Klaidingi įsivaizdavimai apie silpnus vyrus ir stiprias moteris

„Esu skaičiusi mintį, kad tik silpni vyrai bijo stiprių moterų. Tad kyla retorinis klausimas: kam stiprioms ir savarankiškoms moterims silpnas vyras?“

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ Inga Aukštakojienė

Tobulasjausmas.lt autorė


Nors klausimas buvo retorinis, aš nebūčiau aš, jei palikčiau tokią „tiesą“ neišgrynintą. Pradėkim nuo to, kas mano manymu yra asmenybės stiprybė, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti žmogus, kurį aš identifikuoju kaip stiprią asmenybę:


 1. Stiprus, nepažeidžiamas Ego
 2. Valingas, mokantis valdyti savo silpnybes
 3. Turintis gyvenimiškų tikslų ir atkakliai jų siekiantis
 4. Turintis savo gyvenimo tiesą ir mokantis argumentuotai ją apginti
 5. Psichologiškai sveikas
 6. Psichiškai stabilus
 7. Mokantis adekvačiai vertinti save ir savo veiksmus
 8. Dvasiškai ir psichologiškai laisvas
 9. Savarankiškas
 10. Patenkintas savimi
 11. Patenkintas savo gyvenimu
 12. Pilnas gyvenimiškos gyvasties ir gyvenimo džiaugsmo


Labai dažnai moterys painioja elementarų savarankiškumą ir gebėjimą savimi pasirūpinti su asmenybės stiprybe. Vien to tikrai nepakanka. Pastebėjau, kad stiprios moterys moka būti nesavarankiškos, silpnos ir pažeidžiamos. Kitaip tariant, jos geba pasinaudoti savo prigimtine teise būti silpnomis. Tuo tarpu silpnos moterys visais būdais įrodinėja savo stiprybę.


Ar tiesa, kad silpni vyrai bijo (nenori turėti) stiprių moterų, o stiprios moterys nesieja savo gyvenimo su silpnesniais už save vyrais?


Į šiuos du klausimus negalėčiau atsakyti vienareikšmiškai. Gyvenime būna visaip. Mitas, kad tik silpni vyrai bijo/nenori susieti savo gyvenimo su stipria moterimi. Yra stiprių vyrų, kurie kategoriškai nenori lygiavertės partnerės meilės sąjungoje. Dėl šeimos ideologijos ir savo asmeninių poreikių (noro, kad žmona būtų atsidavusi bendrų vaikų mama ir namų jaukumo kūrėja), o ne dėl to, kad būtų per silpni turėti lygiavertę partnerę.


Yra silpnų vyrų, kuriems reikalinga tik stipri moteris. Nes tik tokia gali juos psichologiškai/dvasiškai išauginti arba... energetiškai pamaitinti. Nuo ko priklauso ar moteris vyrui bus mentorė, ar energetinė donorė? Nuo vyro poreikio auginti savo asmenybę ir nuo moters sąmoningumo, išmintingumo.


Kodėl kai kurios stiprios moterys pakimba ant silpnesnių už save vyrų?


Vienu atveju todėl, kad moteryje dominuoja motiniškumo pradas: noras padėti, nukeipti, įkvėpti, palaikyti, užauginti. Trumpai tariant, dėl asmenybės poreikio save išreikšti per mentorystę. Jei vyras turi potencialo augti, tokia sąjunga neilgtrukus išsivysto į lygiavertę partnerystę. Kitu atveju todėl, kad asmenybės silpnumą vyrai moka maskuoti raumenimis, pinigais, statusu, sėkmingo žmogaus įvaizdžiu, dėmesiu, asistavimu.


Asmenybės silpnumas nėra identifikuojamas plika akimi. Kai žmogus paneria į jausmų (ir savo iliuzijų) jūrą, prireikia laiko, kol jis susipranta, kad tai ne jūra, o pelkė. Po to prireikia laiko, kol iš jos išsikabaroja. Ne kartą mano kabinete, prieš mane sėdėjo daug gyvenime pasiekusios, brandžios moterys, kurioms reikėjo vienintelio dalyko – suvokimo, kodėl taip įvyko ir atsakymo, kaip iš to išbristi.


Nei vienas žmogus nėra apsaugotas nuo karčių gyvenimo pamokų. Mes nepasirenkam žmonių, kuriems jaučiam trauką. Traukos negali nei įjungti, nei išjungti. Ji veda mus mūsų lemties keliu. Ji savaime išnyksta tada, kai būna išmokta gyvenimo pamoka arba tai perauga į lygiaverčių partnerių, meile ir pagarba grįstą sąjungą.  


Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums el. paštu portalas@cosmopolitan.lt arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis