Kaip elgtis, jeigu vaikinas like`ina kitų merginų nuotraukas socialiniuose tinkluose

Pataria santykių ekspertė Inga Aukštakojienė

Su vaikinu draugaujame pusę metų. Mums abiems - 22, susipažinome per feisbuką. Pažinties pradžioje, kol tik susirašinėjome, mačiau, kaip jis „like‘ina“ kitų merginų nuotraukas, bet ir aš pati ne tik su juo bendravau, todėl nekreipiau į tai dėmesio. Kai pradėjome rimtai draugauti, jis nustojo „like‘inti“. Vėliau pamačiau, kad vėl daro tą patį ir mes dėl to labai susipykome. Sakė, kad tai nieko nereiškia. O man tai nesuprantama, kam „like‘inti“ kitas merginas, jei turi savo ir sakai, kad ją myli. Susitaikėme ir toliau buvome kartu. Dabar vėl matau, kad jis „ike'ina“ kitų nuotraukas, ieško vis naujų merginų, į kurias galėtų paganyti akis. Ar su jomis bendrauja - nežinau, bet matau, kad viskas kartojasi. Ką man daryti? Kaip jam paaiškinti, kad man tai nepatinka? Kodėl jis taip elgiasi, jei žino, kad man tai nepatinka? Kam jam apskritai į kitas dairytis, jei jis turi mane?


ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ Inga Aukštakojienė

Tobulasjausmas.lt autorė


Pradėkim nuo to, kaip traktuojame kitų merginų „like‘inimą“. Tai gali būti palaikymo gestas. Tai gali būti išreikštas dėmesys. Tai gali būti merginimo įrankis. Ir tai gali būti sąmoninga partnerio provokacija.


Pažinties pradžioje tu pastebėjai, kad jam būdinga „like‘inti“ merginų nuotraukas. Kitaip tariant, tai susiformavusios asmenybės būdo savybė. Trumpai tariant – žmonės automatiškai (nesąmoningai) daro tai, ką daryti būdinga jų asmenybės saviraiškai. Kai kurios viengungio būdo savybės natūraliai pasikeičia jam tapus įsipareigojusiu vaikinu. Kai kurios savybės būna sąmoningai koreguojamos, atsižvelgiant į partnerystės principus.


Prieš pradedant reikšti pretenzijas dėl „palike‘intos“ nuotraukos, svarbu identifikuoti kokia šio veiksmo potekstė: ar tai draugiškumas, palaikymas ar netaktiškas įsipareigojusio vaikino elgesys. Vienu atveju pretenzijos būtų nepagrįstos ir netgi traktuojamos kaip kontrolė, asmeninės erdvės pažeidimas, savininkiškumas, patologinis pavyduliavimas. Kitu atveju reiktų pasakyti, kad toks elgesys bus skaitomas kaip nepagarba tavo atžvilgiu. To tikrai negalima toleruoti, bet ir kelti isterijų taipogi neverta.


Kaip jau minėjau, santykių pradžioje viengungiai gali nesąmoningai pasielgti pagal seną savo būdo modelį. Pakanka tik ramiai pasikalbėti. Pasakyti, kad toks jo elgesys žemina tave kaip merginą. Jei po tokio pokalbio situacija pasikartoja, reaguoti reikėtų stipriau. Turėtum pasakyti, kad nepagarbos santykiuose tu negali toleruoti, todėl dar kartą situacijai pasikartojus, busi priversta santykius nutraukti nepaisant to, kad myli jį ir nori būti su juo. Ir aišku, jei aptarta situacija pasikartoja vėl – būtini veiksmai. Jei buvo įgarsintas perspėjimas dėl nutraukiamų santykių – privaloma imtis atitinkamu veiksmų, jei nenori būti mergina, kurios galima negerbti.


Dažnai sulaukiu merginų klausimų: „kodėl jis taip daro, jei žino, kad man taip nepatinka“? Atsakau – santykiuose dažnai vyksta intuityvus, pasąmoningas vienas kito ribų ieškojimas. Tai daroma nesąmoningai. Iš inercijos, iš įpročio, iš senesnių santykių patirties. Mūsų reakcija į nepageidaujamą partnerio elgesį savaime pasako, kaip galima ar negalima su mumis elgtis. Tai labai svarbu, nes suformuoja tam tikrą santykių modelį, kurį vėliau pakeisti būna labai sunku arba neįmanoma.


Mūsų partneriai su mumis elgiasi taip, kaip mes leidžiame jiems su mumis elgtis. Neužtenka pasakyti – man nepatinka. Reikia atitinkamai sureaguoti, jei tai pasikartoja. Seka paprasta: 1. Pasakau, kad man tai nepatinka > Pasikartoja < 2. Perspėju, kad tai nebus toleruotinas dalykas ir jei dar kartą pasikartos, būsiu priversta daryti atitinkamus sprendimus. > Pasikartoja < 3. Pasakau, kad negaliu būti santykiuose su žmogumi, kuris manęs negerbia, todėl neturiu kitos išeities, kaip tik padėti tašką šiuose santykiuose.


Jei draugui tu busi svarbi ir jis nenorės tavęs prarasti, po šios įvykių sekos jis aiškiai supras, kad neteks tavęs, jei nesiims savikontrolės veiksmuose, kurie tave žeidžia. Taipogi supras, kad tu esi moteris, kurią privalu gerbti, norint išlaikyti šalia. Na, o jei tu jam nesi svarbi, nutraukdama santykius su savęs nevertu vyru tik sutaupysi savo laiko. O svarbiausia – išlaikysi nepažeistą savo savigarbą ir savivertę.


Kodėl vyrai dairosi į kitas, net turėdami mylimą moterį šalia? Todėl, kad jie turi instinktus, kurie nėra įtakojami nei proto, nei jausmų. Todėl, kad gražūs paveiksliukai veikia atpalaiduojančiai. Todėl, kad kiekvienas žmogus turi savo atsipalaidavimo būdą.


Mylima moteris nėra tik 2D paveiksliukas. Mylima moteris - tai jausmai, kūnas, protas, rūpestis, įkvėpimas, palaikymas, dabartis, ateitis. Tūkstančiai gražių moterų nuotraukų nepakeis vienos mylimosios. Nepamiršk to niekada ir žinok savo vertę savo mylimojo gyvenime. Sėkmės!


Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums el. paštu portalas@cosmopolitan.lt arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis