti meile. Tu žinai, kaip šis žmogus pakeitė tavo gyvenimą, todėl kur kas stipriau vertini kiekvieną dalyką, kurį jis dėl tavęs daro.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis