Jis norėjo tik sekso, aš – daug daugiau...

Pataria santykių ekspertė Inga Aukštakojienė

Esu jauna mergina, man tik 21-eri. Iki tol neturėjusi ilgalaikių santykių, Tinderyje susipažinau su vaikinu, kuris norėjo tik santykių be įsipareigojimų. Sutikau. Per pirmą susitikimą jam atsidaviau – nepasakiau, kad anksčiau nesu turėjusi lytinių santykių. Nesigailėjau. Jis su manim gražiai elgiasi.


Jau po pirmo karto norėjau būti jo, norėjau, kad jis būtų mano, kad mes būtume pora. Taip iškenčiau tris mėnesius. Geidžiu jo, žaviuosi juo, noriu, kad būtume daug daugiau nei sekso partneriai. Deja, tai jam prisipažinus, jis mane paliko.


Man labai skaudu, nes niekada neturėjau vaikino. Susižavėjau tuo, kuriam nesu įdomi kaip asmenybė. Pradėjau jaustis beviltiška, negraži, neįdomi niekam. Atsirado baimė, kad joks vaikinas nenori su manim bendrauti. Esu gera mergina, mokaus ir dirbu. Turiu tikslų ir jų siekiu. O su vaikinais man visada sunkiai sekėsi sutarti. Greitai susižaviu ir tai parodau. Nemoku būti paslaptinga.


Dabar labai sunku atsigauti po tokių santykių. Vis galvoju apie jį. Kartu noriu pajusti daugiau malonumų, ne tik seksualinių. Jaučiuosi nualinta, beviltiška romantikė. Jaučiausi kvailai prisipažinusi apie jausmus, nes atgal gavau tik jo pyktį, nenorą su manim bendrauti. Nors visas mūsų bendravimas tebuvo tik susirašinėjimas per messenger'į ir tai tik viena tema. O aš norėjau labiau jį pažinti, susitikti kavos, bendrauti, pramogauti. Dabar belieka tik verkti ir jaustis labai blogai. Nežinau, kaip sau padėti. Apie šiuos santykius man sunku net kalbėti, nes ne to norėjau ir vis dar noriu. Man reikia daugiau, tačiau atrodo, kad niekas nenori su manim bendrauti.


ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ Inga Aukštakojienė

Tobulasjausmas.lt autorė


Tam, kad padėčiau tau suprasti kas yra kas, situaciją pabandysiu perteikti alegorijos stiliumi. Įsivaizduok – eini alkana gatve, ieškodama maisto prekių parduotuvės. Staiga iš ledainės tau šūkteli patrauklus vaikinas ir klausia: mergaite gal nori ledų? Aš noriu tave pavaišinti ledais! Noriu kartu su tavimi jais pasimėgauti. Tu esi alkana, tau reikalingas pilnavertis maistas – ne saldumynai. Bet tu sutinki su jo pasiūlymu. Pagalvoji, kad tai galėtų numalšinti tavo alkį. Užeini į ledainę, kur jūs kartu mėgaujatės nuostabaus skonio ledais. Nors ledai buvo skanūs, nuo jų tu soti nepasijautei. Maža to – sušalai iš vidaus.


Vaikinas buvo mielas ir geras. Jam patiko tavo draugija, tad jis pasiūlė ateiti bet kada, kai tik vėl panorėsi pasimėgauti ledų porcija. Visus tris mėnesius tu maitinaisi vien ledais, kęsdama maistingųjų medžiagų stygių ir vidinį šaltį. Galiausiai vieną dieną atėjai ir pasakei: aš noriu, kad šioje krautuvėje atsirastų normalaus maisto, nes vien ledų man nepakanka. Aš noriu duonos, karštos sriubos, noriu daržovių, vaisių ir kitokių produktų. Aš noriu, kad tu pasirūpintum tuo, kad čia atėjus man nieko netruktų. Aš noriu... aš noriu... aš noriu... Kaip sureagavo vaikinas?


Jis supyko! Jis neturėjo jokių planų savo nuosavos ledainės paversti gastronomine užeiga. Jis turėjo teisę supykti, nes tu iš jo pareikalavai to, ko jis negalėjo tau duoti ir tu tai žinojai. Buvai perspėta, kad čia rasi tik ledų ir nieko daugiau. Tuo tarpu tu net nepajautei įsižeidusi dėl to, kad žmogus tau nedavė to, ko nežadėjo duoti. Jis tavęs neapgaudinėjo. Nuo pat bendravimo pradžios buvo atviras su tavimi.


Turi suprasti, kad tavo poreikiai yra TAVO. Tik tu esi atsakinga už jų patenkinimą. Tu negali pykti ant ledų pardavėjo, kad jis neprekiauja duona, kurios tau reikia. Jei tau reikia duonos – eini į duonos skyrių. Reikia mėsos - į mėsos skyrių. Tu juk nesijauti blogai dėl to, kad duonos skyriuje neradai daržovių, tiesa? Na, o dėl to, kad šioje situacijoje pasijautei blogai, kalta tik tavo ideologija, tavo lūkesčiai ir tavo požiūris į situaciją.


Paklausk savęs: jei tu nenorėjai ledų, kodėl pamiršdama savo poreikius sutikai jais mėgautis? Ar ledų pardavėjas kaltas dėl to, kad jis neprekiauja tais produktais, kurių tau reikia? Kaip matai, visa atsakomybė griūna tik ant tavo pečių, nes toks buvo TAVO pasirinkimas. Tik tu pati esi atsakinga už savo pasirinkimus ir gyvenimo sprendimus.


Kažkodėl tapo norma pykti ant tų, kurie nepatankina mūsų asmeninių lūkesčių, nepaisant to, kad kiti nėra įsipareigoję juos patenkinti. Pagalvok pati, kaip tu jaustumeis, jei tas vaikinas tau pasakytų: „Pamiršk visus savo norus ir svajones! Būk mano seksualinių įgeidžių vergė“. Ir supyktų ant tavęs, jei tu nesutiktum tenkinti jo asmeninių poreikių, pamiršdama save. Ar logiška būtų jam dėl to jaustis negražiu, negeidžiamu, atstumtu? Jei jis pradėtų depresuoti dėl to, kad tu nesutikai keisti savo gyvenimo būdo dėl jo seksualinio gyvenimo pasitenkinimo. Kaip tu tai vertintum? Pagalvok apie tai!


Siūlau šios patirties neišpūsti iki dramblio dydžio. Tai tik eilinė gyvenimo pamoka, kuri tave moko atsakomybės už savo pasirinkimus. Patirtis, kuri tave brandina kaip asmenybę. Ji nepakeitė tavo išvaizdos, tavo gyvenimo tikslų ir siekių. Tu netapai kažkuo prastesniu, nei buvai iki tol. Tu tik įgijai daugiau patirties ir gyvenimo išminties, o tai vienareikšmiškai pasitarnaus tavo gyvenimo perspektyvoje. Juk tų pačių klaidų tu nežadi ateityje kartoti, tiesa? Sėkmės tavo pasirinkimuose! 


Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums el. paštu portalas@cosmopolitan.lt arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis