Vaikinas tobulas, bet virtualiai man „neištikimas“

Ką daryti, jei vaikinas realybėje lyg ir ištikimas, bet virtualiame pasaulyje nelabai?

Esame studentų pora, abiem po 22 metus. Kartu jau daugiau nei metai. Mūsų santykiai nuo pirmos akimirkos buvo labai karšti, negalėjome vienas be kito gyventi, tad jau po dviejų savaičių apsigyvenome kartu. Mano vaikinas atrodo tobulas: duoda viską, ko aš noriu, padeda, netgi paremia finansiškai, rodo dėmesį. Esmė tokia, kad nesenai buvom išsiskyrę.

Aš jį palikau sužinojusi (tiksliau pagavusi feisbuke), kad jis rašinėja kitoms merginoms, sako kaip norėtų jas pabučiuoti, baksnoja, taip pat tikrina tokias grupes kaip „meilužės, geras seksas“ ir panašiai. Man, kaip merginai, kuri visą save atiduoda vienam vaikinui ir tiki idealiais santykiais, tai buvo nepakeliame.

Jis visa tai aiškino paprastai: „Čia tik viena žinutė, aš nieko blogo nepadariau, juk nesusitikau ir neišdaviau tavęs, viskas tik virtualiai“. Na, nežinau, man virtualiai ar ne - tai jau yra išdavystė, todėl susirinkau visus daiktus, mečiau viską ir palikau jį. Visgi gavosi taip, kad mes ir vėl susitaikėm. Jis prisiekinėjo man savo meilę, darė viską, kad sugrįžčiau.

Turiu pasakyti, kad tikrai jaučiu meilę jam, prisirišimą ir man gera su juo. Po išsiskyrimo jis tikrai pasitaisė. Niekam neberašė, nieko nebebaksnojo, visą dėmesį skyrė man ir atrodė kaip šilkinis. Mėnesį laiko viskas buvo tobula. Iki šiandien. Mano kompiuteryje jis paliko neuždarytą savo paskyrą ir aš pamačiau, kad vėl prasidėjo tas pats. Vėl tie patys puslapiai, merginų profilių tikrinimas, baksnojimas. Man tai atrodo labai didelė problema.

Kuomet po išsiskyrimo kalbėjom, jis sakė besijaučiantis pririštas prie grandinės, o bendraudamas su kitomis esą jaučia, kad vis dar yra geidžiamas. Tačiau dėl manęs yra pasiruošęs keistis. Nebežinau ką daryti?!!!! Jaučiu jo meilę ir pati myliu jį. Tai kame problema? Gal aš nesu tokia mergina, kuri patenkintų visus jo poreikius? Nenoriu leistis būti žeminama. Kaip pasielgti tokioje situacijoje? Nebežinau net su kuo kalbėtis, gal jūs galite man padėti susiprasti?

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Tai labai aštri ir labai populiari problema, atsiradusi išmanių technologijų ir socialinių tinklų eroje. Mano patarimai ir komentarai nepatinka tiems, kuriuose dar gyvena pasenusio modelio pažiūros, bet jei jau klausi mano nuomonės – ji bus tokia, kokia yra – kokia susiformavo remiantis naujos eros pokyčiais.

Kodėl aš sakau, kad tai naujos eros problema? Iš esmės, neištikimybės egzistencija - sena, kaip pasaulis. Ji egzistavo, egzistuoja ir egzistuos. Tačiau iki tol, kol nebuvo telefonų, kompiuterių, socialinių tinklų ir pan., neištikimybės faktas buvo retai apčiuopiamas. Moterys neturėjo galimybės aptikti vyro susirašinėjimo su kitomis, patikrinti telefonų išklotines, atsiskaitymo kreditinėmis kortelėmis išlaidų. Jos neturėjo galimybės net įtarti vyro neištikimybės, jei vyras laiku grįždavo namo ir vienintelis laikas, kurį jis leisdavo be šeimos būdavo darbinės komandiruotės. Tais laikais jei pats vyras nepasigirdavo savo „žygdarbiais“, turėjo pakankamai proto nedaryti to savuose namuose ir apie tai nepapasakojo joks trečias asmuo – neištikimo vyro žmona galėjo visą gyvenimą nugyventi tikėdama, kad ji buvo vienintelė savo vyro moteris.

Kas pasikeitė dabar? Dabar vyrai pamiršta atsijungti nuo savo el.pašto ar socialinių tinklų paskyrų, pamiršta, kad su žmona išmaniuosiuose turi vietos aptikimo programėles, pamiršta ištrinti bendro kompiuterio naršymo istoriją, pamiršta ir tai, kad kortele apmokėdami už motelio numerį, jie neturės kaip paaiškinti žmonai, kam jam prireikė motelio tame pačiame mieste, kuriame jis gyvena. Bet tai jau neištikimybės faktai. O kur dar prielaidos, leidžiančios įtarinėti neištikimybę? „Kodėl visur nešiojiesi savo telefoną? Kodėl uždėtas užraktas ant jo? Ką ten taip ilgai naršai savo kompiuteryje? Su kuo ten susirašinėji telefonu?“ Kita vertus, atsiradus galimybei bendrauti virtualiu būdu, į neištikimųjų kategoriją pripaišomi ir tie vyrai, kurie pasižymi komunikabilumu ir jaučia poreikį bendrauti apsiribojus tik bendravimu. Jie taipogi tampa neištikimi, nors prie svetimos moters nebūna net prisilietę.

Kai į mane kreipiasi mergina ar moteris su problema pavadinimu „Įlindau ir aptikau“, pirmas klausimas į kurį aš privalau sužinoti atsakymą skamba taip: „Jei nebūtum įlindusi į jo privačią erdvę ir aptikusi tai, ką aptikai, ar šią akimirką mudvi turėtume apie ką pasikalbėti? Kokie jūsų realūs santykiai atmetus tai, ką aptikai?“ Spėk, kokius aš atsakymus dažniausiai išgirstu? - Tokius, kaip ir tu man rašai savo laiške: „Jis tobulas! Mūsų santykiai fantastiškai puikūs. Jaučiu jo meilę ir t.t.“

Taigi, pirmas atsakymas į klausimą „ką daryti?“ - nešniukštinėti! Niekas neturi teises lįsti į asmeninę žmogaus erdvę, be jo leidimo. Dabar paaiškinsiu, kodėl nevalia to daryti, jei nori puoselėti santykius su šiuo vaikinu. Tavo vaikinas turi hobį, kuris tave skaudina. Jis tai žino, jis dėjo pastangas to nedaryti, bet to potraukio išjungt jis negali. Turi suprasti, kad tai VISIŠKAI NESUSIJĘ SU TAVIMI ir jo meile tau! Absoliučiai nesusiję dalykai! Visi tie virtualūs žaidimai, baksnojimai, erotinių vaizdelių peržiūros nesuteikia jam to jausmo, kurį jis turi su tavimi. Manau jis tą aiškiai suprato, kai tavęs neteko. Aš tai galėčiau palyginti su sintetiniais skanumynais. Mes žinom, kad tai nesveikas maistas, kad jis tukina ir yra žalingas mūsų organizmui, bet mes vis tiek kartais jų norim ir negalim jiems atsispirti. Pagalvok pati apie save - net žinodama apie jo slaptą veiklą, tu nenustojai jo mylėti ir norėti būti su juo. Kad ir kaip pyktum ant jo – traukos jam išjungt negali, ar ne?

Klausi, kame problema, ar nesi tokia mergina, kuri patenkintų visus jo poreikius? Paklausčiau tavęs: ar valgydama paprastą juodą duodą tu pasigendi joje šokolado skonio? Ar gerdama vandenį, tu jauti jame alkoholio trūkumą? Atsakymas akivaizdus, tiesa? Dar kartą pasikartosiu – TAI NIEKAIP NESUSIJĘ SU TAVIMI! Brandūs, protingi vyrai, turintys polinkį neištikimybei, suvokia, kad toks jų hobis niekaip nesusijęs su jų mylima moterimi. Nepatyrę ir savęs nesuprantantys vyrukai tokį savo polinkį gali pateisinti ar interpretuoti kaip kažkokio stygiaus egzistavimą santykiuose. Bet manau, kad tavo vaikinas puikiai suprato, kas yra kas, tame tarpe, kai buvo tavęs netekęs. Jo laisvė naršyti po gražių merginų anketas ir jas baksnoti nesuteikė tiek džiaugsmo, jei jis nusprendė tave susigrąžinti. Todėl jokiais būdais neleisk sau jaustis nepilnaverte dėl jo polinkio naršyti po kitų merginų anketas.

Kodėl vaikinai tai daro? - Tokia jų prigimtis. Gražių merginų vaizdai veikia atpalaiduojančiai. Kiekvienas žmogus jaučia poreikį atsipalaiduoti. Tik kiekvienas renkasi savo būdus, kaip tai padaryti. Tai neturi jokios įtakos realiems santykiams ir realiems jausmams. Pamąstyk, ar turėjai nors menkiausią pretekstą nesijausti mylima ir geidžiama? Pripažink, kad ši problema atsirado tik tada, kai tu savavališkai įsilaužei į jo privačią erdvę. Visa kita buvo tobula, tiesa?

Kadangi jau žinai tiesą, turi du pasirinkimo variantus:

1. Išmokti pasitikėti vyru su kuriuo jus sieja abipusiai jausmai, išmokti vertinti tik tai, ką matai jo elgsenoje su tavimi, išmokti nekontroliuoti ir nesikėsinti į jo privačią erdvę.

2. Palikti žmogų, kuriuo pasitikėti tu negali.

Abiem atvejais tau reikės padirbėti su savimi, su savo mąstymu. Pirmu atveju išmokti nesisavinti žmogaus, kurį myli. Pasirinkus antrą variantą turėsi išmokti paleisti meilę, kuri tave skaudina. Tad paklausk savęs, ko nori tu? Sėmės savo apsisprendimuose!

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis