„Tokios klaidos daugiau niekada nekartosiu“: 5 merginos apie toksiškus santykius

Būna, atsisuki atgalios ir tik tuomet supranti – pridarei visiškų kvailysčių! Gerai, jei iš savo klaidų pasimokai, blogiau – kai ir vėl darai tą patį.

„Nespėjau visko ištaisyti. Kad kalta esu aš, susivokiau tik išsiskyrusi. Internete akis užkliuvo už straipsnio apie psichologinį spaudimą santykiuose. Ne juokais išsigandau, kuomet ties dauguma punktų atpažinau pati save. Buvau pernelyg stipriai emociškai prie jo prisirišusi, nuolatos kontroliavau ir kritikavau. Daug dirbau su savimi tais klausimais ir dabartiniuose santykiuose tų pačių klaidų stengiuosi nekartoti“.


„Buvau tikrai siaubinga mergina. Nežinau kodėl, tačiau laukdavau progos, kad galėčiau kaip nors jį įskaudinti. Darydavau tai nuolatos, nes jaučiausi nepakeičiama, galvojau, kad esu jam visas pasaulis ir tuo naudojausi. Vieną dieną jis tiesiog susirinko daiktus ir išėjo pasakęs vieną vienintelį sakinį: „Tikiuosi, kada nors ir tu ką nors pamilsi“. Iš pradžių tik nusijuokiau, maniau po savaitėlės parbėgs pas mane prašydamas atleidimo, tačiau jis negrįžo. Tik tuomet man atsivėrė akys ir susivokiau, kokia šiknė visą tą laiką buvau“.


„Mano buvęs buvo tikras kontrolės maniakas. Jei išeidavau su draugėmis, vakare laukdavo įtartinų klausimų lavina – su kuo buvau, ką veikiau. Kiekviename mano atsakyme ieškodavo kabliukų. Galiausiai pradėjau pasiduoti jo daromam spaudimui ir po poros metų likau be nieko – nei draugių, nei asmeninio gyvenimo, nei to paties vaikino. Jam pasidarė tiesiog nebeįdomu. Tik tada supratau, kokiuose toksiškuose santykiuose visą tą laiką gyvenau ir kaip pati to nejausdama atsisakiau savo gyvenimo dėl manęs tikrai neverto vyro. Vos tik atsigavau ir vėl pradėjau gyventi, buvęs iškart prisistatė. Šį kartą nebebuvau tokia kvaila“.


„Aš buvau niekuo neišskirtinė, o jis (mano akimis žiūrint) – tiesiog tobulybė. Negalėjau patikėti, kad tikrai esu jam reikalinga ir jis nori būti tik su manimi. Todėl kiekviename žingsnyje pati save menkindavau ir žemindavau jo akyse. Kai jis bendraudavo su mano draugėmis, vakare su ašaromis akyse aiškindavau, kad jos kur kas gražesnės už mane. Kai jis eidavo linksmintis su draugais, depresuodavau, kad esu jam nepakankamai įdomi. Dabar manau, kad jis mane tikrai mylėjo, tačiau aš nepakankamai mylėjau save ir tai sugriovė mūsų santykius“.


„Prieš tai turėjau skausmingą santykių patirtį. Mano buvęs per daug mane kontroliuodavo, bandydavo mane palaužti emociškai – nuolatos sakydavo, kad esu nepakankamai protinga, nepakankamai graži, nieko nepasiekusi. Palaužti manęs jam nepavyko – išsiskyrėme. Tačiau jo pastangos turėjo priešingą poveikį – naujuose santykiuose stengiausi daryti viską, kad tik netapčiau priklausoma nuo vyro. Labai daug rūpinausi pati savimi ir kur kas mažiau – mūsų santykiais. Vieną vakarą vaikinas mane pasisodino ir rimtai pasakė: „Daugiau aš taip nebegaliu. Arba mes esame kartu, arba kiekvienas sukame savais keliais“. Padariau klaidą, tapatindama jį su savo buvusiu vaikinu. Po truputėlį mokiausi atsiverti, kalbėtis ir dalintis mintimis. Ačiū mano nuostabiam vaikinui, padėjusiam man šiame kelyje“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis