Pamačiusi jo buvusią, nustojau jaustis jam graži

(1)

Šalia jo jaučiausi kaip karalienė iki tol, kol pamačiau jo buvusią žmoną, – pasakoja mūsų skaitytoja. Kaip vėl atgauti pasitikėjimą savimi, pataria santykių ekspertė Inga.

Esu jau pagyvenusi, patirties turinti moteris (man 46m.), bet dabar jaučiuosi lyg bučiau nieko nesuprantanti, nepasitikinti savimi šešiolikmetė. Po skyrybų su vyru 6 metus buvau viena. Per tą laiką turėjau nemažai pažinčių su vyrais (esu pakankamai graži, patraukli moteris, vyrų dėmesio man netrūko), bet nieko jiems nejaučiau, tik mėgavausi dėmesiu, dovanomis, turiningu laisvalaikiu. O dabar jau puse metų esu santykiuose su nuostabiu vyru.


Tokio vyro gyvenime nebuvau sutikusi: pasiturintis, daug gyvenime matęs, daug pasaulio apkeliavęs, intelektualus, komunikabilus, jaunatviškas. Nors jam jau 52 metai, bet niekas tiek neduoda. Žodžiu, įsimylėjau kaip mergaitė. Atrodė jausmas buvo abipusis. Buvo labai galantiškas, paslaugus ir dėmesingas. Daug laiko praleidome kelionėse. Šalia jo jaučiausi, kaip karalienė iki tol, kol pamačiau jo buvusią žmoną ir sužinojau, kad po skyrybų jie palaiko gražius santykius.


Ji 10 metų už mane jaunesnė. Dirbo modeliu ir dabar atrodo nepriekaištingai. Aš nesu modelio tipo. Esu vidutinio ūgio, vidutinio kūno sudėjimo, turiu plačius klubus, storokas šlaunis. Na, tikrai ne modelis. Pradėjau labai kompleksuoti dėl savo išvaizdos ir metų. Jaučiu, kad bijau jį prarasti. Pradėjau visokias grožio procedūras, dietas. Nors tikrai tapau gražesnė (visos draugės tai sako), bet dabar kaip niekada anksčiau nesijaučiu graži. Dėl to pasidariau dirgli. Kartais nesusivaldau ir pradedu jam priekaištauti dėl menkniekių: kad per gražiai bendrauja su ex žmona (jie turi bendrą vaiką), kad man per mažai dėmesio rodo, kad nesako komplimentų. Atsirado pykčių, nekalbadienių.


Tai varo mane iš proto. Kai prie jo kritikuoju savo išvaizdą, jis nieko man neatsako, nepaguodžia. Nesako, kad esu jam graži. Jaučiuosi tragiškai. Kuo toliau tuo blogiau. Atsirado nerimo jausmas. Kankina nežinia. Kartais galvoju, kad be jo gyvenau puikų gyvenimą su puikia savijauta, su pasitikėjimu savimi, su šypsena veide, o dabar jaučiuosi nieko verta, retai šypsausi. Nors nenoriu jo prarasti, bet kartais atrodo, kad jei jo nebūtų, viskas būtų gerai. Nežinau, ką man daryti. Tas nerimo jausmas mane pribaigs vieną dieną. Pavargau. Patarkite, ką man daryti?


ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ Inga Aukštakojienė

Tobulasjausmas.lt autorė


Nuostabu turėti vyrą, kuris skatina pasitempti, inspiruoja teigiamus išvaizdos pokyčius. Bet jei manote, kad tik grožiu galima išlaikyti meile ir pagarba grįstus santykius, labai klystate. Grožis vyrams labai svarbus. Tikrai taip! Jei vyras panoro su jumis susipažinti, galite būti 100% užtikrinta tuo, kad esate jam graži. Kitaip ir būti negali!


Moters grožis reikalingas vyro dėmesiui pritraukti, bet priežastys, dėl kurių vyras kuria santykius su moterimi slypi ne jos išvaizdoje, o jos savybėse. Tose moters savybėse, dėl kurių vyrui gera būti su ta moterimi. Santykių eigos jau negali nulemti JOKS grožis. Kaip pati matot, jis išsiskyrė su jauna, gražia moterimi. Tai savaime jums turi sakyti apie tai, kad jos grožio nepakako būti laimingiems ir išlaikyti santykius.


Savo laiške jūs paminėjote, kad jautėtės kaip karalienė iki tol, kol nepamatėte jo buvusios žmonos. Vien šio sakinio pakanka suprasti problemos esmę. Jautėtės, kaip karalienė, tai reiškia: 1. Savo išvaizda ir asmenybe atitikote jo moters idealą. 2. Savo elgesiu jis parodė, kad esate jam svarbi moteris (ne vienkartinis nuotykis). 3. Jautėtės laiminga ir verta tokio vyro dėmesio.


Kas nutiko po to? Pamatėte jo ex žmoną ir viskas pradėjo griūti. Kodėl? 1. Palyginote savo grožį su jos. 2. Visą asmenybės vertę pastatėte ant išvaizdos kortos. 3. Praradote savo turėtą savivertę.


Reziumė kokia? Realiai niekas nepasikeitė. Jūs vizualiai kokia buvote, tokia ir esate. Nors ne, tapote dar gražesnė! Gavote ne vieną šio fakto patvirtinimą. Bet šis faktas nublanko, nes tai nepavertė jūsų 10 metų jaunesne, modelio tipo moterimi. Jūsų asmenybės savybės, dėl kurių tapote šio vyro gyvenimo drauge, taip pat liko jumyse, bet jos pasislėpė šešėlyje, nes jūs nesate 10 metų jaunesnė, modelio tipo moteris. Jūs net pamiršote pagrindinį faktą – jūs esate šio vyro dabartis, o 10 metų jaunesnė, modelio tipo moteris – jo praeitis.


Visą šią problemą ir jūsų būseną sukūrė jūsų protas. Jo „dėka“ jūs pradėjote regėti kitokią realybę. Tokią realybę, kurioje nesate graži, nesijaučiate saugi ir nepasitikite savimi. Viskas tik dėl to, kad sulyginote save su kita moterimi ir visą asmenybės vertę pastatėte ant išvaizdos kortos. Normalu, kad santykiuose atsirado pykčių, nes iš besišypsančios, gyvenimu ir savimi patenkintos moters liko tik irzli, priekabi, nepasitikinti, neurotiška asmenybė. Net pasaulinio lygio išorinis grožis nebus pajėgus išlaikyti patrauklumo ilgalaikiuose santykiuose, jei asmenybės savybėmis moteris bus atstumiantis žmogus. Jūs pati pagalvokite, ar nors vienam normalios psichikos vyrui patiktų neurotiška, irzli, nepatenkinta moteris? Nerasite tokių! Tai ir sukuria didžiausią grėsmę jūsų santykiams. Bet tikrai ne jūsų amžius ir ne jūsų išvaizda.


Kalbant apie jūsų nerimą, jis kyla iš baimės prarasti. Baimė prarasti kyla iš nepasitikėjimo savimi. Nepasitikėjimas savimi kyla iš subliuškusios savivertės. O savivertė priklauso tik nuo to, kaip ir kokiomis vertybėmis jūs matuojate savo asmenybės vertę. Kitaip tariant, tai priklauso tik nuo jūsų mąstymo!


Jei jūsų savivertė bus pastatyta tik ant išvaizdos kortos – jūs tapsite amžina savo nerimo įkaite. Visada atsiras gražesnių, jei save lyginsite su kitomis. Visada atsiras jaunesnių, jei grožį tapatinsite su jaunyste. Jūs visada rasite detalių, kurios netenkins jūsų išvaizdoje. To pasekoje nesijausite gerai. O jei nesijausite gerai būdama tokia, kokia esate, prarasite sielos ramybę, laimės jausmą ir mėgavimąsi gyvenimu.


Kaip matote, viskas priklauso tik nuo jūsų požiūrio ir mąstymo. O tai reiškia, kad problemos sprendimas yra jūsų rankose. Prisiminkite, kaip jautėtės, kol nepradėjote savęs lyginti su ta moterimi. Prisiminkit momentą, kai jūs susipažinote. Kaip jis į jus žiūrėjo. Kaip jūsų geidė. Kaip rodė dėmesį. Kaip elgėsi su jumis tose kelionėse. Prisiminkit tą karalienės būseną ir pabandykite ją pažadinti savyje. Ji jumyse! Ji – tai jūs, ta moteris, kuri sužavėjo nuostabų vyrą ir tapo jo gyvenimo drauge. Na, o jei pačiai nepavyks atkurti prarastos būsenos, kreipkitės asmeniškai – aš galėsiu jums padėti. Sėkmės!


Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums el. paštu portalas@cosmopolitan.lt arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis